Ege'de Kamp

Çeşme yarım adasında son zamanlarda keşif edilen bir yerde Urla'dan deniz kenarı takip edilerek Karaburun yolu üzerinde ki bölge özellikle Gülbahçe ve Balıklıovaya kadar olan bölüm , ben yabani bir insan olduğum için çok fazla kamping yeri deneyimim olmasa da bir kaç tane kamping alani gördüm yine bu rotada. Çeşme yarım adasında bir diğer tavsiyem de Ildırı olacaktır yüz üstü bırakılmış antik kenti ve sessiz yapı mağduru olmamış deniz kenarları ile kamping alanı yok lakin çadır atacak alan çok.
Güneye doğru serbest düşüşten tekrar merhaba arkadaşlar ; çeşme tarafında "ıldırı" ve çeşmede tekke koyunun yanında ki alan ile birlikte çeşme Ulusoy liman işletme müdürlüğünün arkasındaki bakir alanlar ücretsiz konaklamalı alanlar olarak duruyor. Yazın 3 ay haricinde sıkıntısız sorunsuz imkan tanırlar. Bu 3 yer de ikmal için yakında marketler de mevcut. Özellikle Ulusoy arkasında ki koy araç ile girişe bile uygun günü birlik balıkçılık için yer arayan arkadaşlar bilsin.

Ben güneye Karia yoluna kaçıyorum feribottan indikten sonra mersincik merdivenli koy derken knidos sonra yarım adanın ucundan dönüp,palamutbükü rotasından datçayı yürüyeceğim ikmal biraz göz korkutuyor o kadar sadece.knidostan dönüş yapabilirim hava aşırı sıcak hala buralarda gelmek isteyenlerin dikkatine.

Karia yolunda datça yarım adasında etaplarından 4 tane geride kaldı bu arada çok koylara denk geldim ama suyun olduğu bir tek bu nokta var ama ikmal konusunda yakınında bir yer olmayan bağlarözü kumsalı ( halk başka bir isim diyor ama unuttum ) ücretsiz kamp için güzel ve burada bir tane de kamping mevcut su ihtiyacı konusunda kurak bir zaman da olursanız. Gerek datçaya uzak olması gerek insanların illaha kumsal araması isteği yüzünden sessiz sakin bir yer gölgelik alanlar da mevcut. Sahilin genel bir fotoğrafını atıyorum buraya yine. Rota etapları gerçekten güzel ve işaretleri iyi ben wikiloc üzerinden gittim ama gerek duymadım desem yeridir. Bunun haricinde yerleşim yerleri olan koylarda da çadır açmış arabalı insanlar çoktu; jandarma da bir şey demiyor sanıyorum. Özellikle knidos palamutbükü arası 2 li 5 li gruplar için özel koy vazifesi görecek yerler de var ama su sıkıntı cidden bölgede zaten çoğu yerde kireçli su var benim gibi Akdeniz bölgesinde yaşamış olanların ağzına gelir ayni tat hemen şu anda hala saat 12 ve 17 de olmak üzere de iki kere knidos dolmuşu ile buraya ulaşmak mümkün otostop ile de. Datçadan sonra palamutbükü haricinde ki yerlerde yiyecek ve içecek karşılamak sıkıntı çok, küçük esnaf maalesef büyük marketlere kaptırdığı için müşterileri tekel bayisi modunda çalışıyor sadece.

Ekli dosyalar

• 20220912_105339.jpg
    20220912_105339.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 1
Geri