Western Mountaineering uyku tulumu kısa inceleme

Herkese selam sevgili dostlar. Bir süre önce aldığım western mountaineering (wm) marka uyku tulumunun ön incelemesini paylaşacağım. Henüz kullanmadım. Ben eskinden beri kış faaliyetlerinde herkesten çok üşürüm. Herhangi bir kronik hastalığım yok. Tamamen yapısal. Şu kışlık uyku tulumunu meselesine ömürlük ve kesin bir çözüm bulmak için kolları sıvadım ve wm markasının bir tulumunu almaya karar verdim. Microfiber kaplamalı lynx modelini aldım. Bu tulumun sıcaklık derecesi -23 derece ve 1415 gram ağırlığında.

Tasarım:

Wm bir Amerikan markası ve üst kalite uyku tutulumları üretiyor. Özellikle kışlık uyku tulumlarında full collar dedikleri tulumu boyuna kesen bir dolgu ve dikiş daha bulunuyor böylece tüylerin tulum içinde göçmesi engelleniyor. Ayrıca dolum tekniği Amerikan tekniği. Her bir tulumu bir terzi doldurup dikiyor ve tuluma kendi imzasını da atıyor. Dikişler çok sıkı ve kaliteli makineler ile yapıldığı için uzun ömürlü ve sağlam
7.jpg
5.jpg
4.jpg

Kaz tüyü

Wm markası +850 fill kaz tüyü kullanıyor. Çoğunlukla kullandıkları tüy 900 veya daha yüksek güçte dolgu ama markaların çoğunun fabrikadaki tüyün dolum gücünü yazdıklarını, tüylerin mont ya da tulumun içine girdiğinde bir miktar sıkışarak dolgu gücünün düştüğünü bu nedenle adil ve şeffaf olması açısından kendilerinin bu şekilde yazdıklarını belirtiyorlar. Ayrıca birçok markadan farklı olarak hidrofobik olması için işlenmemiş, ham kaz tüyü kullanıyorlar. Tüyün doğal yapısındaki yağın zaten hidrofobik olduğunu ve fabrikasyon işlemlerin tüyün yapısına bir miktar zarar vererek ömrünü olumsuz etkilediğini söylüyorlar. Zaten tuluma girdiğinizde bayağı bayağı tavuk çiftliği kokusu geliyor. Tulumun dolgusundaki tüy ise şişmeye o kadar istekli ki tulumu sıkıştırma torbasına koyarken sabırlı olmanız acele etmemeniz gerekiyor.
2.jpg

tulumun kalınlığı yaklaşık 22cm (gövde, kalça kısmına gelen yer)

Sıcaklık derecesi

Wm markası tulumların sıcaklık derecesini yazarken EN 13537 standartlarını baz almıyor. Daha gerçekçi olması için uzun yıllar boyunca kullanıcılarından gelen geri dönüşler ile uyku tulumlarının sıcaklık derece skalasını oluşturuyor. Kafa karışıklığına yol açmamak ve kullanıcıların birçoğunun aynı konforda uyuduğu bir sıcaklık seçmişler. Aynı zamanda EN testlerine de sokmuşlar. Ve kendi verdikleri değerlerin EN standartlarındaki comfort ile comfort limit arasında comfort limite daha yakın bir yerde olduğunu bulmuşlar.

Sıkıştırma

+850 gücünde kaz tüyü kullanıldığı için tulumların sıkıştırılma kapasitesi ve ağırlık/sıcaklık oranı çok iyi.
1.jpg
karo boyu 40cmdir. -23 derecelik bir tulumun hem 1425 gram olması hem de bu denli küçük bir torbaya sığması gerçekten harika

@Topalali
Güle güle kullanın. Oldukça iyi bir tulum sahibi olmuşsunuz diye düşünüyorum. Dolgu çok güzel kabarıyor fotoğraflardan anladığım kadarıyla.
Bir de nereden temin ettiğinizi ve maliyetini paylaşırsanız güzel olur.

Herkese selam sevgili dostlar. Bir süre önce aldığım western mountaineering (wm) marka uyku tulumunun ön incelemesini paylaşacağım. Henüz kullanmadım. Ben eskinden beri kış faaliyetlerinde herkesten çok üşürüm. Herhangi bir kronik hastalığım yok. Tamamen yapısal. Şu kışlık uyku tulumunu meselesine ömürlük ve kesin bir çözüm bulmak için kolları sıvadım ve wm markasının bir tulumunu almaya karar verdim. Microfiber kaplamalı lynx modelini aldım. Bu tulumun sıcaklık derecesi -23 derece ve 1415 gram ağırlığında.

