Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Loap, Alpinist, Trimm, Makalu Kışlık uyku tulumu tavsiye

cellchuk46

Yeni Üye
Arkadaşlar konfor derecesi en düşük -5 olan kışlık bir uyku tulumu arıyorum. Niyetim husky annapurna almak ama bana pahalı geliyor. Nispeten daha ucuz olan Loap, Alpinist, Trimm, Makalu marka uyku tulumlarından hangisini tavsiye edersiniz yada başka marka tavsiye eder misiniz?

Arkadaşlar konfor derecesi en düşük -5 olan kışlık bir uyku tulumu arıyorum. Niyetim husky annapurna almak ama bana pahalı geliyor. Nispeten daha ucuz olan Loap, Alpinist, Trimm, Makalu marka uyku tulumlarından hangisini tavsiye edersiniz yada başka marka tavsiye eder misiniz?

Alpinist kullananlardan güzel yorumlar duymuştum diğer markaları pek bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bu ara da eğer aceleniz yoksa indirimleri takip edebilirsiniz. Ara da bir güzel indirimler denk geliyor.

Alpinist kullananlardan güzel yorumlar duymuştum diğer markaları pek bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bu ara da eğer aceleniz yoksa indirimleri takip edebilirsiniz. Ara da bir güzel indirimler denk geliyor.
Teşekkürler. Bende bir alpinist kullanıcısından husky den daha iyi olduğu yorumunu aldım. Niyetim kışa girmeden uygun fiyata almak.

Teşekkürler. Bende bir alpinist kullanıcısından husky den daha iyi olduğu yorumunu aldım. Niyetim kışa girmeden uygun fiyata almak.

Rica ederim. Kışa daha var güzel indirimler bulunabilir. Uyku tulumu her ne kadar belli standartlarda üretilse de kullanılan mattan kişiye uygunluğu, boy kilo gibi değişkenlerle farklı hale geliyor. Aynı tulumda biri üşümezken diğeri üşüyebilir aynı şartlarda. Kendi boyunuza ve kilonuza en uygununu seçmeye çalışın.

Sentetik tulumlar hemen her markada aynı kalite. Neticede içinde tek tip silikon elyaf kullanılıyor. İkişer kiloluk iki farklı markanın tulumlarının ısı değerleri aşağı yukarı aynı olacaktır.

Kaz tüyünde işler biraz daha değişik. Ucuz markalar kaz tüyü - kuş tüyü karışım yapıp satıyor. Alan kişi de dikkatlice araştırmadığı için kaz tüyü aldığını zannediyor, ancak yeterli performans alamıyor.

Kaz tüyünün de bir çok kalitesi mevcut. 700 fill ve üzeri ufak tüyler en iyi performansı veriyor.

Down yazınca hemen kaz tüyü diye sevinmeyin. İki tip Down var. Goose Down (Kaz tüyü) ve Duck Down (Ördek tüyü) Alpinist gibi yerli markaları denetleyen bir sistem olmadığı için, tulum dolguları Allaha emanet diye düşünüyorum. İhracat da yapmadıkları; yani ürünleri REI, Globetrotter gibi büyük mağazalarda satılmadığı için hiçbir denetim yok.

Geri