Çanta marka önerisi

@Mehmet Can
Size timberline elan 60 ı şiddetle önermek isterdim ancak baktım şimdi hiçbir yerde kalmamış gibi. Yine de bir değerlendirin derim. Ayrıca 1200 liraya çıkabiliyorsanız, deuter acircontact lite 50+10 nefis çantadır 1300 civarında satılıyor.
Bunlar olmazsa lowe alpine gayet iyi markadır. Yalnızca biraz ağır gibi ama sorun olacak kadar da değil gibi.

@Mehmet Can
Size timberline elan 60 ı şiddetle önermek isterdim ancak baktım şimdi hiçbir yerde kalmamış gibi. Yine de bir değerlendirin derim. Ayrıca 1200 liraya çıkabiliyorsanız, deuter acircontact lite 50+10 nefis çantadır 1300 civarında satılıyor.
Bunlar olmazsa lowe alpine gayet iyi markadır. Yalnızca biraz ağır gibi ama sorun olacak kadar da değil gibi.
Merhaba, teşekkürler tavsiyeleriniz için. Geçen hafta çanta işini The North Face Terra 55 ile çözdüm. Deuter 50+10 ağırlığında, ondan bir tık az konforlu ancak bir tık fazla kullanışlı bir çanta benim kişisel değerlendirmemde. 1130 TL idi aldığımda. Ekimde Likya turu dönüşünde daha düzgün bir değerlendirme yazabilirim.

Merhaba, teşekkürler tavsiyeleriniz için. Geçen hafta çanta işini The North Face Terra 55 ile çözdüm. Deuter 50+10 ağırlığında, ondan bir tık az konforlu ancak bir tık fazla kullanışlı bir çanta benim kişisel değerlendirmemde. 1130 TL idi aldığımda. Ekimde Likya turu dönüşünde daha düzgün bir değerlendirme yazabilirim.

Hayırlı olsun. Umarım memnun kalırsınız. Keyifli yürüyüşler şimdiden. :)

sana zahmet şuna benzer bir formatta fotoğraflayıp fikirlerini yazarsan çok sevinir, senin adınla sitede yayınlarız. https://www.outdoorhaber.com/malzem...ns-flex-capacitor-40-60-sirt-cantasi-inceleme

terra 55 sık tercih edilen bir çanta, o yüzden incelemesini okumak isteyecek çok insan vardır.

olsun be kardeşim biz de acemiyiz, ayrıca kafamızda bir çok ön yargı var, sen daha objektif olabilirsin. "omuz askısı ağrıttı" , "cepleri ufaktı" gibi detaylardan hiçbir yerde bahsedilmiyor. bu tip gözlemlerini not alsan yeter.
Merhaba. Likya yolundan döndüm. Çanta ve naturehike mongar 2 ile ilgili görüşlerimi yazabilirim.

Son düzenleme:
Umarım keyifli bir faaliyet olmuştur. Hem çanta hem de çadırla ilgili inceleme ve izlenimleriniz gerçekten önemli. Özellikle terra serisi çok kullanılmakla birlikte hakkında pek az bilgi olan bir seri.
@Alaattinin Kafa Lambası sizinle irtibata geçecektir ki, biz de ayrıca yayınlamaktan ve okumaktan büyük keyif duyarız.

Merhaba. Likya yolundan döndüm. Çanta ve naturehike mongar 2 ile ilgili görüşlerimi yazabilirim.

çok seviniriz süper olur

format üç aşağı beş yukarı bu

olumsuz taraflarına daha çok odaklanırsan okuyanlar için daha faydalı olur.

çok seviniriz süper olur

format üç aşağı beş yukarı bu

olumsuz taraflarına daha çok odaklanırsan okuyanlar için daha faydalı olur.
Word'de yazıp mail mi atayım? Veya buraya mı ekleyeyim dosya olarak?

Öncelikle sağlıklı günler arkadaşlar,

(Forcleaz 60L Travel 100)https://www.decathlon.com.tr/travel-100-sirt-cantasi-id_8554568.html
(Forcleaz 40L Travel) https://www.decathlon.com.tr/travel-100-sirt-cantasi-id_8554562.html

Sorum şudur bu iki seyahet çantası ile kamp yapılır mı? Hedefimdeki kamplar zorlayıcı kamplar şeklinde değil, daha çok ücretli bir tesiste kamp atmayı planlıyorum. Şu an 60L olan çok güzel bir indirime girmiş. Bir yanına kamp matı, bir yanına çadırı tuturabilir miyim?

Şimdiden düşünceleriniz için teşekkürler.

Öncelikle sağlıklı günler arkadaşlar,

(Forcleaz 60L Travel 100)https://www.decathlon.com.tr/travel-100-sirt-cantasi-id_8554568.html
(Forcleaz 40L Travel) https://www.decathlon.com.tr/travel-100-sirt-cantasi-id_8554562.html

Sorum şudur bu iki seyahet çantası ile kamp yapılır mı? Hedefimdeki kamplar zorlayıcı kamplar şeklinde değil, daha çok ücretli bir tesiste kamp atmayı planlıyorum. Şu an 60L olan çok güzel bir indirime girmiş. Bir yanına kamp matı, bir yanına çadırı tuturabilir miyim?

Şimdiden düşünceleriniz için teşekkürler.

