Küre Dağları yürüyüş rotaları

Sümeyye ÇUBUK

Yeni Üye
selamlar

Küre dağlarında uzun doğa yürüyüşü yapan olduysa bana da bilgi verebilir mi? kültür rotalarının sitesinde belirtilen 7 günlük öneri rotayı yürümek istiyorum, tavsiye verebilen olursa çok mutlu olurum.

Wikiloc a Kaçkar yürüyüşü için üye olmuştum ancak pek çalıştıramadım. kullanmayı beceremedim sanırım, GPS cihazı daha çok işime yaradı.

Selamlar öncelikle.
Küre dağlarında benim bildiğim kadarıyla sistematik olarak işaretlenmiş bir uzun mesafe parkuru bulunmuyor. Yenice taraflarında yürüdüğüm bir iki rota olmuştu ancak günübirlik yürüyüşlerdi. Görülmesi mutlaka gerekli bir coğrafya, zira olağanüstü güzel. Popüler bazı noktalarda (ılıca şelalesi gibi) bungalov tarzı ya da pansiyon tarzı işletmeler var.
Bahsettiğiniz yedi günlük rotayı ise maalesef bilmiyorum.
Umarım güzel bir faaliyet olur sizin için.

Selamlar öncelikle.
Küre dağlarında benim bildiğim kadarıyla sistematik olarak işaretlenmiş bir uzun mesafe parkuru bulunmuyor. Yenice taraflarında yürüdüğüm bir iki rota olmuştu ancak günübirlik yürüyüşlerdi. Görülmesi mutlaka gerekli bir coğrafya, zira olağanüstü güzel. Popüler bazı noktalarda (ılıca şelalesi gibi) bungalov tarzı ya da pansiyon tarzı işletmeler var.
Bahsettiğiniz yedi günlük rotayı ise maalesef bilmiyorum.
Umarım güzel bir faaliyet olur sizin için.
çok teşekkür ederim

Geri