The North Face Green Kazoo Kaz tüyü uyku tulumu [önizleme]

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Tulum bugün geldi. Kargo yaklaşık 10 günde elime ulaştı (Trekkinn genelde 8-14 günde ulaşıyor).

Kısaca özelliklerinden bahsedeyim.
  • 700 fill macar menşeli kaz tüyü kullanmışlar. %90 kısa tüy %10 uzun tüy. tüyler hidrofobik işlem görmüş.
  • tulumun alt kısmında tüye ek olarak ince sentetik dolgu malzemesi de kullanılmış. sitelerinde bu konuda bilgi vermemişler. Eski tulumum TNF superlight'ta altta ek dolgu malzemesi yoktu.
  • fermuar çok kaliteli ve hiçbir şekilde takılma yapmıyor.
  • aşağıda görselde dikkat edin. boyun patı için de ayrı bir cırt yapmışlar.
  • Sitesindeki bilgiye göre ağırlığı 1516 gram.
  • -10 yüksek konfor, -17 düşük konfor ve -39 extreme değerlerinde. yani -5 -20 santigrat derece arasında kullanılabilir.
  • iç kumaş yumuşacık. dış kumaş 20 denye ripstop. her an yırtılacak hissi veren bir kumaşa benzemiyor.
  • sıkıştırma torbası silindir şeklinde.
  • önceki modellerdeki tüy kaçırma sorunu çözülmüş gibi duruyor. o kadar mıncıklayıp, sıkıştırıp tekrar açmama rağmen tek bir tüy çıkmadı.
özet olarak çok hoşuma gitti. Isı değerlerine göre hafif sayılabilecek bir tulum. Türkiye satış fiyatı mantık dışı. Kredi kartıyla satın alırsanız 3500 lira fiyat çekmişler (yuh). Trekkinn'den kargo ve vergi dahil yaklaşık 2000 liraya mal oldu. bu linkten inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

the-north-face-green-kazoo-1.jpg
the-north-face-green-kazoo-2.jpg
the-north-face-green-kazoo-3.jpg
the-north-face-green-kazoo-4.jpg
the-north-face-green-kazoo-5.jpg
the-north-face-green-kazoo-6.jpg
the-north-face-green-kazoo-7.jpg

Cok güzel bir ürünmüs güle güle kullan. Tasarimda kullanilan renk kombinasyonu cok begendim. Konfor degerlerini sen tecrübe ettiginde paylasirsan güzel olur.
Saniyorum ithalat vergi ve masraflari Türkiye satis fiyatlarini oldukca etkiliyor. Pazar rekabetinin de az olmasi fiyati kar oraninda yükseltiyor olabiir. O yüzden ciddi fiyat farklari cikiyor olabilir.

Cok güzel bir ürünmüs güle güle kullan. Tasarimda kullanilan renk kombinasyonu cok begendim. Konfor degerlerini sen tecrübe ettiginde paylasirsan güzel olur.
Saniyorum ithalat vergi ve masraflari Türkiye satis fiyatlarini oldukca etkiliyor. Pazar rekabetinin de az olmasi fiyati kar oraninda yükseltiyor olabiir. O yüzden ciddi fiyat farklari cikiyor olabilir.

hacım eyvallah sağol. bugün dikkatimi çekti, hiç tüy kaçırmıyor. önceki superlight tulum birinci günden itibaren tüy kaçırmaya başlamıştı. sanırım tüy keselerini değişik bir materyalle yapmışlar.

fiyat farkı eskiden bu kadar değildi. garmin 64s Trekkinn'de 1300 lira, burada en ucuz 2700 lira. https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/garmin-gpsmap-64s/584970/p bu da Türkiye fiyatı https://www.amazon.com.tr/Garmin-Wander-Outdoor-GPS-Geräte-Gpsmap®/dp/B00HWL9AS8?th=1&psc=1

harika bir ürün incelemeniz için teşekkurler . bende hafif bir uyku tulumu arayisina girdim trekinn e %100 güvenebilirmiyim biraz endişelerim var , malum tr de 3500 tl civarinda. eğer trekinn den alirsam tnf greenkazoo ile mountainhardwear rook -9 arasinda kaldim biri 1700 biri 1250 tl . mhw rook nasil sizce , baska kaztuyu tulum önerileriniz varmi trekinn den . ve cloud up 2 1p ile kullanacagim bu çadira siğar değilmi . birde sevgilime bir adet trekking çantasi almayi dusunuyoruz trekinn den almaya guvenebilirmiyiz alsak riski felan varmidir . yazin kaçkarlar trekking i-kisinda normal kamp dusunuyoruz tam kaç derece bilmiyorum ama sanirim yeterli olur tulum (rook) :)

Son düzenleme:
3 yıldır Türkiye'den gaz kartuşu haricinde hiçbir şey almıyorum. En son 2017'ye birkaç gün kala satın aldığım çadır 2012 üretimi çıkınca tövbe ettim. Ürünün bir yerinde hata çıksa daha görmeden "kullanıcı hatası" deyip çıkıyorlar işin içinden. E yarı fiyatına yurt dışından 10 günde geliyor, keriz miyim buradan ürün alayım. Türkiye'den alışveriş edecekler için Trekkinn 1 numaralı seçenek. En büyük avantajı PTT ile gönderim yapması. Kargo maliyeti çok düşük.

mountain hardware hiç kullanmadım. fakat eğer 50-100 gram ağır olması kararını etkilemeyecekse

-9 modelin https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/mountain-hardwear-rook-15f--9c/137067894/p yerine -18 modelini değerlendir https://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/mountain-hardwear-rook-0f--18c/137067895/p (regular seçince fiyat düşecek) aradaki fiyat farkı 150 lira.

Geri