Tasarım:

Wm bir Amerikan markası ve üst kalite uyku tutulumları üretiyor. Özellikle kışlık uyku tulumlarında full collar dedikleri tulumu boyuna kesen bir dolgu ve dikiş daha bulunuyor böylece tüylerin tulum içinde göçmesi engelleniyor. Ayrıca dolum tekniği Amerikan tekniği. Her bir tulumu bir terzi doldurup dikiyor ve tuluma kendi imzasını da atıyor. Dikişler çok sıkı ve kaliteli makineler ile yapıldığı için uzun ömürlü ve sağlam
Ekli dosyayı görüntüle 754
Ekli dosyayı görüntüle 750
Ekli dosyayı görüntüle 751

Kaz tüyü

Wm markası +850 fill kaz tüyü kullanıyor. Çoğunlukla kullandıkları tüy 900 veya daha yüksek güçte dolgu ama markaların çoğunun fabrikadaki tüyün dolum gücünü yazdıklarını, tüylerin mont ya da tulumun içine girdiğinde bir miktar sıkışarak dolgu gücünün düştüğünü bu nedenle adil ve şeffaf olması açısından kendilerinin bu şekilde yazdıklarını belirtiyorlar. Ayrıca birçok markadan farklı olarak hidrofobik olması için işlenmemiş, ham kaz tüyü kullanıyorlar. Tüyün doğal yapısındaki yağın zaten hidrofobik olduğunu ve fabrikasyon işlemlerin tüyün yapısına bir miktar zarar vererek ömrünü olumsuz etkilediğini söylüyorlar. Zaten tuluma girdiğinizde bayağı bayağı tavuk çiftliği kokusu geliyor. Tulumun dolgusundaki tüy ise şişmeye o kadar istekli ki tulumu sıkıştırma torbasına koyarken sabırlı olmanız acele etmemeniz gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 752

tulumun kalınlığı yaklaşık 22cm (gövde, kalça kısmına gelen yer)

Sıcaklık derecesi

Wm markası tulumların sıcaklık derecesini yazarken EN 13537 standartlarını baz almıyor. Daha gerçekçi olması için uzun yıllar boyunca kullanıcılarından gelen geri dönüşler ile uyku tulumlarının sıcaklık derece skalasını oluşturuyor. Kafa karışıklığına yol açmamak ve kullanıcıların birçoğunun aynı konforda uyuduğu bir sıcaklık seçmişler. Aynı zamanda EN testlerine de sokmuşlar. Ve kendi verdikleri değerlerin EN standartlarındaki comfort ile comfort limit arasında comfort limite daha yakın bir yerde olduğunu bulmuşlar.

Sıkıştırma

+850 gücünde kaz tüyü kullanıldığı için tulumların sıkıştırılma kapasitesi ve ağırlık/sıcaklık oranı çok iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 753
karo boyu 40cmdir. -23 derecelik bir tulumun hem 1425 gram olması hem de bu denli küçük bir torbaya sığması gerçekten harika
Western mountaineering markası feathered friends ile birlikte en iyi marka tulumları yapar hayırlı olsun güzel günlerde kullanın gerçekten en üst seviye bir tulum sahibi olmuşsunuz.

Zamanında bende düşünmüştüm amerika dan -7 derecelik modelinden ultralite almayı kargo gümrüğe rağmen katlanmayı ama gereksiz pahalı olduğundan almamıştım ( vergi kargo gümrük vs ile ) ileride satmayı düşünürseniz bunu ankarada elden alabilirim :)) yıllar yıllar sonra yani . 850 fp olması harika hem sıkıştırılabilirlik hem hafiflik açısından marka zaten en iyi tulumları yapıyor kendini ispatlamış bir firma .

ben bu derece yüksek performanslı ve kaliteli bir tulum kullanmak yerine mevsimine göre kamp yapmayı tercih ediyorum -20 tulum da var ama kışın çok fazla kullanmadığımdan 3 aylık kış mevsiminde 15 gün kar oluyor zaten ankara da 15 günde kaç kez kamp yapacağım demiştim kendi kendime maks 5-6 gün olarak belirlemiştim bunu o sebeple vazgeçmiştim kışlık üst seviye bir kaztüyü tulumdan. kışın trekking tarzında kamp yapmanın şöyle bir dez avantajı da oluyor bence kışın kullanılan malzemeler diğer mevsimlere göre ağır ve hacimli olduğundan mat mont çadır tulum kıyafetler mutfak eşyaları vs. epey hacimli oluyor herşeyi ona göre büyütmek gerekiyor ( çanta kullanıyorsak hacmini örneğin ) .

hayırlı olsun tekrardan :) güzel günlerde kullanın ömürlük bir tulumdur gerçekten . 25 yıl 30 yıl aynı sıcaklığı koruyan bir kalitede bir tulumdur bu derece uzun vadeli düşününce fiyat fazla önemli olmuyor aslında kumaşın yırtılmamasına dikkat edin ve sea to summit in uyku tulumu içliği edinin birtane kaz tüyü tulumu yıkaması felan zulümdür içliği yıkarsınız hemde ekstra sıcaklık verir o tüy dökmelerinden de kurtarır .

Çok güzel bir tuluma benziyor, kesimi de sanki geniş gibi. En son aldığım TNF tulum rezalet çıkmıştı, tüyler homojen dağılmamış, tüysüz bölgeler vardı. Ne kadar mal oldu, nasıl geldi, çok merak ettim.

Geri