Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Yurt dışından alışveriş mümkün mü/mantıklı mı?

Meos57

Yeni Üye
Malum Türkiye'de fiyatlar hayli yüksek, yurt dışından daha karlı malzeme alışverişi mümkün mü? Özellikle kargo konusunda yaratıcı fikirler bulunabileceğini umuyorum ki daha önce yurt dışından birilerinin Türkiye'ye bir şekilde ürün gönderiminde yardımcı olduklarını duymuştum.(biraz kendilerine kar alıyorlarmış)

Selamlar, valla bugüne kadar maddi değeri yüksek bir malzeme hiç getirtmedim açıkçası. Aliexpress'ten $0,20 - $5 arası alışverişlerim oldu, hepsi de en geç bir ay içinde geldi.

Avrupa ve Amerika'daki fiyatlara benim de içim eriyor. Avrupa'daki fiyatlar aslında ülkemize çok yakın fakat orada sezon bittiğinde elde kalmış ürünler değerinin neredeyse 1/3 fiyatına satılıyor. Bu ülkemizde aşina olduğumuz bir durum değil. Bizde maalesef depoda yıllanmış ürünler yeni ithal edilmiş gibi yüksek rakamlara satılıyor.

Düşük fiyatlı ürünlerin asıl yeri Amerika. Klasik "bir tanıdığa getirtin" önerisinde bulunmayacağım. Bir tanıdığınız olsaydı burada bu soruyu sormazdınız.

Tanıdıklar da zaten birşey getirmeye imtina ediyor. Uzak duruyorlar bu işlerden... insan sormaya çekiniyor.

Yaaani cin fikir ne olabilir??? Amerika'dan düşük ücretli ürün getirmenin bir yolunu bulsak dahi en kıytırık kargonun ücreti 30 - 40 dolardan başlıyor. Ufak tefek malzeme için de değmiyor. Bu konuyu ben de takip edeyim. Bakalım neler önerecekler.

Merhaba,

http://www.summitpost.org/ burada forumda "gear" bölümünde konu açıp, Amerika'daki doğaseverlerden yardım istenebilir. Ufak mağaza işleten outdoor mağazaları ambalajı atıp malzemeyi iyice sıkıştırarak ve tabi en önemlisi değerinden düşük 50-60 dolarlık fatura ile kargolarlarsa bu iş olur.

https://www.amerikadaniste.com/amerikadan-kargo-ucretleri bu arkadaşlar Amerika'dalar. Sizin adınıza orada kargonuzu alıp en uygun fiyatla Türkiye'ye kargoluyorlar. Hatta birkaç firmadan alışveriş yapıp tüm ürünleri bu arkadaşlara kargoluyorsunuz. Onlarda tek bir pakette birleştirip buraya ulaştırıyorlar.

Yani summitpostta bir outdoorcu bulup düşük fatura olayına ikna ediyorsunuz

amerikadaniste.com vasıtasıyla buraya getiriyorsunuz.

Denedim mi? hayır. Ama işe yarayacağını düşünüyorum. Gümrükte paketsiz ambalajsız çadır görseler anlamazlar 1000 dolarlık çadırın 50 dolar, 500 dolarlık tulumun 40 dolar edeceğine ikna olurlar diye düşünüyorum.

ebay kullanabilirsiniz arkadaşlar, elektronik ürünler haricinde çok pahalı görünmeyen her malzemeyi hediye gibi göstererek faturasız şekilde evinize kadar teslim alabilirsiniz. Bayram ve yeni yıl öncesinde 30 gün süreyle gümrükteki üst sınırlar iki katına çıkıyor. Size tavsiyem aralık ayında satın almanız.

Ebay kargolar maalesef çok pahalı.. Bazen malzeme bedelini bile geçebiliyor. Halbuki avrupaya çok ucuza gönderiyorlar.

Bu konuyla ilgili olduğu için yazıyorum.

http://www.trekkinn.com/

bu siteden alışveriş yapan var mı?
Çok güzel dağcılık giyim ve ekipmanları var.

