Sıcak parkurlarda şort mu pantolon mu giymeli?

Zeyn

Yeni Üye
İlkbahar'da Likya Yolu yürüme planlarımız tam kapanma yüzünden hayal oldu, fakat inat ettik, Haziran ayında ayılsak da bayılsak da bir yerde kamplı yürüyüş yapacağız. Pantolon yerine şort giymek istiyorum. Yürüyeceğimiz yerler klasik yürüyüş parkurları, dağ ve teknik etapları tırmanmayacağız. Sizce şort giymek yaralanma gibi bir sorun yaratır mı?

Bence en mantıklısı şort giymek olur. Hatta şorta dönüşebilen pantolonlardan varsa alternatif olarak düşünülebilir. Yaralanma riski derken bence en fazla makiden, çalıdan falan ufak tefek çizikler olur.

Ucu iğneli yaprağı olan bir bitki çeşidi var, makiye benziyor bodur bir bitki. Aslında ağaç gibi, fakat ismini unuttum. Bir de ısırgan otlarına dikkat edin. Yılan ve akrep diyeceğim, fakat pantolonun da çok bir etki edeceğini sanmıyorum.

Merhaba. Yanıtlar için çok sağ olun. Şort olan pantolon fikri hoşuma gitti. Aslında ben bunu görmüştüm, ancak bu iş için kullanabileceğim hiç aklıma gelmemişti.

Geçtiğimiz mart ayında Likya, yazın da Karia yolu(Datça Yarımadası) tecrübelerime dayanarak ben pantolon diyorum. Likya'da güneş harici bir sorunum olmamıştı ama Karia'da patikaların bazı parkurlarda belli olmaması ve yürüyüş yollarındaki çalımsı makilerden dolayı kol ve bacaklarımda oluşan sayısız, ince ince çizikler terlediğimde canımı çok yakmıştı. Yaraya kolonya dökülünce oluşan o yanma hissine benzer bir şey. (Makilerin arasına dalmamda birkaç kez kaybolmam sonucu, yolu aramam da etkiliydi tabii.) :) Pantolon şort fikri çok mantıklı.

Geri