Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Yürüyerek kilo verilir mi?

Yürüyerek zayıflamak mümkün mü?

• Evet

Kullanılan: 5 55.6%
  • Hayır

Kullanılan: 2 22.2%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    9

Pink

Yeni Üye
Geçirdiğim bir rahatsızlık sonucunda oldukça fazla kilo aldım :( Yaz başından bu yana diyet yapmama rağmen kilo verirken çok zorlanıyorum. Kilo vermek zaten oldukça bunaltıcı, sinirleri yıpratıcı bir süreç. Buna bir de zor spor programları eklemek istemiyorum. Salon sporlarından maalesef istediğim neticeyi alamadım. Bisiklet de dahil olmak üzere birçok denemeden sonra bir de doğa yürüyüşlerine şans vermek istiyorum.
Aranızda kilo vermek için doğa yürüyüşü yapan oldu mu acaba? Hangi sıklıkta ve ne kadar mesafe yürümemi tavsiye edersiniz?
Boyum 1,68, kilom ise 71. Obez değilim ancak eski kiloma dönmeyi, aynalarla tekrar barışık olmayı çok istiyorum.
Tüm tavsiye ve eleştirilere açığım.

Yürüyerek elbette kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla bıktırıcı bir diyet uyguluyorsunuz. Bence biraz daha doyurucu bir yemek tarzı oluşturup, daha çok hareket etmelisiniz. Unutmayın; az yemek metabolizmayı yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyor.

Daha önce doğa yürüyüşü yapmadığınızı farz ediyorum. Birden bire doğa yürüyüşlerine başlamanız hevesinizin kaçmasına sebep olabilir. Bana sorarsanız şehir içinde 5-10 km arası tempolu yürüyüşler yaparak başlayın. 2 ay kadar haftada en az 3 kere yürüyüş yaparak hem kondisyon sahibi olursunuz, hem de vücut metabolizmanızı hızlandırıp buna bağlı olarak uyurken bile yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

5 km tempolu yürüyüşlerinizi her hafta +2 km ekleyerek sürdürün. 2nci ayın sonunda ise dilediğiniz yürüyüş grubuyla haftasonu yürüyüşlerine başlayın. Nasıl olsa önümüz kış. Haziran ayına kadar kendinize bir süre belirleyin. Hafta içinde şehir yürüyüşleri, hafta sonları da yürüyüş grupları ile etkinliklere katılmanız halinde, faaliyetlerinizi protein ağırlıklı bir diyet ile destekleyerek bence çok rahat kilo verebilirsiniz.

Spor ile kilo vermenin sırrı rutin olarak, bunu bir alışkanlık haline getirmektir. Zaten doğada bir süre sonra olaya spor değil, rahatlama yöntemi olarak bakacaksınız. Hem değişik insanlarla tanışmak, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmak için doğa yürüyüşleri yapmanızı öneririm.

vaktinizi çok almış oluyorum bu nedenle üzgünüm fakat çok detaya girmeden benimle örnek bir diyet listesi paylaşır mısınız mesela sabah güne nasıl başlamalı, öğlen ve akşamları neler yapmalı, yemeli, uyku saati, vs...
haftada üç gün şehir içi tempolu yürüyüş önermişsiniz, mesafeyi de her hafta örneğin ilk hafta 4 kilometre yürüdüysem bir hafta sonra 6, sonraki hafta 8, ondan sonraki hafta 10 kilometre şeklinde 2'şer kilometre arttırmamı önermişsiniz. ama bu formül ikinci ayın son haftası her gün 20 kilometre yürüyüşe denk geliyor :(

hareket yoksa kilo vermek de yok. diyetle, yatarak, sadece karbonhidratla beslenip vereceginiz kilo degil kastir. baslangicta giden kilo degil odemdir.
proteinle beslenmeli, sadece yuruyusz degil kultur fizik hareketleri, sinav, mekik gibi hareketlerde yapmalisiniz.

belirli bir diyet planım hiç olmadı. gene de aklıma gelenleri yazayım.

sabahları şekersiz kahve 2 haşlanmış yumurta, bir tane hıyar, bir tane biber, az miktar suda beklemiş beyaz peynir, 5-6 tane zeytin bir de bir paket altınbaşak veya eti form.

öğlenleri herhangi bir meyve, danone mısır gevrekli yoğurtlar var onlardan bir tane yenebilir. bir kahve daha.

akşamları 200 gram somon, biftek veya tavuk eti, yanında yiyebileceğiniz en büyük salata (içine bir çorba kaşığı zeytinyağı, limon ve sirke) etleri teflon tavaya çay bardağının üçte biri kadar su koyup kapağını kapayarak, kısık ateşte pişirin. yanına soğan, kırmızı biber, mantar çok yakışır... teflonun içine atın birlikte pişsinler Yağ ve tuz eklemeyin.

Gece 11-12 gibi çok acıkırsanız akşam yemeğinden ayırdığınız salatayı bir iki tane altınbaşak (paket değil, adet) ile birlikte bitirin.

Ekmek, şeker ve tuz kesinlikle yok. Haftada en az 3 gün yürüyüş yapmalısınız. Haftasonu gruplarla doğa yürüyüşlerine de katılın. Yürümekten sıkılmamanız için madem bisikletiniz var, bazı günler bisikletle egzersizlerinizi çeşitlendirin.

Yukarıdaki diyet planını uygularken kimi günler eti kesin. O günlerde karnıbahar veya brokoli haşlayabilirsiniz. Kimi sabahlar yumurtayı yemeyin, öğlene bırakın.

Yukarıda her hafta +2 km ekleyin kısmını tekrar okudum. Biraz uçmuşum :D daha makul seviyede arttırın. Bir de unutmayın, bu yazdıklarım benim kişisel görüşüm. Bu konularda hiçbir uzmanlığım yok. Dikkatli uygulayın.

Keyif aldığınız bir performans yöntemş bulun ve bunu düzenli uygulayın. Yürüyüş, dans, kürek herşey olur. Yeter ki aktiviteyi hayatınızın bir parçası haline getirin. O zaman peyniri hesaplamaya gerek yok.

Yöntem önereyim;
Sabah 10 dan önce ve akşam 6 dan sonra sadece bitki çayı ya da maden suyu ve su için.
Sabah 10 da gün içi tok kalmak için iyi bir kahvaltı yapın ve akşam 5 e kadar sıvı tüketin; su, bitki çayı, kahve ( şekersiz ).

Yani günde 2 öğün yemek yiyeceksiniz. Ne yediğiniz önemli değil. Sabah kahvaltı yerine pasta akşam da hamburger de yiyebilirsiniz ama abartmayın :)

Doğa yürüyüşleri yaparak kilo veren çok arkadaşım var. Protein ağırlıklı beslenip, yağ yakımını hızlandırıyorlar. Fakat bu soruyu burada değil, branşında uzman bir doktordan randevu alarak daha gerçek ve test sonuçlarına göre bilgi almanızı tavsiye ederim. Biz doktor olmayan insanların her ne kadar iyi, samimi niyetle de olsa, böyle uzaktan yazışarak yanlış yönlendirmesi uygun olmayacak.

Geri