Garmin Türkiye Topoğrafik Haritası indir

hacım sanırım siteden yazan sendin. dosyalarda sıkıntı yok. boyutu büyük olduğu için bazen açarken sıkıntı olabiliyor. defalarca test ettim, sorun yok.

Allah rızası için deneme amaçlı şu Türkiye'den alınan garmin cihazların içindeki topografik haritayı paylaşan çıkarmı acaba? Deneme amaçlı yükleyeceğim sadece....

Ayrıca benim hafıza karıtm yok, ve ciihazın kendi hafızasıda boşmuş şimdi gördüm, hiç bir harita garmin klasörü vs yok.

Son düzenleme:
OpenStreetMap haritaların hemen hemen her gün güncellenebildiğini okumuştum bu yüzden olabileceğini düşündüm.

hacım bi yükle hele şu haritayı bi at kendini doğaya hayırlısı. inan 2004 haritası ve 2019 haritası arasında zerre fark yok. bizi ilgilendiren kısmı zaten topoğrafyası. openstreetmap yeni köy yollarını (varsa tabi) ve yeni karayollarını kapsıyor o kadar. öyle 6 ay, 1 senelik haritadaki farkı anlamak bile mümkün değil.

Tamam :cool:

Etrex 30x ile ilgili birşey soracağım.

Cihaz devamlı ince mavi bir çizgi ile iz kaydı yapıyor bu normal mi?

Bu iz kaydının A noktasına geldiğimde başlatıp yolda bazı noktalarda işaretler koyup B noktasına geldiğimde nasıl sonlandırabilirim.

Yani istediğim bir noktadan iz kaydına başlayıp istediğim yerde iz kaydını sonlandırabileyim.

evet o iz çok baş belasıdır. navigasyon özelliğini açmışsınız. bunu kapamanız gerekiyor. ben de bir kerede bulamıyordum nereden kapandığınız. "navigasyonu durdur/stop navigation" gibi bi şey bulmanız gerekiyor.

izi sonlandırmak için izi kaydedip izi temizlemeniz gerekir.

Yürüdüğüm yeri nasıl kaydedebilirim peki? ve bu yürüyüş yolu üzerinde bazı yerlere işaret nasıl koyabilirim?

Arkadaşlar selam.

Garmin cihazlar için ücretsiz Türkiye Topoğrafik Haritasını siteye yükledim. Haritayı https://www.outdoorhaber.com/haberler/garmin-gps-icin-ucretsiz-turkiye-topografik-haritasi adresinden indirebilir, cihazınıza yükleme talimatlarını okuyabilirsiniz. Kolay gelsin.
Merhaba, Garmin etrex 30x cihazını kullanıyorum.Hem sd karta hem cihaza yeniden yükleme yaptım ama bu seferde köy yolları vs. göremiyorum.Diğer bütün haritaları etkisizleştirdim, yalnızca”Türkiye ve open topomap turkey” haritalarını etkinleştirdim hala köy ve orman yollarını göremiyorum.Ne öneriyorsunuz?
Teşekkürler..

Ücretli ve ücretsiz haritalar köy yollarını ve traktör yollarını belli ölçüde içeriyor. Yani ücretli haritadan daha iyi bir sonuç vermesini beklemeyin. Cihazın yol navigasyon özelliğini hiçbir zaman kullanmadığım için eksikliğini hissetmiyorum. Navigasyon ihtiyaçları için "google haritalar" yeterli geliyor.

Yürüdüğüm yeri nasıl kaydedebilirim peki? ve bu yürüyüş yolu üzerinde bazı yerlere işaret nasıl koyabilirim?
Geç fark ettim kusura bakmayın. Tarifi buradan çok uzun bir mevzu.

Genel olarak sıfırdan kayıt yapınca tüm verileri sıfırlayarak başlıyorum. Cihaz zaten otomatik kayıt yapıyor. Yürüdüğüm parkuru kaydetmek istediğimde track manager (iz yöneticisi sanırım) gidip "current track" (mevcut iz galiba) seçip kaydetmek yetiyor. Temmuz ayında yazdığınıza göre şimdiye çözmüşsünüzdür diye düşünüyorum.

Geri