Nisan ayı sıcaklığı ve uyku tulumu

procyonicM

Yeni Üye
Öncelikle herkese selamlar, Nisan'ın ilk haftalarında ilk kez Likya'yı yürümeyi hedefliyorum. Coğrafyaya yabancı değilim yaz aylarında Fethiye, Kayaköy, kabak, Olimpos, Karaöz ve Phaselis'i önceden gezmişliğim var. Altuğ Şener'in videoları ile rotayı inceliyorum ve geçmiş yıllardan kalan verilerle hava ve su sıcaklıklarına bakıyorum.

Gündüzleri hava şahane gibi, 17-25 derece arası gösteriyor fakat gece sıcaklık 5-10 dereceyi bulabiliyormuş. Yer yer yükseltide yaylalar olduğunu da varsayarsak uyku tulumumun yeterliliğini sorguluyorum. 2017'den beri kullandığım, derecesini tam bilmediğim ama 15-20 derecelik bir konfor sıcaklığı olan bir tulumum var. Şimdiye kadar bu tulumda 12-13 derecenin altında çadırda kalmadım.

Yaylalarda ve gece boyunca üşümemem için bir içlik ve bir polar üst götürmeyi planlıyorum fakat yeterli olur mu bilemedim. @Alaattinin Kafa Lambası nın Mart 2018'deki gereksiz eşya ayıklama videosunda yazlık bir tulumun yeterli olacağını söylemişti. Önerilerinize açığım. Sevgiler.

Not: Matım Forclaz'ın katlanan tırtıklı yumurta kartonu tipi olan mat.

Öncelikle herkese selamlar, Nisan'ın ilk haftalarında ilk kez Likya'yı yürümeyi hedefliyorum. Coğrafyaya yabancı değilim yaz aylarında Fethiye, Kayaköy, kabak, Olimpos, Karaöz ve Phaselis'i önceden gezmişliğim var. Altuğ Şener'in videoları ile rotayı inceliyorum ve geçmiş yıllardan kalan verilerle hava ve su sıcaklıklarına bakıyorum.

Gündüzleri hava şahane gibi, 17-25 derece arası gösteriyor fakat gece sıcaklık 5-10 dereceyi bulabiliyormuş. Yer yer yükseltide yaylalar olduğunu da varsayarsak uyku tulumumun yeterliliğini sorguluyorum. 2017'den beri kullandığım, derecesini tam bilmediğim ama 15-20 derecelik bir konfor sıcaklığı olan bir tulumum var. Şimdiye kadar bu tulumda 12-13 derecenin altında çadırda kalmadım.

Yaylalarda ve gece boyunca üşümemem için bir içlik ve bir polar üst götürmeyi planlıyorum fakat yeterli olur mu bilemedim. @Alaattinin Kafa Lambası nın Mart 2018'deki gereksiz eşya ayıklama videosunda yazlık bir tulumun yeterli olacağını söylemişti. Önerilerinize açığım. Sevgiler.

Not: Matım Forclaz'ın katlanan tırtıklı yumurta kartonu tipi olan mat.
Matını en kötü decathlon matı al boyuna göre kes , çanta , tulum 10 derece yeter ölmezsin , çadir da hafif seç 1 er yedek kiyafet baska da bisey goturme inan ic camasiri bile gereksiz konfor olsun iyi uyurum deme 30 km yurudukten sonra kayada bile uyursun hizli yuru çok yerlesim geç ikmal çok yap . Ben tshirtimin şapkamin tulumun çantanin matın kiyafetlerin kisaca aklima gelen herşeyin etiketinihiç kullanmayacagim eklentilerini hepsini kestim bir kutuya koydum 8 kg çantanin gereksiz etiketi vs 400 gr geldi .. çadirina ekstra kazik almak bile gereksiz al dal parçasi kullan her gün yürüyeceksin batı toroslarda in çık her gün . 1 gr ın bile önemi var

yaz ayında gittiğin zaman ekipmanın önemi hafifliğe kayıyor . Likya yolu üzerinde birçok köy ve bakkal bulunuyor yiyeceğiini en fazla iki günlük hesaplayıp al benim hatam orda olmuştu neredeyse bi çanta yemek ile gittim ve çohaliyle çok fazla ağırlık oldu gidince gördüm ki çoğu gereksizmiş .

Geri