Vidalı Ocak Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba
Yaz bahar kış mevsimlerinde kullanmak için kartuşlarla uyumlu vidalı ocak arayışındayım. Öyle çok yüksek irtifa etkinlikleri yapmadığım için benzinli ocakları değerlendirmeye almadım. Tabi tamamen duygusal nedenlerde var bu kararımda
Msr, kovea, primus ilk aklıma gelen markalar. Fiyat performans olarak iyi diyeceğiniz marka varsa Aliexpress ten de söyleyebilirim. Şimdiye kadar kullandığım nurgaz Troya ocak oldukça hantal bir yapıda. En fazla 300-350 lira bütçe ayırmayı düşünüyorum.
Önerilerinizi bekliyorum

Arkadaşlar merhaba
Yaz bahar kış mevsimlerinde kullanmak için kartuşlarla uyumlu vidalı ocak arayışındayım. Öyle çok yüksek irtifa etkinlikleri yapmadığım için benzinli ocakları değerlendirmeye almadım. Tabi tamamen duygusal nedenlerde var bu kararımda
Msr, kovea, primus ilk aklıma gelen markalar. Fiyat performans olarak iyi diyeceğiniz marka varsa Aliexpress ten de söyleyebilirim. Şimdiye kadar kullandığım nurgaz Troya ocak oldukça hantal bir yapıda. En fazla 300-350 lira bütçe ayırmayı düşünüyorum.
Önerilerinizi bekliyorum
msr pocket rocket 2 deluxe ve pocket rocket 2 , 3 yildir kullaniyorum memnunum ama butce meselesi biraz dagcilik ekipmanlari konusu cantaniz buyukse nurgaz in dandik ocaklarindan da alabilirsiniz daha ekonomik olur ama performans ve guvenlik beklemeyin çin mali ocaklardan msr en iyisidir bu konuda pahali yapcak bisey yok disarida yemek en ucuz 40 tl amorti eder kendini canta buyukse sorunsuz tasirsiniz

@Doğa00 gibi ben de Msr pocket rocket 2 yi öneririm. Ama arkadaşın da dediği gibi bütçenizi biraz aşıyor. Yine de en makul fiyatlı şunu gördüm:

Bu bütçelere çıkmayayım derseniz de Kovea iyi bir alternatif olabilir. Kovea Fireman modelini uzun süredir sorunsuz kullanıyorum:

Çin işi ocaklardan hiç kullanmadım. Ama bildiğim kadarıyla o tarafta da BRS fena bir marka değil:

@Doğa00 ve @Everhard teşekkürler cevaplar için. Evet msr tabi benimde aklımdan geçen ocak ama neredeyse 500 lira olmuş. Kovea Fireman onun yarı fiyatına. Onu da değerlendirebilirim. Aliexpress işi BRC ise hepsinden ucuz üstelik hafif te
Bakalım artık farklı öneriler gelirse değerlendiririm yok olmadı sanırım kovea yı alıp geçicem

@Doğa00 ve @Everhard teşekkürler cevaplar için. Evet msr tabi benimde aklımdan geçen ocak ama neredeyse 500 lira olmuş. Kovea Fireman onun yarı fiyatına. Onu da değerlendirebilirim. Aliexpress işi BRC ise hepsinden ucuz üstelik hafif te
Bakalım artık farklı öneriler gelirse değerlendiririm yok olmadı sanırım kovea yı alıp geçicem
Msr en iyisi fakat fiyatı malum. Ben brs kullanıyorum bir süredir. Bir sorun yaşamadım, fakat ocak küçük olduğu için kullanacağınız tencere, tava, çaydanlıkta buna uygun olmalı onu göz önünde bulundurarak alabilirsiniz. Büyük şeylerde denge problemi, devrilme gibi sorunlar yaşamanız olası.

@Balıkçı
Bende arkadaşlar gibi msr öneririm. Ama gerçekten çok pahalı hale gelmiş. Maliyeti eminim 20 lira olan basit bir malzemeye 500 lira vermek adamın zoruna gider.
Bir de bakarken şunu gördüm
@dikeydunyam ın bahsettiği BRS nin aynısı sanırım. Bizim nurgaz getirip campout etiketi basmış anladığım kadarıyla. Neyse orası çok önemli değil ama gönderdiğim linkte 150 lira. BRS yi sipariş etseniz kargosu vergisi bunu geçer size maliyeti. Bir de üstüne iki üç hafta beklersiniz. Bence değerlendirilebilir bu campout

@Balıkçı
Bende arkadaşlar gibi msr öneririm. Ama gerçekten çok pahalı hale gelmiş. Maliyeti eminim 20 lira olan basit bir malzemeye 500 lira vermek adamın zoruna gider.
@dikeydunyam ın bahsettiği BRS nin aynısı sanırım. Bizim nurgaz getirip campout etiketi basmış anladığım kadarıyla. Neyse orası çok önemli değil ama gönderdiğim linkte 150 lira. BRS yi sipariş etseniz kargosu vergisi bunu geçer size maliyeti. Bir de üstüne iki üç hafta beklersiniz. Bence değerlendirilebilir bu campout
Aynen aynı ocak. Ben aliexprestten daha uyguna almıştım. Fiyat aynıysa hem garanti hem süre konusundan tercih edilebilir burası.

@Balıkçı
Ya hocam lütfen yapmayın böyle şeyler. Hiç ihtiyacım olmadığı halde yeni ocak aldıracaksınız bana
Şaka bir yana 25 Gr müthiş bir ağırlık. Hatta yanlış hatırlamıyorsam @Alaattinin Kafa Lambası bunlardan alayım diyordu. 80 Gr lık kartuşla birlikte pot un içine koyarım diye.

Geri