Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Yurt dışından alışveriş mümkün mü/mantıklı mı?

Almış olduğunuz Vaude marka ayakkabıdan memnun musunuz? Yazlık ayakkabıya benziyor. Birde Trekkinn den ürün aldığımda sanal kart ile alıyorum. Paranın provizyon süresi uzun. Mesela pazartesi aldıysam perşembe yada cuma günü ancak kart hesabımda görebiliyorum borcu. O zaman kadar da site ürünü kargolamıyor. Sizin ürünün 4 günde gelmesi ilginç olmuş gerçekten. Yoksa ürünü en pahalı kargo ile mi getirttiniz? (DHL)

normal kredi kartıyla alıyorum özel bi olay yapmadım. post nl ile gönderiyorlar zaten 2 günde türkiyeye giriyor ürün eğer uzarsa bizimkilerin ağır aksak çalışmasından kaynaklı. vaude süper çıktı kütür kütür

benim 3tür 100 euro üzeri alışverişler sorunsuz geçti.. bir de yurtdışında outlet kavramı var, yani sezonu geçmiş ürünler burada 1000 lira iken dışarıda 200 - 300 liraya bulunabiliyor.. %18 kdv ödense bile kurtarıyor.

Aynı şekilde ben de limitin üzerinde alışverişler yaptım ama şans işi olduğunu düşünüyorum. Aliexpress gibi ortamlardan aldığımda karşı tarafa ürün kutusuna fatura koymamasını, "hediyedir" gibi not bırakmasını falan rica ettim.

normal kredi kartıyla alıyorum özel bi olay yapmadım. post nl ile gönderiyorlar zaten 2 günde türkiyeye giriyor ürün eğer uzarsa bizimkilerin ağır aksak çalışmasından kaynaklı. vaude süper çıktı kütür kütür
bende alışveriş sonunda ptt kargo ve dhl çıkıyor. dhl 4-5 günde getiriyor ama ürün parasına yakın para istiyor. ptt seçiyoruz mecburen oda 15 günü buluyor gelmesi. vaude ayakkabılara baktım beden pek yok. yazlık olarak alınabilirmiş aslında. bende şu modelleri almaya niyetliyim henüz kararımı vermedim ama. öyle işten eve yada dışarıda yürüyüşte yaz mevsimi hariç giyeceğim ayakkabı alacağım kendime. başka fikri olan varsa söyleyebilir mi?
https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/columbia-peakfreak-xcrsn-ii-xcel-low-outdry/136563533/p
https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/columbia-peakfreak-xcrsn-ii-xcel-mid-outdry/136563537/p

Son düzenleme:
Bugün https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/columbia-peakfreak-xcrsn-ii-xcel-low-outdry/136563533/p linkteki ürünü sipariş ettim. Christmas dolayısıyla %10 indirim vardı 29 Tl oradan düştü. Bakalım kaç güne gelecek. Bu arada sevkiyatı Post NL ile yapıyorlarmış. Ama bizim ülkemize gelince PTT kargo getiriyor. Aslında 2 ürün alacaktım ama kargo ücreti 160 oldu bir anda. Tek Tek alınca 44-50 TL arası geliyor. Böyle daha karlı.
Bu arada benim 07.12.2017 tarihinde vermiş olduğum sipariş hala yurt sınırlarına girmemiş beyler. Post NL 2 günde getirmiyor bence. Şimdi baktım Send item abroad (EDI-received) diyor.

işte yurtdışına (yani Türkiye'ye) göndermişler bu anlama geliyor ama bizimkiler henüz işlememiş yani fiziksel olarak Türkiye'de fakat sistemde değil.

1 12/12/2017 07:44:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi)

2 13/12/2017 13:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - Netherlands (the) (Yurt Disi)

Yani benim ürünüm 13 Aralık gibi Türkiye ye giriş yaptı ama hala işleme alınmadı öyle mi oluyor? Resmen işgüzarlık ya bu kadar süre bekletilirmi bir ürün.

