Sahibinden.com'daki şaftı kaymış kano

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Yaklaşık 1,5 yıldır sahibinden.com'da kano bölümünü takip ediyordum. Kano satın almama rağmen, artık alışkanlık olmuş, yeni neler var diye girip bakınca aşağıdaki Prijon Capri 1'i gördüm. "Pembe renkli kano mu olur" derken, aslında kanonun orijinal renginin kırmızı olduğunu, satılık kanonun güneşte bırakıldığı için renginin attığını fark ettim. Kanoları kullanmadığınız zaman güneş altında bırakmamak gerekiyor. UV ışınları plastik malzemeyi eskitip sertleştiriyor. Böylece ufak darbelerde dahi kırıklar oluşmasına neden oluyor.

Aşağıdaki kano 3500 lira gibi yüksek bir fiyata alıcısını bekliyor. Kanonun iç ve kapak çekiminde orijinal rengini görebilirsiniz.

prijon-1.jpg

prijon-2.jpg

prijon-3.jpg
prijon-4.jpgprijon-5.jpg
prijon-6.jpg

Bu da ebay'de listelenmiş ikinci el Capri 1. Aradaki renk farkına dikkat edin.

prijon-capri-1.jpeg

Benim takıldığım nokta şu. Şu memlekette haşatı çıkmış malzemelere fiyat biçerken hiç kimse karşı tarafı düşünmüyor. Yahu kano artık renk değiştirmiş. Belli ki kanoyu kullanacağın kadar kullanmışsın. Koy 1000 liraya 1500 liraya, satın alan kişinin ömrünü tamamlamış kayak aldığına değsin. Bundan sonraki aşama "çat" diye kırılması olacak.

Yani bu kayak hem çok fazla kullanılmış. Kullanılmadığı zaman güneşte bırakılmış. Bir de erken üretim bir kayak. Büyük olasılıkla 12+ yaşında.

buraya kanoyla ilgili mesaj yazmak yasak mi? sadece siz mi mesaj yazabiliyorsunuz? Neden sildiniz ki mesajimi? Kendiniz yazip okursunuz artik.

Geri