Sağlam kışlık ceket önerisi

Önerstlm

Yeni Üye
Öncelikle merhaba . Outdoor alışverişinde çok araştırıp alışveriş yapan biri olarak forumdan çok faydalandım.

Şimdi de sonbahar ve kış mevsiminde yürüyüş ve kampta genelde 0 derece hava sıcaklığı altında 3L goratex katmanlı ve uzun yıllar kullanabileceğim kaliteli ceket tavsiyesi istiyorum.( ara katman olarak polar ve kaz tüyü montum var)

Bütçem maksimum 5000 bilemedin 7000 tl.
boy 1.80 cm kg 73

Bu nasıl https://www.millet.com/eu_en/miv9328-9573-k-hybrid-gtx-jkt-m-men-grey.html

@Alaattinin Kafa Lambası ( sizin tavsiyenizi merak ediyorum )

Yurt dışı alışverişinde 150 euro sınırı getirmeleri işi bozdu. Burada 10 bin liraya satılan ceketi 4-5 bin liraya mal edebiliyorduk. Şimdi 151 euroluk malzeme alsan, gümrük komisyoncusuna vekalet, gümrük komisyoncusuna ücret, gümrük vergisi, ek gümrük vergisi, antrepo ücreti, ötv gibi masraflarla 6-7 bin liraya varan ek maliyet çıkıyor.

Şurada bir iki tane 150 euro altı 2L ceket var.

En iyisi yurt dışından bildik bir markanın herhangi bir 3L ceketini bir tanıdığa getirtmek. Kumaşın tedarikçisi Gore-tex olduğu için marka çok fark etmiyor.

Linkteki ceket gtx paclite, dağda bi kayaya sürtündüğün an yırtılır.

Yurt dışı alışverişinde 150 euro sınırı getirmeleri işi bozdu. Burada 10 bin liraya satılan ceketi 4-5 bin liraya mal edebiliyorduk. Şimdi 151 euroluk malzeme alsan, gümrük komisyoncusuna vekalet, gümrük komisyoncusuna ücret, gümrük vergisi, ek gümrük vergisi, antrepo ücreti, ötv gibi masraflarla 6-7 bin liraya varan ek maliyet çıkıyor.

Şurada bir iki tane 150 euro altı 2L ceket var.

En iyisi yurt dışından bildik bir markanın herhangi bir 3L ceketini bir tanıdığa getirtmek. Kumaşın tedarikçisi Gore-tex olduğu için marka çok fark etmiyor.

Linkteki ceket gtx paclite, dağda bi kayaya sürtündüğün an yırtılır.
Teşekkür ederim bilgiler için .

Evet bu 150 euro ve kg şartı bizi çok sıkıntıya soktu. Geçenlerde aldığım bi çadırı gümrüğe bırakmak zorunda kaldım ithalat kayıt belgesi istendi, şahıs olduğum için bu belgeyi almam zaten imkansız her yere şikayet yazdım ama dönüş olmadı .

Hollanda da arkadaşım var oraya başka ülkeden göndersem nasıl olur ? Hollanda’nın vergi sistemi hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkür ederim bilgiler için .

Evet bu 150 euro ve kg şartı bizi çok sıkıntıya soktu. Geçenlerde aldığım bi çadırı gümrüğe bırakmak zorunda kaldım ithalat kayıt belgesi istendi, şahıs olduğum için bu belgeyi almam zaten imkansız her yere şikayet yazdım ama dönüş olmadı .

Hollanda da arkadaşım var oraya başka ülkeden göndersem nasıl olur ? Hollanda’nın vergi sistemi hakkında bilgisi olan var mı ?
Şehir İzmir ise makara diye bir mağaza var öneririm hepsiburada üzerinden de satışları var. Bu arada utopeak diye bir de Türk firma var yine bir nebze uygun fiyatlı ürünler için. Çadır ve gümrüğe takılma meselesine üzüldüm ben 2. El çadır için bile 20 dolar vermiştim bir kaç yıl önce. Bu seneyi gözden çıkarttıysan şayet ürünü yurt dışından arkadaşın alıp getirsin sen de ona ücretini peşin yolla hiç uğraşma derim şahsen

Maalesef şehir Trabzon ama bakarım yine.
700 dolarım yandı gitti ve aynı zamanda ailem depremzede Kahramanmaraş’ta çadırı alsam onlar kullanacaktı aile çadırıydı zaten. Bunun için Sabiha Gökçen gümrük müdür yardımcılarıyla görüştüm ( müdür tenezzül edip dinlemedi bile ) ama olmadı alamadık oysa devlet vergi muafiyeti getirmişti artı FedEx ardiye ve Ordino ücreti almayacaktı. Nasip…

Ve bu çok büyük tecrübe oldu çadır alamama sürecini yazsam roman olur…

Hem çok geçmiş olsun diyorum hem de bir kere daha bol şans dilerim ... keşke ürünü iade veya farklı bir yurt dışı adresine yönlendirmek için kargo şirketi ile görüşme şansın olsaydı. Yardim edebildiysek ne mutlu.

Teşekkür ederim .
İade için ürün fiyatında kargo ücreti istendiği için vazgeçtim fakat başka ülkeye yönlendirme aklıma gelmedi. Belki Gürcistan’a yönlendirip gidip almayı deneyebilirim…

Geri