1 12/12/2017 07:44:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Netherlands (the) (Yurt Disi)

2 13/12/2017 13:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - Netherlands (the) (Yurt Disi)

Yani benim ürünüm 13 Aralık gibi Türkiye ye giriş yaptı ama hala işleme alınmadı öyle mi oluyor? Resmen işgüzarlık ya bu kadar süre bekletilirmi bir ürün.
yıldırma politikası uyguluyorlar. ama gümrük birliği ve uluslararası ticari anlaşmalar uyarınca eşek gibi almak zorundalar. almazlarsa dışarı mal satamazlar. 2 ay da beklesem hemen her şeyi artık yurt dışından alıyorum. salak mıyım 200 liraya satılan mala 600 lira ödeyeyim.

demin televizyonda "kudüs" diye hönkürüyorlardı... sanki her meselemizi çözdük bir kudüs noksan kaldı.. ayrıca Türk askerinin kafasına çuval geçirilince nota vermediler, Kudüs için nota vermediler, ama hırsız reza için çift nota verdiler.

yıldırma politikası uyguluyorlar. ama gümrük birliği ve uluslararası ticari anlaşmalar uyarınca eşek gibi almak zorundalar. almazlarsa dışarı mal satamazlar. 2 ay da beklesem hemen her şeyi artık yurt dışından alıyorum. salak mıyım 200 liraya satılan mala 600 lira ödeyeyim.

demin televizyonda "kudüs" diye hönkürüyorlardı... sanki her meselemizi çözdük bir kudüs noksan kaldı.. ayrıca Türk askerinin kafasına çuval geçirilince nota vermediler, Kudüs için nota vermediler, ama hırsız reza için çift nota verdiler.
Bu durumda arayacağımız bir numara var mı acaba?

takip numaranı yazar mısın bakalım ne durumda.. ben bi kere bimere şikayet ettim, ertesi gün jet hızıyla kargo elime geçti.. tesadüf müydü neydi bilemiyorum.

17track.net/tr/track?nums=RP016161266NL benim bu ayın 14ünde verdiğim sipariş 16sında Türkiye'ye doğru Avrupayı terk etmiş fakat 4 gün geçmesine rağmen henüz giriş kaydı yapılmadı. Bizim gümrük tarafında ya aşırı bi yığılma var, ya da işi yavaşlatarak insanları yıldırmaya çalışıyorlar.

17track.net/tr/track?nums=RP016161266NL benim bu ayın 14ünde verdiğim sipariş 16sında Türkiye'ye doğru Avrupayı terk etmiş fakat 4 gün geçmesine rağmen henüz giriş kaydı yapılmadı. Bizim gümrük tarafında ya aşırı bi yığılma var, ya da işi yavaşlatarak insanları yıldırmaya çalışıyorlar.
Ben dün PTT sitesinden şikayet bildirimi yaptım. Neden bekletiliyor, Hollanda dan 2 günde gelen ürün 7-8 gündür burada işleme alınmıyor diye sordum. Bugün sabah baktım benim ürün PTT UKİM gelmiş :D Benim şikayet mesajıma dönüş yaptılar gümrük incelemesine alındı siteden takip edebilirsiniz diye.
Yalnız sizin siparişi ertesi gün yola çıkarmaları beni şaşırttı. Daha önce dediğim gibi ben ödemeyi sanal kart ile yapıyorum ve 4-5 gün provizyon işlemi sürüyor sonrasında ancak postalıyorlar ürünü. Takip numarasını 1-2 gün içinde veriyorlar ama sorgulama boş çıkıyor. Ne zaman provizyon sonuçlanıyor sonra bakıyorum karşı ülkeden yola çıkmış. Pazartesi sipariş verdim bugün Çarşamba ama hala kart borcumda ürün bedeli çıkmadı. Salı günü kargo takip numarasını mail attılar bugün baktım sayfada birşey yok. Bu arada benim sanal kart Halkbank.

