Outdoor Trekking faaliyetlerinde UV Koruması Ürün inceleme tavsiye

Doğa00

Süper Üye
Merhaba Trekkinglerde ve doğa yürüyüşlerinde ekipman dolabımın demirbaşı sayılabilecek ürünlerden bahsetmek istiyorum 3-4 tane de bu şekilde yazı paylaşacağım.

Geçen yıl likya yürüyüşümde günlerce beni resmen güneşe karşı zırh gibi koruyan decathlondan aldığım uzun kollu polyester 50+UV koruması olan bu ekipman gerçekten başarılı .

arazide yaklaşık 19 gün giyme fırsatım oldu elbette sadece bununla yürümek mantıklı değil bir major trekkingde likya karia gibi trekking rotalarında en az 3-4 adet tshirtiniz bulunmak zorun da.

bu insani bir şekilde hem patika da hem insanların arasına karıştığınızda otobüste uçakta rahatsızlık vermemek adına önemli.

decathlonda satılan siperlikli enselikli şapka + bu uzunkollu shirt üzerine buff buff ta uv korumalı idi bendeki üst vücut tamamen uv ışınlarına maruz kalmaktan kurtulmuştu .

güneşe karşı önlem hayati derecede önemli özellikle akdeniz gibi deli dehşet sıcaklıkların olduğu yerlerde hayati önemli ..

ben yazın sonunda yürümüştüm likya yolunu şu şekildeydi uv koruma önlemlerim : bu uzunkollu tshirt - siperlikli enselikli uv korumalı şapka güneş gözlüğü polarize uv korumalı buff .

şort giydiğim için bacaklarımda 6 ay geçmeyen güneş yanığı olmuştu derim felan soyulmuştu :D o ayrı konu pantolon o sıcakta giyilmez bence .

hatta bence imkan varsa zaman varsa likya karya yolu gibi cennet doğa maratonlarını şubat mart nisan ekim kasım aralık ayları hariç kesinlikle yürümeyin ideal yürüyüş sıcaklığı 15 derecedir 0 derece ise ideal uyku tulumu ile uyuma sıcaklığıdır

yaklasik 250 gecenin üzerinde doğada uyuduğumdan, kamp attığımdan bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hem yürüyüş için hem de kamp için bu sıcaklıklar en ideal sıcaklıklar .

bacaklar için şunu yapabilirsiniz : uv korumalı desert pantolon oluyor o bi nebze iyi olabilir uv korumalı yine outdoor research ve columbia nın silverridge II modeli gibi modeller var bu kıyafetleri permithrin ile kaplamanız lazım birde kene börtü böcek akrep çiyan gibi hayvanları uzaklaştırması için.

bu tshirt e puanlamam şu şekilde olur; 10/10 fiyat performans 80 tl hiçbirşey .. 10/9 uv koruma görevini görme . 10/5 ter atma ve kuruma. ne yazıkki salomon un teknik tshirtleri de var bende tshirt bir noktadan sonra kurumayınca 12-16 saat sürekli ıslak şekilde üzerinizde olması hoş değil. 10/6 dayanıklılık çok dayanıklı olduğunu söyleyemem .

+ ek tavsiye her zaman yanınızda 50ml 100 ml güneş kremi bulundurun güneş yanığı yürüyüşü bırakmanıza ve hayati sonuçlara kadar her şeyi etkileyebilecek bir şey. ürün linki bu bitmez umarım :) dar bu arada epey m giyiyorsanız L alın. https://www.decathlon.com.tr/sun-protect-tisort-id_8519851.html bu arada bunu kaybettim likya yolunda.

kaybettikten sonra yanmaya başladım derim soyuldu günlerce kaş - fakdere mevkinde kaybettim ordan kestirmeden gideyim derken ufaktan kayboldum çoban kulübesinden su aldım sonra dağlardan makilerden felan inerken makilere takıldı heralde :):: çantaya asmıştım kaybettiğime baya üzülmüştüm

*hizli yazmistim duzenledim birazcık.

Son düzenleme:
Geri