Quilt önerisi - Deneyimi olan . ?

Doğa00

Süper Üye
Merhaba yurtdışında thru hike lerde çok popüler olan quilt den kullanan var mı acaba ilkbahar sonları yaz başı likya veya karya yolu veya farklı bir akdeniz ege yürüyüş , kampları için hafif birşey düşünüyorum quilt baktım ama hepsi çok pahalı dolardan dolayı ve yurtdışından gümrüğe felan girecek baş ağrıtma riski var aliexpressten quilt alan oldumu veya quilt hakkında önerisi olan var mı ?

Quiltte en popüler marka enlightened equipment isimli bir amerikan markası ucq quilt katabatic gear gibi markalar felan da var aliexpress te de satılıyor ordan likya karya ege akdeniz de kullanmalık en düşük 10 15 derecelik bir quilt arıyorum önerisi olan varsa paylaşabilir. Birde yapacağım masrafa değer mi ?

Normalde decathlon un küçük 10 15 derece tulumlarını kullanıyordum yazın hacim yönünden artı sağlar baya ama polar battaniye gibi birşey de iş görür 15 derece sonuçta tam kararsızım alıp almama konusunda gümrük olayı felanda var baya , türkiye de bunu kullanan var mı onu da merak ediyorum epey pahalı 300+dolar çünkü yurtdısından kargo gümrük ile eequipment quilt ama daha uygunu aliexpresste bulunabilir aynı kalite olmasa da

Son düzenleme:
Abi bu yıl Sea to Summit uyku tulumu içliği aldım. Güya ısı derecesini 14 derece iyileştiriyormuş. Serin ama soğuk olmayan birkaç gece yazlık tulumun içinde kullandım, değil 14 derece, 1 derece bile katkısı olmadı. Bir kere de tek başına kullandım, dondum. Benzer durum TNF Gold Kazoo'da da başıma geldi. Artık hafif malzemelerdeki ısı derecelerine şüpheyle yaklaşıyorum. Özellikle tulumlarda bir gerçek var, ne kadar ekmek (dolgu malzemesi) o kadar köfte (ısı). 300-700 gram arası dolgular baya sıkıntılı. Fiyatları da az değil meretlerin.

Aliexpress'e gelince, Çinliler artık eskisi gibi büyük fiyat avantajı sunmuyor. Gümrüğüyle 150 dolara geliyor bir çok ürün.

Quiltlerde aşağıdaki gibi bir trend var. Tulum şeklinde, altına R değeri iyi bir şişme matla kullanmak koşuluyla tek kat yapıyorlar. 400 gram, 200 sterlin.

1573727442-96942000.jpg1573727446-85268000.jpg1573727455-61358000.jpg

Geri