eski müşteriyim belki dediğin gibi provizyon için bekletmiş olabilirler ya da sanal kartla alakası olabilir.. tabi bir de stokta olmayan, birkaç günde tedarik ettikleri bir ürün de sipariş etmiş olabilirsin.

merhaba. benim de verdiğim sipariş bugün itibariyle TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı durumuna geliş bugün. PTT takibini yapmak için Trekkinn bana kod yollayacak mı? Bir de sizce cumaya kadar gelir mi?

merhaba. benim de verdiğim sipariş bugün itibariyle TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı durumuna geliş bugün. PTT takibini yapmak için Trekkinn bana kod yollayacak mı? Bir de sizce cumaya kadar gelir mi?
kodun var ki ukime geldiğini gördün. gonderitakip.ptt.gov.tr 'den takip edebilirsin. şu sıralar işi çok ağırdan alıyorlar, normal şartlarda türkiyeye girdikten 2 gün sonra eline geçmesi gerekirdi.

kodun var ki ukime geldiğini gördün. gonderitakip.ptt.gov.tr 'den takip edebilirsin. şu sıralar işi çok ağırdan alıyorlar, normal şartlarda türkiyeye girdikten 2 gün sonra eline geçmesi gerekirdi.
PTT'ye teslim edilince kod değişecek sanıyordum ilk başta da tamamdır, teşekkür ederim. Şuan aldığım ürün 80 lira daha ucuz ben 10 gün önce almıştım elime bile ulaşmadı zaten. Mail atsam aradaki farkı geri alabilme şansım olur mu sizce?

Hayırlı akşamlar.
Bir şey sormak istiyorum: Malumunuz outdoor ürünlerinin fiyatları fahiş derecelerde ancak Avrupa'dan yarı yarıya hatta daha da ucuza temin imkânı sağlanıyor.
Bir tane kaz tüyü mont almak istiyorum ve Amazon.de ile trekinn arasında kaldım; Amazon.de sitesindeki ürünleri bireysel satıcıdan değil de, direkt siteden/amazon.de alırsak ORİJİNAL olduğundan eminiz ancak aynı durumun trekinn sitesi için geçerli mi bilmiyorum.
Arkadaşlar sizlere sorum şu: Trekinn sitesindeki outdoor montlar örneğin "Mountain Hard Wear, Patagonia ve Canada Goose gibi elit markalar orijinal midir? Dünya para verip de imitasyon ürün almak istemiyorum.
Bilgisi olan bir arkadaşımızdan yardım bekliyorum.

Aldığınız ürünler Avrupa' dan birkaç güne ülkeye gelmesine rağmen bizim burada ki çalışanlar günlerce ürününüzü göndermezler. Benim siparişim 4 Ocak ta gümrüğe geldi hala bekliyor. Diğer bir ürünüm 7 Ocak ta ülkeye giriş yapmış ama hala işleme koymadılar. Sonra biz niye gelişmiyoruz ilerlemiyoruz. Çok yavaş çalışıyor bu PTT: Elimde olsa başka kargo şirketi seçeceğim ama yok. Bu arada gümrüğe sunma ücreti 4.5 tl olmuş.

Son düzenleme:
Aldığınız ürünler Avrupa' dan birkaç güne ülkeye gelmesine rağmen bizim burada ki çalışanlar günlerce ürününüzü göndermezler. Benim siparişim 4 Ocak ta gümrüğe geldi hala bekliyor. Diğer bir ürünüm 7 Ocak ta ülkeye giriş yapmış ama hala işleme koymadılar. Sonra biz niye gelişmiyoruz ilerlemiyoruz. Çok yavaş çalışıyor bu PTT: Elimde olsa başka kargo şirketi seçeceğim ama yok. Bu arada gümrüğe sunma ücreti 4.5 tl olmuş.

paralar suyunu çekti.. ülke genelinde döviz sıkıntısı var. seçimlere kadar ite kaka götürmenin derdindeler. gümrüğü yavaşlatarak bizi yıldırmaya çalışıyorlar.

Geri