Sırt çantası önerileri

Merhaba, çanta ülkeler arası yolculuklarda kesinlikle en önemli ekipmanınız olacak. Arkadaşlar tavsiyeleri vermişler hepsi bilinen markalar zaten sizi üzmezler ama markadan ziyade beklentilerinizi karşılayacak en uygun fiyat performans ürünlerine de bakabilirsiniz.
Pahalı bir ürün yerine muadili bir ürün alarak arttırdığınız para, size belki bir iki ülke arası ulaşım masrafınızı karşılar.

İlk aklıma gelenleri yazmaya çalışayım;

*Çantanın su geçirmez olmasına gerek yok boşuna para vermeyin ama kendi yağmurluğu üzerinde mutlaka olsun. Sadece yağmur için değil, özellikle havalimanlarında bu yağmurluğu ters olarak çantaya giydirip o sallanan ipler kemerler vs hepsini saklıyorsunuz. Böylece transfer bantlarında bunların araya sıkışıp kopmasını önlersiniz.

*Konaklama da çok önemli. Yani çadır kamp ağırlıklı ise program mutlaka çadır ve tuluma özel bir bölümü olsun çantanın. Yani bir fermuarı açıp çadır ve tulumu çıkarabilin. Yoksa çadıra ulaşmak için tüm malzemeyi boşaltmak gerekebilir. Hostel vs ağırlıklı ise yolculuk ve uzun yürüyüşler yapmayacaksınız zaten çok para vermeyin çantaya.

*Kendi tecrübelerime dayanarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki tek çantanın olsun sırtınızda. Bir çanta da önüne asarım birini elime alırım olmuyor emin olun. Şehir gezileri için ufak bir çantayı da illa atın büyük çantanın içerisine. Ama hareket halinde iken tüm eşyanız tek çantaya sığsın mutlaka.

Ben hala yıllar önce aldığım (10 vey 12 sene vardır) loap utah 80litre çanta kullanıyorum. Bu çanta ile aylar süren ülkeler arası gezi de yaptım dağlara giderken de kullandım. Şikayetim de olmadı. Kopmadı yırtılmadı hiçbir yeri. Sonuçta sırt sistemi iyi ise o çanta işinizi görür bence.

Son olarak baktım da şu an bu model kalmamış tabi ama loap atlas 70 artı 10 litre diye model var piyasada fiyatı da 1000tl altında. Sonuçta sizin göze aldığınız maliyetin yarısı.

Umarım herşey gönlünüzce olur, her kuruşu hesaplayın ve ihtiyacınız olmayan şeye para vermeyin bence. Biraz da kıskandık bu arada :)

Merhaba, çanta ülkeler arası yolculuklarda kesinlikle en önemli ekipmanınız olacak. Arkadaşlar tavsiyeleri vermişler hepsi bilinen markalar zaten sizi üzmezler ama markadan ziyade beklentilerinizi karşılayacak en uygun fiyat performans ürünlerine de bakabilirsiniz.
Pahalı bir ürün yerine muadili bir ürün alarak arttırdığınız para, size belki bir iki ülke arası ulaşım masrafınızı karşılar.

İlk aklıma gelenleri yazmaya çalışayım;

*Çantanın su geçirmez olmasına gerek yok boşuna para vermeyin ama kendi yağmurluğu üzerinde mutlaka olsun. Sadece yağmur için değil, özellikle havalimanlarında bu yağmurluğu ters olarak çantaya giydirip o sallanan ipler kemerler vs hepsini saklıyorsunuz. Böylece transfer bantlarında bunların araya sıkışıp kopmasını önlersiniz.

*Konaklama da çok önemli. Yani çadır kamp ağırlıklı ise program mutlaka çadır ve tuluma özel bir bölümü olsun çantanın. Yani bir fermuarı açıp çadır ve tulumu çıkarabilin. Yoksa çadıra ulaşmak için tüm malzemeyi boşaltmak gerekebilir. Hostel vs ağırlıklı ise yolculuk ve uzun yürüyüşler yapmayacaksınız zaten çok para vermeyin çantaya.

