yoldanciktim

Yeni Üye
28 Ekim, İstanbul, 13.45 - 18.00 / 29 Ekim / Kars
29 Ekim / Kars - 30 Ekim / Kars (kamp kurarak geceyi geçirmek istiyorum)
30 Ekim Kars / 08.10 - 12.45 / 31 Ekim / İstanbul

şeklinde İstanbul'dan Kars'a, tren yolculuğunun da dahil olduğu bir kaç günlük solo gezi gerçekleştirmek istiyorum.

İlk gün 18.00 civarında Kars'a varacağım (Ankara'dan Kars'a 24 saat sürüyor yolculuk) için bir otelde kalacağım geç bir vakitte vardığım için, ancak sonraki gün kamp kurmak istiyorum. Hava durumu ortalama 12-14 derece aralığında ve son gün sağanak şeklinde.

- Ani Harabeleri (kars-ani)
- Kuyucuk Gölü (Ulaşıma bağlı olarak)
- Azat-Ataköy arasındaki (Kars Parkurları (Azat-Borluk Vadisi)) kaya resimlerini görmüş olan var mı?
- Sarıkamış'a ulaşım nasıl? Listemde şu rota var (Sarıkamış) Önerilerinizi alabilir miyim?
- Çıldır Gölü (ulaşıma bağlı olarak)
- vb.

Bir de, bazı bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini (Kars'ta bazı yerler ''özel güvenlik bölgesi'' ilan edildi | Gündem Haberleri) öğrendim.

Ulaşım yürüyerek sağlanabilir mi? Güvenlik durumu nasıl (hayvan, halkın yaklaşımı, güvenlik kuvvetleri vb.)
Otostop imkanı ve/ya köylük alanlardaki ulaşım nasıl? Özellikle Ani Harabeleri için?

Kamp kurulabilecek özel alanlara ulaşamadım. Daha öncesinde kamp kurulmuş noktalar mevcut mudur?
Bu konularda güncel bilgi sahibi olan bir arkadaş bulunur mu?

kars merkeze yakın yerlerde gün içinde sıkıntı olacağını sanmıyorum fakat akşam iş değişebilir. gelen giden belli değil başına olmadık işler açabilirsin. halk tedirgin, güvenlik güçleri tedirgin. bence planlarını ertelemekte fayda var.
rotanı karadenize felan çevir diyeceğim fakat ordu giresun gümüşhane tarafları da karışık.

Te
kars merkeze yakın yerlerde gün içinde sıkıntı olacağını sanmıyorum fakat akşam iş değişebilir. gelen giden belli değil başına olmadık işler açabilirsin. halk tedirgin, güvenlik güçleri tedirgin. bence planlarını ertelemekte fayda var.
rotanı karadenize felan çevir diyeceğim fakat ordu giresun gümüşhane tarafları da karışık.
teşekkür ederim bilgilendirme için. Mümkün olduğu kadar dikkatli olmayı tercih edeceğim sanırım. Dönüşte ayrıca notlarımı yaplaşırım.

Geri