Toros Dağları Trans Faaliyeti Hakkında

cagancelik

Yeni Üye

Bu rotayı Haziran ortası gibi solo yürümek istiyorum telefonun çekme durumları ve su kaynaklarının sıklığı konusunda net bilgiye ihtiyacım var.

Benim için en önemli bilgi su kaynakları. Malum rota uzun bir rota ve ortalarına geldikten sonra su bulamamak tehlikeli bir durum. Rota boyunca bir yerleşim yeri de yok.

Son olarak kamp atılan yerlerin zemini hakkında bilgi verebilir misiniz? Zemin kumaşı ince tek kişilik bir çadırım var eğer zemin sert olacaksa ek çadır altlığı almam gerekecek.

Teşekkürler.

Hocam selam. Aydos zirveye kadar telefon full çekiyor. İlerleyen günlerde rotada son kamp yeri işaretledim, oraya kadar çok nadir, yalnızca yüksek noktalarda ara ara çekiyor.

Ben bu yürüyüşte tüm su kaynaklarını işaretlemiştim, ancak yüklerken bir problem oluştu sanırım, wikiloc'ta çıkmamış.

Zirveye kadar su yok (benim gittiğim mevsimde). GPS izini takip edince, zirveden 200-300 metre alçaldıktan hemen sonra büyük bir yalak var. Suyu çok taze. Orada baya bir su doldurmakta yarar var. 6-7 litre, Allah ne verdiyse doldur.

Kamp 2 Su yok.

Kamp 3'te ufak dereler var. Suyu lezzetli. Yıkanabilirsin de.

Kamp 4'te yüzmek bile mümkün.

Yürüyüş yaptığımız gruptaki elemanlar ormancılardan izin aldık dedi. Biz olmasak girilmez buralara, izin verilmez deyip durdular. Abarttılar mı bilmiyorum. Rota Cehennem Deresi Milli Parkı'ndan geçiyor. Çok kalabalık olmadıkça (2-3 kişi), ateş yakmadıkça (aman yakmayın) büyük bir problem çıkaracaklarını sanmıyorum. Zaten yangına hassas bölge yürüyüşün son 25-30 kilometresinde.

Temmuz başında aşağıdaki rotayı Köyceğiz'e kadar uzatıp yürümeyi düşünüyorum. 250-300 kilometre mesafe. Kızlarsivrisi ve Akdağ (Gömbe) zirvelerine de uğrayacağım. Çok bakir ormanlardan geçişler var. Baktım sıktı, aşağıdaki şekliyle, Fethiye Saklıkent Kanyonunun üstünden alçalacağım. Düşünürsen haberleşelim.

rota.jpg

• Like
Reactions: SCC
Zemin hakkındaki soruna cevap yazmamışım. Bence çadır altlığı kestir, yanında bulundur. 50 gramlık nonwoven kumaş kestirebilirsin. https://nonwotech.com/iletisim/ Bu firma 2-3 metreyle uğraşmaz, fakat bizzat uğrama şansın varsa, rica edersen geri çevireceklerini sanmıyorum. Ayrıca Sultanhamam'da (Eminönü) gezersen, kumaşçılara sorarsan gene bulabilirsin.

Teşekkürler ama resim yanlış oldu galiba. Bir de Wikiloc açıklamasında her 2-3 saatte bir su var yazmışsınız fakat yukarda belirttiklerinizle çelişiyor bu durum. Birisi 2-3 saatte bir su bulacağını düşünerek bu rotayı yapmaya kalkarsa sıkıntı yaşayabilir. Bence açıklamayı güncelleyin.

Bende tarp olarak bilinen malzemeden çadır altlığı var zaten.

Su var, yalnızca Kamp 2'de yok. Gece kampta susuz kalma diye Allah ne verdiyse doldur dedim. Kamp 3 ve 4'te yıkanmak bile mümkün. Zirve zaten 3 saat sürüyor. Zirveden alçalırken 10 dakika sonra çok güzel su var. Tabi bu yazdıklarım 3-4 yıl önce geçerliydi. Şu an su durumu nedir, değişen bir şey var mıdır bilmiyorum.

Eklediğim görselin konuyla alakası yok, müsaitsen, ilgini çektiyse çık gel yürüyelim dedim.

Geri