Kanoların olumsuz tarafları - Nakliyat ve depolama sorunu

Merhabalar,

Foruma web sitenizdeki deniz kanoları yazısından ulaştım. Yayınladığınız videoyu da izledim. Açıkçası kano satın alma fikrimden caymak üzereyim :) Videoda çok önemli iki konuya vurgu yapmışsınız "depolama ve nakliyat". Youtube'da gördüğüm görüntülerin büyüsüne kapılıp kano olayını tutku ile araştırıyordum. Hiç kimse bu iki basit, fakat önemli konuya değinmemiş. Herkes olayın eğlenceli kısmına odaklanmış. Kano satıcılarından asla duyamayacağım konulara girmişsiniz.

Nakliyat kısmını bir şekilde çözebilirim, ancak iş depolamaya geldiğinde, sizin de videoda belirttiğiniz gibi sorun yaşayacağım aşikar. Niyetim kanoyu yaz aylarında apartmanın kilerinde saklamak, kışın yaşadığım daireye çıkartmaktı. Ancak her ikisi için de merdiven boşluğundan kanoyu döndüremeyeceğimi videonuzu izledikten sonra fark ettim. Düşünsenize! kano satın alıyorsunuz, ancak eve gittiğinizde kanoyu apartmana sokamadığınızı fark ediyorsunuz :) Atsan atılmaz, satsan satılmaz :) resmen ortada kalacaktım.

Soracağım soruya gelince, sizce sizin de önerdiğiniz gibi şişme kano tercih etmiş olsam ve böylece depolama ve nakliyat sorun olmaktan çıksa, bu işin sonu hüsranla biter mi? Yoksa sizin de deyiminizle "ayağımı denizden kesmiş" olur muyum? Denizden keyif almak için ayağı denizden kesmek yeterli midir?

Daha da açık konuşayım. Şişme kano bir türlü içime sinmiyor. Hep bir şeyler eksik kalacakmış gibi hissediyorum. Umarım yeterince açık bir şekilde ifade edebilmişimdir.

kardeşim aşağıdaki videodaki görüntüleri izleyip biz de hayallere dalıyoruz, ancak ortaya çıkan görüntülerin bunlarla yakından uzaktan alakası olmuyor :) madem kano olayına adım atacaksın, ayrıca depolama konusunda çözüm üretemiyorsun, öyleyse ikinci el şişme kanoyla önce denizde kürek salla bi hayırlısıyla.. baktın çok keyifli bir olay o zaman güzel kafanı yorarsın. al 1000-1200 lira civarına bir şişme kano, baktın sarmadı, satar kurtulursun. zaten bu işe kalkışanların en az %90'ı kanoyu aldığı gibi satıyor.

Geri