Satılık Deuter Aircontact Lite 65+10 hafif sırt çantası [Satıldı]

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
700 TL'dir. Likya yolu gibi yürüyüşler için idealdir.

deuter-act-lite-65-10-sirt-cantasi.jpg

WhatsApp Image 2019-10-03 at 21.02.38.jpegWhatsApp Image 2019-10-03 at 21.02.38-2.jpegWhatsApp Image 2019-10-03 at 21.02.38-3.jpeg

Tam şu an onu düşünüyordum. Çanta satıldı.

Osprey Levity 45

Sierra Designs Capacitor 40/60

Granite Gear Crown 2

Belki de farklı bir şey

1 kilonun altında olmasını istiyorum.

Eyvallah hacım, yaklaşık 200 dolara mal oldu. Diğer hafif alternatifler de 200-300 dolar aralığında. Osprey Levity 60 (900 gram) aynı fiyata buldum fakat kumaş neredeyse uyku tulumlarında kullanılan incelikte. Yeri geliyor yoruluyorum sırtımdan atıyorum çantayı. O arada sivri bir kayaya gelse paramparça olur diye düşünüp tercih etmedim.

Hayirlisi olsun simdiden, güle güle kullan.
Gectigimiz aylarda birebir inceleme sansim olmustu "Sierra Designs Flex Capacitor" cantasini. Gayet iyi bir ürün. Tasarimini da begenmistim. Basarili buldugum 3-4 canta icerisinde. Osprey Levity almaman cok akillica olmus, uzun ömürlü bir canta oldugunu düsünmüyorum, onun da kullanima bagli yipranmis halde kullanilmisini inceleme sansim olmustu.
Acikcasi ben de bir cok nedenden ötürü ultra gram hesaplarini dikkate almiyorum. Benim icin kullanislilik, dayanim, malzeme secimi, (ihtiyac halinde ve ürünün türüne göre ürünün yedek parcasini olmasi) , kolay tamir edilebilirlik gibi özelliklere dikkat ediyorum.
Secmis oldugun canta da gayet iyi klasmanda.

Son düzenleme:
Hayirlisi olsun simdiden, güle güle kullan.
Gectigimiz aylarda birebir inceleme sansim olmustu "Sierra Designs Flex Capacitor" cantasini. Gayet iyi bir ürün. Tasarimini da begenmistim. Basarili buldugum 3-4 canta icerisinde. Osprey Levity almaman cok akillica olmus, uzun ömürlü bir canta oldugunu düsünmüyorum, onun da kullanima bagli yipranmis halde kullanilmisini inceleme sansim olmustu.
Acikcasi ben de bir cok nedenden ötürü ultra gram hesaplarini dikkate almiyorum. Benim icin kullanislilik, dayanim, malzeme secimi, (ihtiyac halinde ve ürünün türüne göre ürünün yedek parcasini olmasi) , kolay tamir edilebilirlik gibi özelliklere dikkat ediyorum.
Secmis oldugun canta da gayet iyi klasmanda.

eyvallah hocam sağolasın.

granite gear crown 2 de üstünde çok düşündüğüm bir çantaydı. fakat bunun da sırt kısmına boydan boya köpük bir malzeme koymuşlar. mutlaka 1-2 yıl içinde çatlayacak, ufalıp darmadağın olacak. yenisini alıp değiştirme imkanı da yok. bütünleşik hale getirmişler. bunun haricinde dört dörtlük bir çantaydı.

iki hafta sonra kumluca merkez, kızlarsivrisi, akdağ, fethiye yani toroslardan kafama göre bi rota çıkardım. kısmet olursa yürüyeceğim. vaktiniz varsa dileyen buyursun gelsin memnun olurum. hatta foruma etkinlikler diye bir bölüm açayım belki gelmek isteyen çıkar.

eyvallah hocam sağolasın.

