Dağcılık kulüpleri

mustafa

Süper Üye
Evet arkadaşlar, üyesi olduğunuz dağcılık kulübü var mı? Neler düşünüyorsunuz kulüpler hakkında?
Ben kısa bir süre idak (istanbul dağcılık kulübü) da üye idim, ilk tırmanışımızdan sonra bir daha kulübe adım atmadım. Kulüp bana yol göstereceğine tüm keyfimi kaçırdı. Saçma sapan insanlar, ego çatışmaları, dağda ben bilirim havaları, haydi şimdi şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz hep birlikte şunu yiyeceğiz mıhabbetleri, kıdemli üyelerin yeni başlayanları etkileme çabaları (özellikle kızları) beni kulüplerden soğuttu. Elbette kulüplerde çok düzgün insanlar var, ancak 10 kişiden 2 kişi sorunlu olunca bir kıymeti kalmıyor. Dağa kafamızı dinlemeye sevdiğimiz bir işi yapmaya özgür olmaya gidiyorum ama tam tersi stres yüklenip geliyorum.
Kulüpten ayrıldıktan sonra genelde tek başıma çıkmaya başladım, bulabilirsem kafa dengi bir arkadaşla çıkıyorum faaliyete, çok daha keyifli oluyor. Tamamen özgür olduğum için de planımı esnetebiliyorum. Sizler neler düşünüyorsunuz?

kulüp olayı bana da ters. bir sürü cins insan bir arada. ayrıca kulüp ayağına adam başı 30 liralık maliyeti olan bir etkinlik için 100 kaat toplayıp kalanı cebe atıyorlar. ne makbuz ne hesap soran.

Selamlar, Eşim, 2 yaşında ki oğlum ve Land cruıser aracımla kamp&geziler yapıyorum. İstanbul da ikamet ediyorum. Kızılay şb.yön.kr.üyesiyim, Lisanslı telsizciyim. (TA1ISZ)
bir klübe üye olmak istiyordum fakat sanırım haklısınız benzer çatışmalar her stk'da var. Çağatay bey koordinesinde zorluk derecesi ciddi olan bir kamp & tırmanış & keşif vs. etkinlik düzenlense ve single katılsak...

Antalya'dayım. Buralara yolunuz düşerse beklerim. Bu arada Antalya'da 1nci yılımı doldurmak üzereyim. Bir allahın kulu yok ki beraber çadır kurayım. Belki de Antalya merkezde olmadığım için hiç kimseyi bulamadım. Yürüyüş yapan bir grup var ancak çadır olayına çok yabancılar. Likya yolu mevsimi açılınca yabancılarla tanışıp dostluk kurucam mecburen.

Çağatay abi merhaba,
Likya yolunu yürümeye karar verdikten sonra yüzlerce video, makale , malzeme incelemesi vb. gibi şeyler izledim ve okudum. Kesinlikle en yol gösterici sizinkiler oldu. Özellikle Kaş'ta çantanızdan gereksiz kamp ve trekking malzemelerinizi ayırdığınız video bizim için çok önemliydi. Bir gün ziyaretinize geliriz ve birlikte yürürüz umarım abi. Sağlıcakla kalın.

Bursa'da temel eğitimleri alabileceğim doğa sporları ve dağcılık kulübü tavsiye edebileceğiniz yer var mı?

Teşekkür ederim sürekli bir faaliyet içerisinde olamam ama temel anlamda eğitim için istiyorum.sizce böyle bir kulübe katılma gerekli mi ?önemli bir eğitim veriliyor mu?

Henüz bir kulübe üye olmadım tdf nin dağcılık eğitimlerine katılmak için klüp üyesi olmak gerekli mi ?yaz dağcılık eğitimi , kış dağcılık eğitimi ...gibi.

Henüz bir kulübe üye olmadım tdf nin dağcılık eğitimlerine katılmak için klüp üyesi olmak gerekli mi ?yaz dağcılık eğitimi , kış dağcılık eğitimi ...gibi.

Gençlik ve spor il-ilçe müdürlüklerine bir veya iki vesikalık ve kimliğinle giderek ferdi lisans çıkartabilirsin. Bildiğim kadarıyla eğitimler için herhangi bir kulüp üyeliği şart değil. Ancak lisans gerekiyor.

Antalya'dayım. Buralara yolunuz düşerse beklerim. Bu arada Antalya'da 1nci yılımı doldurmak üzereyim. Bir allahın kulu yok ki beraber çadır kurayım. Belki de Antalya merkezde olmadığım için hiç kimseyi bulamadım. Yürüyüş yapan bir grup var ancak çadır olayına çok yabancılar. Likya yolu mevsimi açılınca yabancılarla tanışıp dostluk kurucam mecburen.
Öncelikle herkese merhabalar formu şafak sayesinde öğrendim bende Antalya yaşıyorum tanışmak isterim kamp ve geziler için program yapabiliriz.

Öncelikle herkese merhabalar formu şafak sayesinde öğrendim bende Antalya yaşıyorum tanışmak isterim kamp ve geziler için program yapabiliriz.
Vay outdoor dünyasının duayen kartviziti hoş geldin, çam ağacı iğnelerinden yaptığın çayını özledik, Çağatay bey nezdinde Antalya davetlerinizi bekliyor olacağım :)

Kardeşim her zaman beklerim burada bir kapın araban çadırın hazır ne zaman dersen. Ama biz bu konuyu fazla uzatmayalım artık işler başlamadan kaç artık gel.

Kardeşim her zaman beklerim burada bir kapın araban çadırın hazır ne zaman dersen. Ama biz bu konuyu fazla uzatmayalım artık işler başlamadan kaç artık gel.
Bu akşam silivri de tarlaya koyduğum kamyon kasası için webasto açarak bir faaliyet yapacağım, Antalya planım mayıs da olacak gibi..

Geri