Primus Eta Lite Ocak Ateşlemesi

Can_C

Yeni Üye
Merhaba,

6 ay önce aldığım primus ocağımın ateşleme sistemi bozuldu.

Rüzgar hızı arttıkça bu ateşleme hayat kurtaran bir hale geliyor.

Kış sezonuna girmeden tamir etmek istiyorum.

Netten arattığımda Piezo İgniter diye bir marka üretiyormuş sanırım.

Daha önce bu olayı tecrübe eden var mı?

selamlar,

Ekli dosyalar

• primus-lite[1].jpg
    primus-lite[1].jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 5
Can merhaba,
Primus ithalatçısı Toros Kamp ile iletişim kurmayı denedin mi? Yedek parça bulunduran, ellerinde yoksa da üreticiden temin eden, sattığı malın arkasında duran ciddi bir firma olarak tanıyorum.
Elbette yurt dışından getirdiysen durum değişebilir.
Toros'tan olumlu bir yanıt alamazsan mutlaka Primus ile yazış, gerekli parçayı büyük olasılıkla bedelsiz biçimde, posta yoluyla sana gönderirler.
Eğer bozuk parçayı yakından çekebilirsen elimdeki ateşleme ile kıyaslar temini konusunda fikir yürütebilirim.
Çok güzel bir ocağın var, parçayı mutlaka bir şekilde temin edip ocağını kullanmaya devam et. Ateşleyiciler çok çabuk bozuluyor. Belki de irtifada düşük ısıda içindeki yay gibi metal aksam daha kırılgan oluyor. Çok rüzgar olmadıkça; mecbur kalmadıkça ateşlemeyi çakmakla yapmanı tavsiye ederim.

çok güzel bir ocak eğer zahmet olmazsa boyutlarını daha iyi anlamamız için ocağın yanına bir obje koyup bir de öyle paylaşır mısınız. Türkiye'den satın almadınız değil mi?

Merhaba Toros ile konuştum Meydan Kamp'ın artık Primus'u getirttiğini belirttiler.
Meydan Kamp a da yazacağım. Ocak'tan çok memnunum arkadaşlar, fakat ateşleme isterse fırtına olsun, tek çıtla ocağı çalıştırıyor. Çakmakla ise üst hazneyi monte etmeden yakmak çok zor, üst hazneyi monte etmeden yakınca da kolayca sönüyor.

Şimdi K2 ile görüştüm. Onlar Meydan Kamp'a iletecekler muhtemelen o parça ya da ocak başı değişir dedi.

Fakat şunu bilmekte fayda var. Eğer yüksek ısı farkında kullanılıyorsa tüm ateşleyiciler belli bir süre sonra bozuluyormuş.

fotoğraf paylaşacağım.
selamlar,

Son düzenleme:
Geri