granite gear crown 2 de üstünde çok düşündüğüm bir çantaydı. fakat bunun da sırt kısmına boydan boya köpük bir malzeme koymuşlar. mutlaka 1-2 yıl içinde çatlayacak, ufalıp darmadağın olacak. yenisini alıp değiştirme imkanı da yok. bütünleşik hale getirmişler. bunun haricinde dört dörtlük bir çantaydı.

iki hafta sonra kumluca merkez, kızlarsivrisi, akdağ, fethiye yani toroslardan kafama göre bi rota çıkardım. kısmet olursa yürüyeceğim. vaktiniz varsa dileyen buyursun gelsin memnun olurum. hatta foruma etkinlikler diye bir bölüm açayım belki gelmek isteyen çıkar.

Granite gear crown 2, hakkinda olumsuz yorum bulunmayan (kategorisine göre daha az tercih edilen bir model) cantalar arasinda, ama ve fakat malzeme seciminde (zamanla) bozulacak ve yerine koyulamayacak parcasi var. Eva kullansaydi daha iyi olabilirdi ama bu onlarin kendi tercihi. Kübik formlu olusu benim estetik acidan hosuma gitmiyor. Malzeme üzerine bazi islemeleri hosuma gitmedi. Yani kullanici zevkine kalmis kullanmak. Bu saydigin üc canta arasinda bence en güzelini secmissin.

Güzel bir rota, keske yakinlarda olsaydim, katilirdim. Bir baska zamanda denk gelmek dilegiyle.

olumsuz yorum olayına pek güvenmiyorum. genelde malzemeyi alan kişi malzemeyle arasında duygusal bi bağ kuruyor. şu elemanın incelemeleri hoşuma gidiyor.

crown (taç) işlemesi hoşuna gitmedi di mi :D:D 200 liralık aliexpress çantalarına benzemiş
Hem o, hem genel anlamda malzeme kesim hatlari hic hosuma gitmedi. Yani evet uyduruk bir havasi var.

olumsuz yorum olayına pek güvenmiyorum. genelde malzemeyi alan kişi malzemeyle arasında duygusal bi bağ kuruyor. şu elemanın incelemeleri hoşuma gidiyor.

Ben yorumlarin (forum vd. alanlar), yazim tarzindan ne kadar muteber olabilecegini az cok kestiriyorum. Bazen kullananlara soruyorum. Bazen üretici ile iletisime geciyorum. Hele gerekli halde görsel anlamda desteklenlenmis ise, daha da faydasi oluyor. Yani tamamen olmasa bile, katkisi olabliyor. Bazen hic düsünmedigin bir yerden bir sey okuyorsun, hoppala bu nasil is dedigim cok oldu. Sirf karalama amaci ile palavra sikinlar da oluyor.
Bir cok seyde asiri detaylara inen biriyim bu her zaman iyi olmuyor, ciddi zaman harcatiyor ama bilgi amacli bir tatmin sanirim.

Inceleme videolari tartismaya acik konular. Genel bir ürünü eline almadan görsel fikir sahibi olmak icin faydali ama o kadar.
Bu isi tamamen ticarete dökmüs, hatta doga ile cok da alakasi olmayan, binlerce abonesi olan, yüzlerce ürün tanitanlar var, yüzeysel incelemeler. Bu benim icin tabi, herhangi bir son kullanici biraz "nerd" gibi benim dikkat ettiklerimi sorguladigini düsünmüyorum. Cok gerekli bir sey degil yeni dünya icin, kullan/at dayatiyor sistem.

Incele videolarinda en cok amatörlerin videolarina hastayim, bayiliyorum elemanlarin anlattiklari seylere. Adam misal cantayi komple dagitiyor, baska modeli varsa onla kiyasliyor, yetmiyor elindeki ürünü bir iki sene kullanip, cikan yeni bir model ile yine kiyaslamaya koyup; bakin eski model tas gibi hala, bakalim yeni model iyi dayanacak mi gibi yorumlar yapiyorlar. Tabi inanilmaz az bu tür incelemeler.

