Thermarest neoair xlite vs trail scout sorusu

AlperK

Üye
Selamlar,

300gr fazla tasirim deseydiniz, thermarest trail scout regular i secer miydiniz? 1400tl dolayinda suan.

Thermarest neoair xlite regular 3800tl dolayinda.

Ikisinin de R degeri 3.1-3.2 dolayinda.

Trail scout 300gr daha agir, ancak oldu da kampta kalabalik bir yerde olsam yazin ve calinsa daha az canim yanardi.

Ek olarak 75d kullanmislar, xlite a gore daha kalin. Burada cehaletimden, xlite i yanlislikla patlatir miyim diye korkup bu ayrintiya takildim.

Katlaninca kompakt boyutlari icin:
trail scout 20 x 28 cm
Neoair xlite 10 x 23 cm ( Cagatay bey 10 x 18 cm olarak olcmus)

Deneyiminiz var miydi ilgili urunlerle ilgili, hangisini secerdiniz? (Agirlikli kullanim yaz ve bahar, likya yolu gibi uzun sure deneme yapilabilir, daha az oranda hafif kis mevsimi)

Son düzenleme:
thermarest trail scout regular'ı seçerdim. 2 sene önce buna benzer bir model almıştım, şimdi aklımda değil bu da olabilir ya da benzeri. O kadar para verilmez bence hocam 3.800 liraya mat mı olur.

kamp-mati-cesitleri.jpg

Şu fotoğrafı Everest'te çekmiştim. Trail Scout tahmin ettiğim kadar çok yer kaplamıyormuş. Sağ üstteki Thermarest grubunda soldan üçüncü mat Trail Scout.

Selamlar tekrar, burasi birkac hafta coktu sanirim siteye girilmiyordu. Ben o sirada thermarest xlite satin aldim (daha once beni yamultan agir canta fobisi olustugu icin).

Faydalandigim karsilastirmalardan biri, bu site de guzel gibi:

Suan yazilari tekrar okudugumda ve karsilastirmali fotoyu da gorunce, xlite ile trail scout'un yakin ebat olculerinde oldugunu goruyorum. Kisin da olmadik yerlerde kamp yapip sogukta kalabildigim icin R degeri onemli; trail scout alirdim acikcasi.

Fiyat farkini cikartiyorum ufak ufak:

--Gecen hafta ikinci el olarak aldigim 800 fill tnf trevail goose down montun kondisyonu iyi, piyasada sanirim en iyi fiyat 3000tl, bunu 900tl ye getirdim (%70 daha uygun)

--Ek olarak, tnf gold kazoo yine ikinci el (%55 daha uygun) yolda, bunu siparis verdigim sea to summit reactor extreme ile (+14C) kisin kullanmayi planliyorum.

Bu son kismi olmadi baska yerde yine yazarim, ozellikle sea to summit reactor deneyimlerinizi duymak isterim, ben de kullandikca yazacagim

Son düzenleme:
Reactor ile ilgili burada yazmıştım. Keşke almasaydın. Bırak eksi 14'ü, 1 derece bile katkısı yok. Gold Kazoo ile Şubat ayında 900 rakımda titreyerek bir gece geçirdim.Yani kışın bu işi yapıyorsan, maalesef kışlık bir tulum alman şart.

Reactor ile ilgili burada yazmıştım. Keşke almasaydın. Bırak eksi 14'ü, 1 derece bile katkısı yok. Gold Kazoo ile Şubat ayında 900 rakımda titreyerek bir gece geçirdim.Yani kışın bu işi yapıyorsan, maalesef kışlık bir tulum alman şart.
Sizin bir uyku tulumu altina yazdiginiz yaziyo gormustum ya gold ya green kazoo. Oradan hareketle yorumlara baktim genelde baya bir ovmuslerdi, reactor extreme i denediniz mi peki? (En kotu astar bile tulumun temizligine katki saglar)

Sizin bir uyku tulumu altina yazdiginiz yaziyo gormustum ya gold ya green kazoo. Oradan hareketle yorumlara baktim genelde baya bir ovmuslerdi, reactor extreme i denediniz mi peki? (En kotu astar bile tulumun temizligine katki saglar)
Valla hacım bunu kullanabileceğim tek yer sahildeki yaz kampları olabilir. Hani sabaha doğru biraz serinler ortalık, üstüne bir şey örtmek istersin ya, bir o işe yarayacak gibi görünüyor. Tulum temizliği için bence oldukça ağır bir malzeme. Aynı markanın ipek içliği var, 155 gram. https://seatosummit.com/products/premium-silk-travel-liner?variant=4550082199580

Valla hacım bunu kullanabileceğim tek yer sahildeki yaz kampları olabilir. Hani sabaha doğru biraz serinler ortalık, üstüne bir şey örtmek istersin ya, bir o işe yarayacak gibi görünüyor. Tulum temizliği için bence oldukça ağır bir malzeme. Aynı markanın ipek içliği var, 155 gram. https://seatosummit.com/products/premium-silk-travel-liner?variant=4550082199580
Nette baya bireysel yorumlar vardi ama dedigine gore patladik oyleyse bu urunde. Es-De-Nl dolasip urun istanbula inmis..

Abi benim kaz tuyu -10 comfort bir uyku tulumuna ihtiyacim olacak ne onerirsin? (Green kazoo gordum ikinci el ama adam cok yuksek fiyat bicmis cok yeni diye, yazmaya utandim alinacak gibi degil)

Geri