Avrupada oldukları için PTT kargoyla ucuza yollayabiliyorlar.

Aliexpress disinda pahali malzeme icin siparis vermeye cesaret edemiyorum. Gumrukle ugrasmak hic istemiyorum. 75 euroluk malzeme icin de pahali kargo odemek cazip gelmiyor.

GT-N5100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben amerika'ya giden birini buldum mu hemen backcountry.com'dan sipariş veriyorum. 50 dolar üzerindeki siparişlerde iki günde bütün amerika'ya bedava kargo seçeneği oluyor. şu ana kadar herhalde 1000-1500 dolarlık alışveriş yapmışımdır daha sorun yaşamadım bu adamlarla. üstüne üstlük aldığınız ürün bir ay içinde sitede indirime girerse aradaki farkı iade de ediyorlar. amerikadaniste.com falan vardı eskiden belki onu da inceleyerek bir sistem uydurabilirsiniz kendinize.

ben amerika'ya giden birini buldum mu hemen backcountry.com'dan sipariş veriyorum. 50 dolar üzerindeki siparişlerde iki günde bütün amerika'ya bedava kargo seçeneği oluyor. şu ana kadar herhalde 1000-1500 dolarlık alışveriş yapmışımdır daha sorun yaşamadım bu adamlarla. üstüne üstlük aldığınız ürün bir ay içinde sitede indirime girerse aradaki farkı iade de ediyorlar. amerikadaniste.com falan vardı eskiden belki onu da inceleyerek bir sistem uydurabilirsiniz kendinize.

gümrük koşulları hakkında bir bilgimiz yok. 300 dolarlık malzeme Türkiye'ye gelince (örneğin PTT kanalı) gümrük prosedürü nedir?

PTT'den mi biri bizi arıyor... şu kadar gümrük ücreti hesaplandı, yatırın dekontu bize ulaştırın kargonuzu serbest bırakalım felan mı deniyor..

gümrük koşulları hakkında bir bilgimiz yok. 300 dolarlık malzeme Türkiye'ye gelince (örneğin PTT kanalı) gümrük prosedürü nedir?

PTT'den mi biri bizi arıyor... şu kadar gümrük ücreti hesaplandı, yatırın dekontu bize ulaştırın kargonuzu serbest bırakalım felan mı deniyor..
Merhaba

Gümrük olayları yine değişti bildiğim kadarıyla. Şu sıralar getiren postacıya elden vergiyi vererek ürün teslim alınabiliyor diye biliyorum. Vergi de %20 civarında olması lazım. 75 Euro üzeri takılıyor gümrüğe. Bahsettiğim site maalesef Türkiye'ye yollamıyor. Amazon bazı ürünleri yolluyor ve gümrüğünü de satın alırken ödüyorsunuz doğrudan kapınıza geliyor ama outdoor ekipmanı yolluyor mu bilmiyorum

Yurtdışından Sipariş verdiğinizde 2016 yılı için 74 Euro ve üzeri gönderilerde, kargo Avrupa Birliği ülkelerinden birinden geliyorsa %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20 vergi ödeyerek ürünü alabiliyorsunuz. PTT kanalı ile eve kadar gelir, elden ödeme yapıp alabilirsiniz.

Bu arada bu 74 Euro bedele kargo bedeli dahil değil. Ürün 74 Euro + 30 Euro kargo bedeli şeklinde yani toplamda 104 euro ise yine vergi vermeden alabilirsiniz. Şunu da hatırlatmakta fayda var, Birden fazla aynı üründen sipariş ederseniz Ticari mahiyet taşıdığı düşünülüp yine gümrükte takılabilir.