Ben de son sene hafif malzeme odakli daha cok kis ve bahar aylari icin canta arastiriyordum, ne incelemelerle karsilastim, yok orasi yok burasi mi derken nacizane kendimce uygun olani belirledim, zor oluyor bu karar vermeler. :)

Son düzenleme:
şimdi tulumda kafayı sıyırmak üzereyim. marmot phase 30 var 500 gram fakat fiyatı kargo ve vergi hariç 2000 civarı. 850 fill tüy.

https://www.marmot.com/phase-30-sleeping-bag-23320.html

bir de TNF gold kazoo var, 700 fill ve 850 gram. maliyet de yaklaşık 1150 civarı (kargo vergi hariç)

her iki tulumun da ısı değerleri neredeyse aynı.

şimdi ne bileyim böyle hayat boyu bir kere gidebileceğim appalachian trail veya patagonya gibi bi olaya girecek olsam evet 350 gram fark için iki kat fiyat ödenebilir.

büyük ihtimalle mantığımın sesini dinleyip tnf alırım.

Marmot'un ürünlerini seviyorsun, güzel ürünler. Bu arada ben Rab'in uyku tulumunu begenmis olmama ragmen, sonradan ögrendigim bazi icime sinmeyen eksikliklerden ötürü geri gönderdim, iadesini aldim. Bakalim ne yapacagim....... Hic yeni edindigim bilgileri paylasarak kafani bulandirmayim, mantiginin sesini dinle en iyisi.

Verdigin fiyatlar TR üzerinden mi, yoksa disaridan siparis edip, gümrügü, kargosu hesaplanmis halde mi?

tr fiyat fakat gümrük ve kargo hariç. kargo fiyatları 50-100 lira seviyesine geriledi. eskisi gibi 50-100 dolar değil en azından. gümrük olayı için de karşı firmaya tutturuyorum "ihracat yapıyorsunuz, VAT'ı bana iade edin" diyorum hakikaten de ediyorlar. en son çanta olayında karta toplam alışveriş bedelinin %20sini geri iade aldım (ingiltere).

bir de thermarest ve birkaç firmanın quilt veya quilt/mummy tarzı ürünleri var. şişme mata entegre ediyorsun. sırt kısmında hiçbir yalıtım malzemesi yok (böylece hafif).

en temizi (fiyat/performans) gold kazoo gibi görünüyor.

Saniyorum bu konularda ingiltere daha baska bir kafada, vergi bakis biraz daha esnek olabilir. Normalde avrupada bunu kabul edecek firmayi mumla arayabilirsin. Bir kac tecrübemden biliyorum.

Benim o quilt denilen olaya aklim hic yatmadi, farkli dünyalarin adamlarina hitap ediyor. Hafiflik olacak diye muazzam bir cirpinis var, elde kuyumcu tartisi ile geziyorlar. Öte yandan ben bu mata entegre edilenlerin ikinci ele cok satisi düsüyor. Inanilmaz pahali malzemeli, cok kaliteli tüy ile hazirlanmislarini almislar. Ama satiyor adam. Ben zannediyorum ki ihtiyaclara konfor bakimindan cevap vermiyor. Kullanim alani mevsimsel sinirlarda takili kaliyor olabilir.

son dk gene fikir değiştirdim.

tnf gold kazoo ile marmot hydrogen aynı ısı değerlerine sahip.

aradaki ağırlık farkı 130 gram (TNF 790 grammış)

460 lira + 82 lira vergi = 542 lira

130 gram için 542 lira ödenmez yauvv yani ödenir de ağırlık mevzusuna o kadar delicesine dikkat etmiyorum. bu paraya çok iyi bi ocak alınır, iyi bi kafa lambası gelir.. valla yazık günah. gene tnfde karar kıldım :D

Geri