Kamp malzemeleri yeni başlayan için yardım

yldrmcskn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar Ankara'dan İzmir'e taşındık.Bu bölgede sakin olan koylarda yaz itibariyle haftasonları kamp kurmayı düşünüyoruz. Yazın kızım bir yaşında olacak ve eşimle birlikte toplamda 3 kişi olacağız.Çadırın biraz geniş olması bizim için uygun olacaktır.Aracımız var taşıma konusunda sıkıntı olmayacaktır.Bizim gibi yenilere alınması gereken malzemeler ve hangi çadırı tercih etmemiz gerektiği konusunda değerli görüşlerinizi rica ediyorum.
teşekkürler

Lutfen bu is icin ayırabileceğiniz butceyi yazar misiniz. Takdir edersiniz ki 500 liraya da 5000 liraya da cadir var. Bir de daha cok hangi mevsimde nerelerde (dag yayla sahil) kullanacaginizi da belirtin.

Merhaba arkadaşlar Ankara'dan İzmir'e taşındık.Bu bölgede sakin olan koylarda yaz itibariyle haftasonları kamp kurmayı düşünüyoruz. Yazın kızım bir yaşında olacak ve eşimle birlikte toplamda 3 kişi olacağız.Çadırın biraz geniş olması bizim için uygun olacaktır.Aracımız var taşıma konusunda sıkıntı olmayacaktır.Bizim gibi yenilere alınması gereken malzemeler ve hangi çadırı tercih etmemiz gerektiği konusunda değerli görüşlerinizi rica ediyorum.
teşekkürler

merhaba.

ben de geçen sene başladım sizin gibi çoluk çocuk kampçılığına. neyi alacağını profesyoneller daha iyi bilirler elbette. ama ben sana ne almayacağını söyleyebilirim. belki birkaç tavsiye daha verebilirim.

öncelikle çadır: ben 2+1 ev gibi bir çadır aldım. kesinlikle gereksiz. bunu kurarken aklımı kaybediyordum. kesinlikle alma! ayrıca çadırın ağırlığı 15 kilo. çocuk olduğuna göre kamp alanlarına şahsi araç ile ulaşım sağlayacaksınız. malzemelerin büyük bir kısmını araçta muhafaza edip; önemli eşyaları çadırda kalacak olan boşluğa koyabilirsiniz. benim değiştirip yeni aldığım çadır 190 cm. 3 kişilik aileye fazla fazla yeter. marka yazmak istemiyorum ama dechatlon fresh&black serisinden basit bir çadır kullanıyorum. daha uygununu bulabilirsen onu al. önemli olan yaz aylarında havalandırmasında ve karanlığında problem olmayan bir çadır olsun.

mat: 140 cm şişme yatak 3 kişilik aileniz için işinizi görecektir. sağlam olsun yeter(sağlamdan kastım poşet gibi olmasın). marka önemli değil. havanın markası mı olur? çadırı kuracağın zeminin altında dal falan olmasın dikkat et yatak gümler eziyet olur tatil.

uyku tulumu: yazın gideceksen alma. hafif polar battaniyelerden alabilirsin. ya da yazlık uyku tulumları var o olabilir(kışın yatarken kullanıyorum şimdi ben)

Yastık: evden götürmüştük biz. ama çok fazla hacim yaratıyor yastık. 15-20 liraya şişme yastıklar var çeşitli markaların deneyerek alabilirsin.

Yeme içme: piknik tüpü, hafifçe derin bir tava, çatal-kaşık, orta boy bir bıçak. geri kalanı marketlerden halledebilirsin. ihtiyacın olan şeyler: karbonhidrat; protein; enerji. ben bisküvi götürmüştüm atıştırırım acıktığımda diye; ne zaman sucuğu gömdüm o zaman beynim yerine geldi. dört işlemi bile yapamıyormuşum. yemek olayını es geçme. su al bir de 2 tane 5 litrelik 3 gün götürür. 5 litreliğin birini çocuğu yıkarken kullanacaksınız atma onu. güneşe koyup ısıtıyorduk biz.

biraz da bilgi: başlangıç için korunaklı kamp alanlarından şaşmayın derim. özellikle çocukla. su tuvalet hatta elektrik dahi oluyor bu alanlarda. önceden arayıp çadır alanı hakkında bilgi alınız. çadır kapılarını kesinlikle açık bırakmayın dememe gerek yok. çocuğu da bırakın yatıp yuvarlansın, toprağın tadına baksın :)

planlamanızı düzgün yapın ve keyfinize bakın derim ben. ondan sonra her fırsatta kamp yapmak isteyeceksiniz.

şimdiden iyi eğlenceler.

mevsim de önemli, öneri işini ciddiye aldığımız için soruyoruz :)

sırf yazın sahilde kamping alanlarında kullanmak istiyoruz derseniz ben bez çadırların halen en iyi tercih olduklarını düşünüyorum. pamuklu kumaştan mamul oldukları için çok iyi soluyorlar. kurup kaldırması zor. en az 1-2 hafta konaklayacaksanız değerlendirin.

sırf serin havalarda, yağmur ve karda kullanacağınız bir çadır arıyorsanız husky felen 3-4 kişilik modeli düşünebilirsiniz.

daha genel maksatlı, yılın en az 10 ayı kullanabileceğiniz kurup kaldırması kolay bir diğer çadır ise husky boyard 4 kişilik modeli.

Geri