Termal içlik.kaz tüyü mont

asolox

Yeni Üye
Selamlar, trekking için içlik,çorap,eldiven ve kaz tüyü mont arayışındayım.
Trekking yapacağım zaman normal termal içlik kullanıp, kampta sabit kaldığım zaman ise yün içlik giymeyi düşünüyorum. (normal bir insana nazaran çok fazla üşüme problemim var.)
beni hiç bir şekilde üşütmeyecek kaz tüyü montu da almak istiyorum, dağcılığa merakım olduğu için bütçe sınırım yok. şimdiden teşekkürler.

Selamlar.
Kaz tüyü montu kullanacağınız mevsim ve irtifa nedir acaba? Zira kış dağcılığı yapacaksanız başka kışın daha düşük irtifada trekking yapacaksanız başka öneriler olacaktır.

Profosyonel anlamda hiç bir eğitimim yok lakin en son kaçkar dağına tırmandım, şu an için kışları sadece trekking yapmayı düşünüyorum.

ayriyeten şöyle bir termal içlik buldum %100 merinos yünlü, almayı düşünüyorum önerir misiniz.

Yürüyüş için içlik önermem. Hareket halindeyken aşırı terletir, sıcaktan ötürü rahatsız eder. Onun yerine bir tane paketi ufaltılınca yarım litrelik su şişesi kadar olan The North Face kaz tüyü ceketler var. Trevail modeli mesela... tabi fiyat olarak uçmuş durumda.

Yürüyüş için içlik önermem. Hareket halindeyken aşırı terletir, sıcaktan ötürü rahatsız eder. Onun yerine bir tane paketi ufaltılınca yarım litrelik su şişesi kadar olan The North Face kaz tüyü ceketler var. Trevail modeli mesela... tabi fiyat olarak uçmuş durumda.
Maalesef abi hobilerimiz artık ultra lüks oldu ülkemizde, ceketi inceledim 700 fil kaz tüyü oldukça tatmin edici.

Yürüyüşte kullanmasam bile mecbur içlik giyeceğim öyle kötü bir durumum var.

yukarıda ki içlik ile yds nin

https://www.ydsshop.com/yds-atar-yun-t-shirt-siyah bu içliği arasında kaldım. yds yi sevmediğini biliyorum abi sen benim yerimde olsan hangisini alırdın abi içlik olarak.

Denk geldim oldukça da beğendim, kafama sadece belirli bir bölgesinden su alması takıldı.
Hocam kaz tüyü montların önemli bir kısmı zaten su geçirmez değildir. İyi üreticiler dış kabuğa su iticiliğe yönelik kimyasallar uygulayarak bir ölçüde koruma sağlarlar.
Öte yandan @Alaattinin Kafa Lambası nın belirttiğine benzer çok ince ürünler olmadıkça efor esnasında kaz tüyü ceketi pek önermem. Özellikle kalın malzemelerle trekking yapmaya kalkarsanız çok terletecek ve rahatsız edecektir. Ben kalın kaz tüyü ceketi hareketsiz durumda isem kullanıyorum. Yürürken içliğin üzerine iyi bir polar ceket genellikle yeterli geliyor yüksek olmayan irtifalarda. Bir de su geçirmez ve nefes alan bir ceket ayarladınız mı bitti gitti.

Geri