*Kendi tecrübelerime dayanarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki tek çantanın olsun sırtınızda. Bir çanta da önüne asarım birini elime alırım olmuyor emin olun. Şehir gezileri için ufak bir çantayı da illa atın büyük çantanın içerisine. Ama hareket halinde iken tüm eşyanız tek çantaya sığsın mutlaka.

Ben hala yıllar önce aldığım (10 vey 12 sene vardır) loap utah 80litre çanta kullanıyorum. Bu çanta ile aylar süren ülkeler arası gezi de yaptım dağlara giderken de kullandım. Şikayetim de olmadı. Kopmadı yırtılmadı hiçbir yeri. Sonuçta sırt sistemi iyi ise o çanta işinizi görür bence.

Son olarak baktım da şu an bu model kalmamış tabi ama loap atlas 70 artı 10 litre diye model var piyasada fiyatı da 1000tl altında. Sonuçta sizin göze aldığınız maliyetin yarısı.

Umarım herşey gönlünüzce olur, her kuruşu hesaplayın ve ihtiyacınız olmayan şeye para vermeyin bence. Biraz da kıskandık bu arada :)
Yanıtınız için teşekkür ederim 2 ay öncesinde aldım çantamı.Yazdıklarınızı dikkate alacağım.İyi günler :)

Merhaba kamp ve ülkeler arası seyahat için 55-75 litre aralığında çanta almayı düşünüyorum. 2000 tlye kadar verebilirim. Deuter alacağım ama the north facenim terra modelinede bakabilirim. Birde deuter markasını nereden alabilirim satan bazı sitelerin ürünlerinin orjinalliği konusunda tereddütlerim var. Marka model önerilerinizi bekliyorum.

Edit : Deuter Aircontact 55+10 yeni modelinden aldım arkadaşlar yaklaşık 2300 gram.Hafiflik çok önemli bunu düşündüm fakat lite serisini ön kısmında çadır bağlama aparatları olmaması (yanlarda olsada dengeyi ayarlayamayabiliyorum),çantaya ortadan ulaşımın olmaması,yağmurluk içermemesi,aircontact modeline göre bir tık daha az konforlu bel-sırt desteği ve kumaş kalitesi sebebiyle tercih etmedim.400 TL gibi bir farkla bu saydığım özelliklere sahip olan aircontact modelini aldım.Hepinize fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim yakın bir zamanda yola çıkacağım. İyi forumlar :)
Decatlhonun çantaları çok güzel onları önerebilirim :)

herkese selam 25-35 litre arasında bir çanta almayı planlıyorum günlük yürüyüşler vs. için. dechantlonda satılan mh500 serisi sırtı güzel hava alan çantalar hakkında ne düşünüyorsunuz(30 veya 40 litre olanı)? deuterin act lite serisinin küçük modelleri ile karşılaştırırsak(sırtının hava alabilme durumu açısından) sizce almaya değer mi yoksa paraya kıyıp deutere girmek mi daha mantıklı olur. hem ağırlığı hafif(yada makul) hemde sırtı iyi hava alan başka çanta önerileriniz varsa sevinirim.bisiklette de zixtro windpath kullanıyorum bir adet sırt sistemiyle gelip iki adet farklı çanta takabiliyrsunuz 10 ve 20 "litre" olan. bisiklette 10luk iyi ama yürüyüşlerde 20lik olan pek yetmiyor.

Tam olarak bu modeli öneririm. Satıcı Karaköy'ün en dürüst esnaflarındandır.1600 gram gayet iyi. Aircontact Pro'lar 3500 gram üstü. Uzun bir seyahatte 500 gram bile boşuna taşımak istemeyeceksin. Önerdiğim modelin 40+10 yani 50 litre kapasitesi var.

"Yanımda neler almalıyım" gibi bir başlık açarsan, neler alabileceğini de tartışırız.
Merhabalar...

Burada bahsettiğiniz satıcı hangisi acaba? Bununla beraber Karaköy'de hangi dükkanları önerirsiniz.

Teşekkürler...

Geri