Daha fazla bilgi isterseniz.

http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri

Ürün satın alırken ayrı ayrı faturalandırılasınız isteyebilirsiniz. Onun dışında tek fatura olsa dahi kargo bedeli ve ürün bedeli faturada ayrı ayrı yazılacağı için yine sıkıntı olmayacaktır.

geçen rei ile yazıştım, msr hubba nx çadır bir de mat almak istiyordum. o kadar kurumsallar ki, satış farklı, depo farklı, hatta yazıştığım müşteri temsilcileri bile farklı eyaletlerde imiş.. dolayısıyla faturaya müdahale edemeyeceklerini bildirdiler.

amerikadaniste'den şöyle bir iyilik rica ettim. dedim farklı mağazalardan 3 değişik ürün siparişi vereyim. biri 300, diğeri 100 en sonuncu ise 60 dolar... kutuları birleştirip tek bir kutu yapıp sadece 60 dolarlık faturayı kutuya yapıştırır mısınız... olur dediler. bu şekilde bir şansımı denemeyi düşünüyorum bakalım ne olacak..

Gümrükte takılmaz umarım. Yalnız şunu belirtmem lazım, yapmak üzere olduğunuz şey aslında suçtur. Hukuksal anlamda tam olarak ayrıntılarını bilmesem de büyük ihtimalle kaçakçılığa girer. Forumlarda alenen yazmamanız daha doğru olur. Ha bir arkadaşınız yapmak istiyordur bu olayı mesela sizde ondan sormuşsunuzdur orası ayrı. Umarım anlatabilmişimdir :)

Arkadaşlar ben bazen Amerika'dan ürünler satın alıyorum ve arkadaşımın tavsiyesiyle keşfettiğim viabox.com sayesinde de Türkiye'ye çok uygun fiyatlara getirebiliyorum. Hem kargo takibi uygulaması hem de üyeliğin ücretsiz olması çok hoşuma gitti. Bir sorun olduğunda da hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar. Müşteri memnuniyeti çok önemli gibi görünüyor.

Arkadaşlar ben bazen Amerika'dan ürünler satın alıyorum ve arkadaşımın tavsiyesiyle keşfettiğim viabox.com sayesinde de Türkiye'ye çok uygun fiyatlara getirebiliyorum. Hem kargo takibi uygulaması hem de üyeliğin ücretsiz olması çok hoşuma gitti. Bir sorun olduğunda da hemen yardımcı olmaya çalışıyorlar. Müşteri memnuniyeti çok önemli gibi görünüyor.
acaba atıyorum 3 paket aldık, bunu tek pakette birleştirip tek bir düşük fatura ekleyerek gönderebilirler mi... yani halden anlayıp yardımcı olurlar mı...

Bu konuyla ilgili olduğu için yazıyorum.

http://www.trekkinn.com/

bu siteden alışveriş yapan var mı?
Çok güzel dağcılık giyim ve ekipmanları var.

Avrupada oldukları için PTT kargoyla ucuza yollayabiliyorlar.

dün 60 euroluk bir sipariş verdim. Önümüzdeki ayın 3 ila 10una kadar tahmini varış süresi verdiler. Henüz takip kodu oluşmadı. Bakalım ne olacak. PTT kullanmaları çok büyük bir avantaj. Yalnızca çeşitler sınırlı. Örneğin nikwax veya alternatif deterjan baktım hiçbiri yok.

dün 60 euroluk bir sipariş verdim. Önümüzdeki ayın 3 ila 10una kadar tahmini varış süresi verdiler. Henüz takip kodu oluşmadı. Bakalım ne olacak. PTT kullanmaları çok büyük bir avantaj. Yalnızca çeşitler sınırlı. Örneğin nikwax veya alternatif deterjan baktım hiçbiri yok.
Ben bu soruyu sorarken Paypal vardı ve daha kolaydı satın almak, sanırım sen sanal kartla satın aldın.

Giyim kategorisinde fena sayılmazlar özellikle TR'de çok zor erişilen Black Diamond, Arcteryx, Haglofs, Patagonia ürünlerini almak gayet mantıklı.

Haber bekliyorum :)

Geri