The North Face Supercinco yeterli mi?

Merhabalar. Foruma yeni uye oldum. TNF supercinco model 800fill kaz tüyü mont aldım. Evet mont 800 dolgu ancak dolgu miktarı bana yetersiz geldi açıkçası. Sizce bu mont Türkiye şartlarında 2500-3500mt arasi tırmanışlarda yeterli olur mu?

kaz tüyü ceketleri dikey tırmanış yaparken, yani ağır ilerlerken kullanmak daha doğru olur diye düşünüyorum. sabit hızda hızlı biçimde ilerlediğiniz, kardiyo yaptığınız, yürüyüş tarzı tırmanışlarda (örneğin Uludağ, Erciyes klasik) terlemenize neden olabilirler.

Sentetik içlik, orta kalınlıkta polar ve nefes alabilir ceket daha başarılı olur. kamp alanında kaz tüyüne geçersiniz.

tabi yanılıyor da olabilirim. en iyisi madem almışsınız, kullandıktan sonra izlenimlerinizi yazın hep beraber bilgilenelim.

Bahsettiginiz tırmanışların yanında karlı kış kamplarında da kullanacağım. Gece/akşam havanin -10/-12 bandında gezdiği zamanlar performansı nasıl olur göreceğim. Umarım acı tecrübeler yaşamam. Cevabınız icin teşekkür ederim

uludağ'da kaybolup donan iki kişinin yanlarında böyle birer ceketleri olsaydı çok büyük olasılıkla hayatta kalırlardı. buna su geçirmez bir kılıf ayarlayıp https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/sea-to-summit-ultra-sil-nano-2l/136953885/p kış faaliyetlerinde atın çantanıza kullanmasanız da yanınızda bulunsun. sis bastırır, hava aniden bozar, dış katman ceketin altına giyer, en azından hava düzelene kadar üşümeden bekleyebilirsiniz.

Çağatay bey kendi cebinde ağzı büzmeli bir torba var sıkıştırıp içine koyunca büyükçe bir portakal büyüklüğünde oluyor( ilginç bir benzetme oldu) . Dediğiniz gibi cantaya atıp götürmelik. Linkini verdiğiniz torbalar da gayet güzel. Bir süredir almak istedigim tnf green kazoo ile beraber siparis verebilirm dedim ama bakınca tulumun stoklarda olmadığını görüyorum. Sanırım son kalanlardan birini siz aldınız:))

Geri