LEKI Corklite Aergon Speed Lock baton dandik çıktı

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Geçtiğimiz aylarda Black Diamond batonlarımın tekinin alt kısmını kaybettiğim için hadi dedim bu sefer Leki baton alayım. Baton denince vay Leki çok iyidir (kullanan da kullanmayan da) diyen çok olduğu için Leki'yi denemek istedim.

Leki yalnızca baton üreten bir Alman firması. Batonları (belki karbon modeller hariç) Çekoslovakya'da üretiyorlar.

Black Diamond ile batonun eksik parçası hakkında yazıştım. Parçayı EU üyesi ülkeler haricinde gönderim yapmıyorlar. Meydan Av'da da o parça yok... gelmesi iki üç ay sürecek.. baktım olacak gibi değil başladım araştırmaya.

Youtube'da incelemesini gördüğüm LEKI Corklite Aergon Speed Lock ilgimi çekti. Aynı kilit sistemi Black Diamond Trail batonda da vardı. Çevirerek kilitlenen batonlar bozulurken Black Diamond'un kilit sistemi ilk günkü gibi çalıştığı için yeni alacağım batonda da aynı sistemi tercih ettim.

36980828-ca17-4107-86d5-23258dbd73f3.jpg

LEKI Corklite Aergon Speed Lock için fiyat araştırması yaparken ortalama fiyatın outdoor mağazalarının internet sitelerinde 300-350 TL civarında değişiklik gösterdiğini, fakat aynı ürünün (şansıma o hafta 250 TL üstü alışverişler için 50 TL indirim vardı) Avfoni'de 310 TL'ye (310 - 50 TL indirim= 260 TL) satıldığını görüp hemen sipariş verdim.

Batonla ilgili sipariş öncesi içime sinmeyen tek husus tutacak yerlerinin kaplama malzemesinin mantardan yapılmış olmasıydı (mantar polyester karışımı imiş).

Neyse uzatmayayım 3 gün sonra sipariş geldi. Hevesle paketini açmaya başladım. Paketi azıcık çekiştirerek çıkarmak zorunda kaldım, çünkü her yerinden bantlanmıştı. Herhangi bir aşırı güç uygulamasamda, daha sipariş öncesinden problem yaşayacağım içime doğan mantarlar henüz batonu elime almadan, her iki batonda da çatlamaya başladı.

201527162714_108100_0.jpg

Black Diamond Trail batonlarda sentetik köpük malzeme kullanılmış. Öyle sağlam ki görmedikleri eziyet, hatta kangal köpeği tarafından dişlenmelerine rağmen bugüne kadar hiçbir kopma, çatlama oluşmadı.

Leki'de kullanılan malzeme ise şarap tıpalarında kullanılan mantarın tereyağı gibi yumuşak hali. O kadar dandik bir malzeme ki, tırnağınızla kolaylıkla sökülüp atılıyor. Leki firmasında "bunu iki günde haşat ederler, daha sağlam bir malzeme kullanalım" diyecek bir insan evladı yok mu???

Sonuç olarak hasbel kader bu yazıya denk gelirseniz mantar kaplı tutacağı olan baton sipariş etmeyin.

leki-1.jpg leki-2.jpg

Leki'nin malzeme kalitesi kesinlikle Black Diamond'un yanına yaklaşamayacak kadar dandik. Bu baton için ayrıca inceleme yazısı yazmayı düşünüyorum.

işte budur :))) herkes şuraya malzemesinde karşılaştığı olumsuzluktan bahsetse neyin ne olduğunu biliriz. Ben de zihnimi bir yoklayayım benim de ayakkabılardan botlardan yana şansım yaver gitmez.

Geri