Kamp bıçağı

Barisss

Yeni Üye
Bir tane ana bıçak edinmek istiyorum.(ağr işleri kapsayan odun kesmek vs.).Bunun için böker plus buschraft ya da buck selkir arasnda kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim.Ya da varsa bu daha iyi moruk buna da bak diyebileceginiz marka ya da model.(Yerli usta da olabilir.) Bir de amazon ebayden bıçak getirtebiliyor muyuz ?

Yurtdışından bıçak satın alabilmeniz için, alacağınız bıçağın öncelikle 6136 sayılı kanuna muhalefet etmemesi gerekli.
Daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü' ne dilekçe yazarak ithalat izni almalısınız. Yani yurtdışından verdiğiniz siparişin 6136 sayılı kanuna muhalefet etmediğini anlatmalı, bıçak özelliklerini belirtmelisiniz. Bunun dışında yurtdışından her türlü bıçak, çakı vs. Getirtmek yasaktır. Bazı arkadaşlar belki gümrükte takılmaz diyerek sipariş etseler de şahsen önermiyorum.

6136 sayılı kanun:

Madde 4 - (Değişik: 12/6/1979 - 2249/5 md.)
Ülke içinde kama, hançer, saldırma, şişli baston, sustalı çakı, pala,kılıç,
kasatura, süngü, sivri uçlu ve oluklu bıçaklar, topuz, topuzlu kamçı, boğma
teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel
nitelikteki benzeri aletlerin yapımı yasaktır.
Bunlardan bir sanat veya mesleğin icrası için kullanılması zorunlu bulunan-
ların yapımına İçişleri Bakanlığınca yapılacak bir yönetmelikte belirlenen ku-
rallara göre izin verilir.

Bir tane ana bıçak edinmek istiyorum.(ağr işleri kapsayan odun kesmek vs.).Bunun için böker plus buschraft ya da buck selkir arasnda kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim.Ya da varsa bu daha iyi moruk buna da bak diyebileceginiz marka ya da model.(Yerli usta da olabilir.) Bir de amazon ebayden bıçak getirtebiliyor muyuz ?
Yurtdışından şimdiye kadar toplamda 300 parçadan fazla çakı, bıçak ve multitool gereç getirdim. Gümrük problemi hiç yaşamadım, yalnızca bir kez kayboldu.
Benim favori bıçağım SOG'dur. Avcılık için Buck güzeldir.

Bir bushcraft bıçağı sihirli bir değnek değildir ve büyülü özelliklere sahip değildir. Yapabilecekleri, onu kullanan kişinin becerilerine bağlıdır. Becerilerinizi artırmak için sık tekrar, sık deneme yapmanız gerekiyor. Alacağınız bıçağı gönlünüze göre seçin.

Geri