Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Xray gibi cihazlardan çantayı geçirirken nasıl korurum

Realistkampçı

Yeni Üye
Selam, sık sık bursa teleferik ile kamp, yürüyüş yapmaya giderim ama girişte xray olduğu için ve çantam büyük olduğu için nasıl sıkışmadan veya sığmazsa, kemeri kayışı vb nasıl korurum veya geçiririm

bu aramalar göstermelik.. prosedür gereği. çok sakat bir tipiniz olmadıkça arayacaklarını bile düşünmüyorum. :D

Kaç haftadır gidiyoruz her seferinde kamp bıçağım yüzünden durdurup göstermek zorunda kalıyorum saçma sapan güvenlikle uğraşmak zorunda kalıyorum böyle saçmalık olamaz bide saygısızca konuşmaları yokmu delirtiyor insanı

Kaç haftadır gidiyoruz her seferinde kamp bıçağım yüzünden durdurup göstermek zorunda kalıyorum saçma sapan güvenlikle uğraşmak zorunda kalıyorum böyle saçmalık olamaz bide saygısızca konuşmaları yokmu delirtiyor insanı
bıçağa baksınlar zaten ipsiz sapsız ve terörist dolu ortalık. hatta problem olmaması için çantada kolay ulaşacağınız bir yere koyun. onlar sormadan gösterin.

en iyisi dediğim gibi bıçağı çantanın kolay ulaşılabilir bi tarafına koymak, bankodan geçerken görevliye göstermek. maalesef verebileceğim başka bir tavsiye yok. bunlar da emir kulu, ekmek parası için çalışan insanlar. çok da zıtlaşmamak gerek. güler yüzle her şeyi çözebiliriz.

Cevap biraz geç oldu ama, kendi deneyimim bazında şunları söyleyebilirim: Geçtiğimiz Şubat ayında (Şubat 2018) kızımla 3 günlük kış kampı için gitmiştik Uludağ'a. Benim çanta yaklaşık 25 kg, kızımın 15 kg civarındaydı. Teferrüç kontrol noktasına çantalar sırtımızda tam kuşanmış şekilde girdik. Espriyle karışık cihaza çantalar sırtımızda girebilir miyiz diye sormuştum. Gülerek dağcılık sertifikamız olup olmadığını sordular, olmadığından yok dedim, ama dağcılık sertifikası olanları aramıyorlar anladığım kadarıyla. Eğer edinebilirsen böyle bir belge almanı tavsiye ederim. Sonra bizi el cihazıyla kontrol ettiler. O kadar. Herhangi bir başka arama yapmadılar. Oysa çantalarda full tang Bushcraft bıçak, koca bir balta, testere falan vardı. :p Gerçi yanımda kızımın olmasının da olumlu etkisini görmüşümdür. Ama rahat olmak için dağcılık belgesi edin mümkünse.

Geri