Su geçiren ayakkabı tavsiyesi

meteor

Üye
Herkese selamlar. Başlığı yanlış atmadım :) Yaz faaliyetlerinde kullanmak için goretex falan olmayan su geçiren ama güzel de nefes alan bir ayakkabı tavsiyesine ihtiyacım var. Bütçe 1000 lira kadar. biraz az biliyorum ama şimdilik ayırabildiğim bu. Genelde uzun mesafe yürürken kullanacağım ayakkabıyı

@meteor
Valla güzel başlık olmuş hocam. Goretex vb su geçirmez membranlı ayakkabılar yaz günlerinde yeterince solumuyor ve ayağı terletiyor. Zaten ayakkabıda (botları ayrı tutuyorum) goretex bence pek anlamlı değil. Çünkü eğer ayakkabıya su geçirtecek bir zemin yada yağış varsa, ayakkabının kısacık bileğinde de pek ala içeri girecektir. Sonuç olarak yaz faaliyetlerinde güzel nefes alan yaklaşım ayakkabısı kullanılmasını öneriyorum. Bir kaç ay önce aldığım bir Merrell var. Siteye incelemesini koyarız bir kaç güne. Güzel indirim var şu ara %50 indirimle 500 lira civarına falan geliyor. Bir değerlendirin isterseniz.
https://www.hepsiburada.com/merrell-catalyst-suede-outdoor-ayakkabi-j000095-pm-HB00000WUS0F

Keen Newport öneririm. Bunun deri olanını Likya Yolu'nun en pis etaplarında kullandım. Ayakkabılardan çok daha dayanıklı. Yalnızca deri modelini önermiyorum. Başta çok iyi, ancak bir kere koktumu o koku asla çıkmıyor. https://www.outdoorhaber.com/keen-newport sentetik modelini ise kesinlikle öneririm. Çok uzun yürüyüşlerde çorapla giyersen daha rahat edersin.
Ekli dosyayı görüntüle 681
Kesinlikle katılıyorum. Keen'in Newport H2 modeli bot sağlamlığında gerçekten. Zaten doğa yürüyüşüne yönelik sandalet dedin mi Keen rakipsiz...

Son düzenleme:
Burun bölümü çok iyi, kesinlikle hiçbir sivri objeden etkilenmiyor. Sadece çok uzun yürüyüşlerde çorap gerekli. Çorap kullanmayınca ayak tabanı su toplayabiliyor.

Deri modelini aylarca ıslatmadan kullandım. Yanlış hatırlamıyorsam, Fethiye'de Saklıkent kanyonunda suya girdim. Islandıktan sonra umursamadım ve kullanmaya devam ettim. Tüm gün ayakta kalınca bu bir kokmaya başladı, üüü fare ölüsü halt etmiş. Ne yaptıysam, ne kadar çok yıkadıysam, bir türlü kokuyu gideremedim.

Sanırım bunun derisi ölü ayak derisini emdi... yağ, tuz ve kir gibi bileşenler de olunca, deri ıslanınca bir anda bakteri patlaması gerçekleşti ve koktu.

Burun bölümü çok iyi, kesinlikle hiçbir sivri objeden etkilenmiyor. Sadece çok uzun yürüyüşlerde çorap gerekli. Çorap kullanmayınca ayak tabanı su toplayabiliyor.

Deri modelini aylarca ıslatmadan kullandım. Yanlış hatırlamıyorsam, Fethiye'de Saklıkent kanyonunda suya girdim. Islandıktan sonra umursamadım ve kullanmaya devam ettim. Tüm gün ayakta kalınca bu bir kokmaya başladı, üüü fare ölüsü halt etmiş. Ne yaptıysam, ne kadar çok yıkadıysam, bir türlü kokuyu gideremedim.

Sanırım bunun derisi ölü ayak derisini emdi... yağ, tuz ve kir gibi bileşenler de olunca, deri ıslanınca bir anda bakteri patlaması gerçekleşti ve koktu.
Bu kadar pahalıya satılan bir sandaletinde koku yapması tuhaf olmuş

@Everhard bahsettiğiniz modeli bir kenara yazdım. siteye yazacağınız incelemeyi bekliyorum.

@Alaattinin Kafa Lambası
hocam Keen'leri biliyordum tabi ki ama ayakkabıya alternatif olabileceğini düşünmemiştim. Aklıma yatmadı değil. fiyatı bir sandalet için biraz pahalı olsada bütçemin içinde kalıyor
ama şuna takıldım hem önermişsiniz hemde deri olanın koku yaptığından bahsetmişsiniz. şimdi ya sentetik olandada böyle bir sıkıntı yaşarsak. sizce sentetik olanda koku yapma olayı yokmu

@Everhard bahsettiğiniz modeli bir kenara yazdım. siteye yazacağınız incelemeyi bekliyorum.

@Alaattinin Kafa Lambası
hocam Keen'leri biliyordum tabi ki ama ayakkabıya alternatif olabileceğini düşünmemiştim. Aklıma yatmadı değil. fiyatı bir sandalet için biraz pahalı olsada bütçemin içinde kalıyor
ama şuna takıldım hem önermişsiniz hemde deri olanın koku yaptığından bahsetmişsiniz. şimdi ya sentetik olandada böyle bir sıkıntı yaşarsak. sizce sentetik olanda koku yapma olayı yokmu

Hacım sentetik olan yağı kiri emmiyor. At leğenin içine, bulaşık deterjanı ve fırçayla yıka, çok iyi durula ve kurut, mis gibi olur.

@meteor
Hocam yukarıda bahsettiğim modelin inceleme yazısını yayınladık. Vaktiniz olduğunda bir bakın isterseniz.

@meteor
Hocam yukarıda bahsettiğim modelin inceleme yazısını yayınladık. Vaktiniz olduğunda bir bakın isterseniz.

Ayakkabının şekli şemali güzelmiş hakikaten. Ben beğendim. @Everhard hocam gerçekten inanılmaz bir fiyata denk getirmişsiniz. 600-700 liranın altına yok hiçbir yerde. Hatta çoğu yerde fiyatı hep 1000 lira bandında. Niyetlendim almaya ama bakalım. Uygun fiyat beklicez artık.

Keen model bir ürün alırken göz önünde bulundurulması gereken bir önemli noktada kesim ölçüleri ufak 1 yerine 2 numara büyük almanızı tavsiye ederim ek olarak.

Geri