Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Uçağa alınmayan LPG kartuşları hakkında

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Yılda en az 8-10 kişi "uçağa lpg kartuş alınmıyor, gideceğim yerde satılıyor mu" veya "uçağa tüple binebilir miyim" diye soruyor. Muhtemelen önce google'da arıyorlar, sonra hasbel kader bu siteye denk gelip soruyu bize yöneltiyorlar.

Bana bir kere denk geldi, aslında ben de bu konuda bilgili değildim, herhalde güvenliktekilerin de dalgınlıklarına geldi, farkında olmadan lpg tüp ile uçağa bindim.

Hatta bir kere de, kışın Van havaalanında elimde sivri uçlu otomatik kramponla uçağa binmişliğim bile var.

Ancak normal şartlarda uçağa kesinlikle lpg tüp almıyorlar. Hatta deodorant bile alınmıyor. Ben de keşke farkına varıp çantamdan çıkarsaydım. Uçuş güvenliğini tehlikeye sokan birşey. Patlarsa kötü şeyler olabilir.

Peki ne yapacaksınız? Çoğu anadolu şehrinde outdoor mağazası bulunmuyor. Bulunsa da sırtta çanta mağaza aramaya, faaliyeti riske atmaya ne gerek var...

Ne yapıyorsunuz? Gideceğiniz mesafeye bağlı olarak, uçuşunuzdan 3-5 gün önce lpg kartuşunu güzelce paketleyip gideceğiniz şehirdeki kargo şubesine alıcı olarak kendinizi gösterip, "şube teslim" olarak kargoluyorsunuz. Size kargo şubesinde kaç günde varacağını söyleyeceklerdir. Alıcı şubeyi telefonla arayıp durumu anlatıyor, kargoyu kendiniz alacağınızı bildiriyorsunuz. Gecikme durumunda geri göndermemelerini tembih ediyorsunuz. İşte bu kadar kolay bir şekilde bu iş çözülüyor.

kargoya vermek çok mantıklı fakat kargo kabul eder mi? sonuçta yanıcı madde...

Geri