Amatör Telsizcilik Sınavı Soruları (PDF Formatında)

Dostlar bugün girdim hemen çözüp çıktım. 2022 yılı için bir değişiklik yok. Yalnızca sınav ve belge ücreti biraz fazla bence. MEB'e geçince fiyatları uçurdular. Belgeyi alsak bile telsizlerin fiyatı da malum aya çıktı ama neyse :(
Ekli dosyayı görüntüle 801
Merhaba, sınav önce online sonra yüz yüze mi oluyor? Yoksa yüz yüze bir sınav mı oluyor? Teşekkür ediyorum şimdiden cevap için

18 Ağustos'ta sınava gireceğim. PDF soru bankalarına çalışıyorum dünden beri. Sınavdan sonra soru bankalarının güncel olup olmadığını teyit ederim ama çok büyük ihtimalle aynıdır.

Ek olarak, milli fonetik çizelgesi var ama uluslarası fonetik ve mors kodları için de bi PDF yaptım. @Alaattinin Kafa Lambası bunu ilk mesaja ekle abi bence, bi yerden aratıp gelen olursa bulması kolay olsun.

Ekli dosyalar

• Uluslararası-Fonetik-Mors.pdf
    804.9 KB · Görüntüleme: 44
86 puan ile A sınıfı belge almaya hak kazandım. Sorular aynı. Yalnız ben sayısalcı olmadığım için bu teknik sorularda zorlandım. Mühendislik fakültesi soruları gibi o devreler. :lol:

86 puan ile A sınıfı belge almaya hak kazandım. Sorular aynı. Yalnız ben sayısalcı olmadığım için bu teknik sorularda zorlandım. Mühendislik fakültesi soruları gibi o devreler. :lol:
Hayırlı olsun hocam. 14 puan nereden gitti soruları tam ezberleyemediniz mi? Bir de sınava başvurduktan kaç gün sonraya gün verdiler? Ben sürücü kursuna gidiyorum onun da e-sınavına gireceğim daha ama sınav tarihi belli değil. Sınavların üstüste çakışmasını istemem.

Merhaba , 31.10.2022 tarihinde bende sınava girdim.Telsizcilik ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. Sınava 3 gün kala burada ki soruları 2 kez okudum 88 aldım. Sorular tamamen aynı. Hatta şık yerleri dahi aynı. Sınavına kısa süre kalan için sadece soru ve doğru şıkkı okumasını tercih ederim. Sınav geçse de benim gibi telsizcilik bilgisi olmayanlar soruları okumaya , telsizcilik üzerinde araştırma yapmaya devam edecektir :)

Merhaba , 31.10.2022 tarihinde bende sınava girdim.Telsizcilik ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. Sınava 3 gün kala burada ki soruları 2 kez okudum 88 aldım. Sorular tamamen aynı. Hatta şık yerleri dahi aynı. Sınavına kısa süre kalan için sadece soru ve doğru şıkkı okumasını tercih ederim. Sınav geçse de benim gibi telsizcilik bilgisi olmayanlar soruları okumaya , telsizcilik üzerinde araştırma yapmaya devam edecektir :)
Şehir ve ülke kodları çok çıktı mı?

2013 Yılından beri amatör telsizciyim doğa şartlarında bence herkesin mutlaka amatör telsiz belgesine sahip olması gerekiyor aracı olanların mutlaka sabit bir telsiz olması gerekiyor sabit cihazların çıkış gücü daha yüksek olduğu için rölelerin çekmediği noktalarda simplex olarak biyerlere ulaşma şansınız daha yüksek oluyor. pdf'te paylasılan soru havuzundan çıkıyor sorular toplam 350-400 soruluk bir havuz var ordan soruluyor. Mors alfabesi soruları biraz zorlayıcı olabiliyor birde teknik sorular. Tamamen ezbere dayalı bir sınav cevapları ezberlerseniz 100 almanız kolay Müfredata gore her bölümden belli soruların çıkması gerekiyor ama bazen tam tutmuyor az yada çok çıkabiliyor

Son düzenleme:
Merhabalar Sınav ücreti yattıktan kaç gün sonra sınava girilir ve soruların güncelliği devam ediyor mu nelere dikkat edilmeli kaç soru çıkıyor kaç dakika sınav

Merhabalar Sınav ücreti yattıktan kaç gün sonra sınava girilir ve soruların güncelliği devam ediyor mu nelere dikkat edilmeli kaç soru çıkıyor kaç dakika sınav
Merhaba , bulunduğunuz bölgede ki halk eğitim tarafından sınav tarihi belirleniyor. Ben başvurduktan 8 gün sonra sınava girdim. 2 ay bekleyen de var. Sorular güncel. Tamamı bu sorulardan oluşuyor. Bir kaç kez okursanız 100 alırsınız . Ben vaktim olmadığı için sadece mors alfabesine çalışamamıştım. Çözüm olarak şöyle birşey yaptım, mors alfabesinde sesli harfleri ezberledim ve işe yaradı.

Arkadaşlar sorum hepinize, olası bir deprem veya başka bir felaket durumunda kullanmak için mi bu belgeyi almak istiyorsunuz yoksa sadece hobi mi?

Arkadaşlar sorum hepinize, olası bir deprem veya başka bir felaket durumunda kullanmak için mi bu belgeyi almak istiyorsunuz yoksa sadece hobi mi?

Belge aldım, fakat bu pahalılıkta, hele de her türlü iletişim imkanları elimizin altındayken, telsize para yatırmayı gözüm kesmedi. Uzun mesafe ip over radio meselesine kafa yorarım diye düşündüm... yoksa al eline telsizi breyko breyk bu devirde yapılacak iş değil :)))

Geri