Bayadır mağazasına gitmediğim için canlı inceleme şansım olmadığından kampa ne derece uygun kestirmek zor. Diğer yandan şu ayrımı yapmak lazım: kampa pazar çantasıyla da gidilir, önemli olan faaliyete yürüyüş dahil mi? O zaman işler değişecektir. :)

Atıyorum şimdi: Otobüsle Antalya otogar, oradan da minibüsle Olimpos'a gidip kamp tesisine gidilecekse sorun yok.
Ama Adrasan'dan Olimpos'a Likya yolu üzerinden yürünecekse bi durup düşünmek lazım.

Yanlardaki perlonlar mat taşıyabilir belki, sonuçta köpük mat 300-400 gr bi şey oluyor ama çadır desen, sanmam.
Kaldı ki bi tarafta çadır 2-2,5 kilo gelecek, diğer yanda mat çok hafif kalacağından, yürüyüşlerde dengesizlik yaratacaktır.

Ürünün İngiltere sayfasına baktım kullanıcı yorumları için, trekking değil de bildiğimiz otobüslü trenli yolculuklar için almış kullanıcılar.

Ben şahsen almazdım ama karar sizin tabii. Daha olmadı ikinci el bakın derim.

Merhaba sevgili doğa severler aranıza forumumuza yeni katılmış bulunmaktayım, uzun süredir kamp başta olmak üzere bir çok doğa sporuyla ilgilenmekteyim, ancak iyi bir çantam yoktu şimdi bir canta almaya karar verdim bütçem 1000 TL kadar aklımda Decathlonun Trek 900 siyah model çantası var 940 TL güncel fiyatı, ne önerirsiniz alınır mı? Öğrenci olduğum için bı kere alicam deuter gibi çantalara 2500 TL veremiyorum maalesef... Yorumlarınıza ve görüşlerinize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çantayı incelemedim ancak fiyatı 1160 tl.200 tl bir fark için gider Lowe Alpin alırdım.Çantayı bir incele istersen.

Çantayı incelemedim ancak fiyatı 1160 tl.200 tl bir fark için gider Lowe Alpin alırdım.Çantayı bir incele istersen.
Cevabınız için teşekkür ederim, aklımda bir soru daha oluştu bel desteği ve malzeme kalitesi açısından lowe alpine sanırım forclazdan daha iyi dimi? Bide deuter ile lowe alpine arasında ne kadar fark vardır sizce baarız belirgin farklar olurmu? Teşekkürler

Çanta uzmanı değilim ama şöyle söyleyebilirim.
1 Benim bildiğim kadarı ile Lowe Alpin Deuter, osprey kadar iyi bir marka
2 Kendi kullandığım çanta Lowe Alpin Air zone 45-55 modeli ve çok memnunum.Ayrıca deuter çantamda var ve kalite açısından fark göremiyorum İkisi de bence çok iyi.
3 Dekatlonun bahsettiğiniz çantasını görmedim ama marka olarak aynı klasmanda kesinlikle değil.
4 Yine de çanta olarak sadece marka değil sunduğu özellikler açısından işinizi görüp görmeyeceği daha önemli.
5 Ben linkteki siteden aldım ve oldukça güvenilir bir satıcı aklınıza yatarsa alırsınız beğenmezseniz iade edersiniz.Giden bir kargo parası olur.
6 Moderatör arkadaş bu konularda bizlerden çok daha bilgili.O da bir fikir yazarsa memnun olurum.
7 Ayrıca almayı düşündüğünüz çataların youtube da veya yabancı sitelerde incelemelerini okumanızı tavsiye ederim.Her malzemenin artıları olduğu gibi eksileri de olur.Dengeyi sizin kurmanız gerekiyor.
Not:Ben bu siteden o kadar çok istifade ettim ki çantamla ilgili bir inceleme hazırlayıp insanlara fikir vermesi açısından en kısa zamanda göndereceğim.İlla filan marka çanta veya malzemeyi almak değil insan buraları okurken çok şey öğreniyor ve bir şeyler satın alırken nelere dikkat edeceğini daha iyi anlıyor.Emeği geçen herkese minnettarım.Devam edeyim,bu sitedeki inceleme ve makalelerin hemen hemen hepsini bir kaç defa okumuşumdur.Bir tane bile burada yazan malzemenin birebir aynısını almadım(Bana uymadığı için).Sadece fikirlerini aldım.Çünkü ne alırsak alalım herkesin algoritması farklıdır.Kullanım yoğunluğu,bütçe,fiziki özellikler,beklentiler vs.herkesin farklıdır.500 tl fazla vereceğime 500 gr fazla taşırım diyen olabilir normaldirde.Değerlendirme size kalmış.Saygılar.

@birgaripabdal
Bahsettiğiniz çantanın doğa sporları için çok da uygun olmadığı kanaatindeyim. @ceylansinan çok güzel özetlemiş aslında. Bu çantanın yan perlonuna çadır asılamayacağını düşünüyorum. Ayrıca uyku tulumu koymak için ayrı bir yeri yok. Özetle önermem ancak fiyatı da çok uygun. Sadece arabayla kampa giderim falan diyorsanız belki düşünülebilir.

@Gürkan Karakuş
Çanta için kapasite belitmemişsiniz ancak trek 900 kötü çanta değildir. Bütçenize uygun pinguin Explorer önerecektim tam 1400 lira olmuş. Timberline elan 60 da çok iyi çantadır ama o da kalmamış hiç bir yerde. @furemen güzel bir öneri getirmiş, lowe alpine iyi markadır. Bir de 10 gün kadar beklerim derseniz şunları önerebilirim

Bütçe yetiyorsa kesinlikle Savotta modellerine bakın. Yok, bütçe kısıtlı ise Decathlon'da Solognac'ın avcı çantaları makul seçenekler.

Geri