Şehiriçi Bot Önerisi

pernoliam

Yeni Üye
Merhaba,

Başlıktan da belli olacağı gibi şehiriçinde giyeceğim su geçirmemesini istediğim bir bota ihtiyacım var. Botsuzum şu an. Çok araziyle işim olmayacak, dağ tepe yürürüm ama uzun mesafeler değil. Dolayısıyla çok ağır ve sert bir bota ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Gore-tex gibi bir su geçirmez membranı olup, günlük kullanımdaki darbelere dayanabilecek bir bot arayışındayım. Önerileriniz varsa alabilirim.

Asolo'nun botlarına bakıyorum. Henüz denemedim ancak modelleri genel olarak şehir için hantal kalır gibime geldi. Siz ne dersiniz?
https://www.kutupayisi.com/urun/asolo-altai-evo-gore-tex-erkek-trekking-botu
Şu fena değil gibi hem nefes alabilir kumaşı sanki.

Bunun tabanı çok kayar gibi geldi bana. Satıcıyla konuşmadan veya denemeden almayın. Vibram tabanların bazıları şehirde ıslak zeminde çok kayıyor, slalom yapıyor millet.

Şehir içi için yıllardır yerli malı olması ve sağlam da olmasi sebebi ile greyder kullandım tavsiye de ederim ürünlerini. Outdoor iyi bir ayakkabıya şehir için de giymek için çok para vererek hem bütçenize hem ayakkabıya yazık olmasın derim ben. Alacağınız herhangi bir outdoor ayakkabı sadece slalom yeteğinizi geliştirir ıslak veya donmuş bir zeminde.

Evet greyder markasına bakacağım. Hafifliği konusunda ne dersiniz?
Şehir içi için yıllardır yerli malı olması ve sağlam da olmasi sebebi ile greyder kullandım tavsiye de ederim ürünlerini. Outdoor iyi bir ayakkabıya şehir için de giymek için çok para vererek hem bütçenize hem ayakkabıya yazık olmasın derim ben. Alacağınız herhangi bir outdoor ayakkabı sadece slalom yeteğinizi geliştirir ıslak veya donmuş bir zeminde.

Birinci olarak benim için ağırlıktan ziyade ayaklarım sıcak olduğu için terleme fazla oluyor diye deri seçiminde bulunuyorum. Ne tip seçerseniz seçin sadece ne kadar az dikişli o kadar çok su geçirmezlik ön planda olacaktır. Tabi estetikle beraber seçiminize bağlı ağırlık ne olur bilemem ama outdoor botlarla kıyaslanamayacaktır hafiflik konusunda büyük ihtimalle.

Bir deneyimimden bahsetmek istiyorum kısaca, piyasadaki güzel görünümlü marka botlar hakkında.
Desa'nın deri bir botunu almıştım. Hiçbir vaadi yoktu.
Sadece şehir içinde kullandım.
2 kış geçirmeden tabanı eriyip delindi.
Bir gün içine çok su alınca, dikişlerinden falan su geçirmeye başladı zannettim. Meğersem tabanında kocaman bir delik açılmış.
O yüzden bot alacaksam sağlam olsun, asfaltta yürürken yarısı yolda kalmasın isterim.

Benim 9 yıl kullanıp eskittim modelinin en sağlam yeri tabanı idi. Ama bu şimdi size de böyle olur veya olacak diye bir denmez tabi ki :) ama ben gönül rahatlığıyla derim ki alın. Şundan eminim asoloya güvenip alırsınız ama yazık olur süper lüks arazi aracına İstanbul trafiğinde binmek gibi

Haklısınız. Çok hantal ve sert kalacaksa bir anlamı yok kafelerde giymemin. Fiyatı da ucuz değil elbette. Haftaya gidip mağazalardan deneyeceğim tek tek bakalım. Biri asolo'nun şehiriçi modellerine bak demişti. İnternetten bulamadım ama mağazalarda yardımcı olacaklarını düşünüyorum istediklerim doğrultusunda bir bot bulmama.

yds ye de bakabilirsiniz, fiyatları nispeten uygun, kalite de yüksek. Karaköy'de mağazaları var.

Merhaba,

Başlıktan da belli olacağı gibi şehiriçinde giyeceğim su geçirmemesini istediğim bir bota ihtiyacım var. Botsuzum şu an. Çok araziyle işim olmayacak, dağ tepe yürürüm ama uzun mesafeler değil. Dolayısıyla çok ağır ve sert bir bota ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Gore-tex gibi bir su geçirmez membranı olup, günlük kullanımdaki darbelere dayanabilecek bir bot arayışındayım. Önerileriniz varsa alabilirim.

Asolo'nun botlarına bakıyorum. Henüz denemedim ancak modelleri genel olarak şehir için hantal kalır gibime geldi. Siz ne dersiniz?
Goretex ürünler çok pahalı ancak Koray spor mağazada online satılan italyan grisport markası var fiyat performans ürünü bir bakın isterseniz ama ayırdığınız para 3-3,5 civarındaysa aku Bellamont yada dolomite cinciquatrro derim

Merhaba,

Merhaba,

Vaneda'ya göz attınız mı ? Aşağıdaki ürün renk olarak benim ilgimi çekmişti.

Ben hiç Vaneda kullanmadım. Fakat etrafımda kullanan arkadaşlar hayli memnun. Kalıpları biraz dar. Benim ayak tank paletinden hallice olduğundan ürünlerini satın alamıyorum.

Şöyle ki, aciliyeti olduğu için greyder almaya karar verdim. Bulabildiğim, ayağıma olan en iyi marka oydu çünkü.

Şu bottan aldım ve hemen ardından günde 20k adım olmak üzere 1 hafta şehiriçinde denedim. Bot hafif, ayağımı hiç yormadı. İlk giydiğimde sanki tabanı sertmiş gibi gelse de uzun kullanımda hiç rahatsız etmedi. İç kaplaması çok kalın değil. Buna rağmen 0 derecede orta kalınlıkta çorapla giydim. Hiç üşütmedi. Hatta iç mekanlara da girdiğim için ayağım çokça terledi ancak yine de üşümedim. Pek nefes aldığını söyleyemem idare eder düzeyde. Koku vs. yapmadı. Su geçirmezliği çok test edemedim yağmurda karda sorun çıkarmadı ama. Eğer dağılmadan erimeden 4 5 yıl giyebilirsem parasını hak edecek. Ben memnun kaldım 1 hafta sonunda.

Merhaba,

Vaneda'ya göz attınız mı ? Aşağıdaki ürün renk olarak benim ilgimi çekmişti.

Ben hiç Vaneda kullanmadım. Fakat etrafımda kullanan arkadaşlar hayli memnun. Kalıpları biraz dar. Benim ayak tank paletinden hallice olduğundan ürünlerini satın alamıyorum.

Evet, Karaköy'deki mağazasını ziyaret edip birkaç model denedim. Tabanı biraz sert geldi ve nispeten ağır, hatta kocaman bot. Bana uygun değil.

Geri