Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Çadır Önerisi

Gökhan

Yeni Üye
Merhaba;
Öncelikle ilk defa çadır alacağımı ve hiç tecrübem olmadığını iletmek isterim.
Doğu karadenizin yüksek yaylalarında yağmura dayanıklı Nisan-Eylül arasında kullanabileceğim çadır marka model önerinizi rica edeceğim. Bütçem 600-850 TL aralığındadır.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Nisan-Eylül aylarında yaylalarda çadırla durmak çok zor oluyor, belki 1 ay erteleyebilirseniz daha güzel havalarda gitseniz daha güzel olur eylül sonuna doğru havalar düzeliyor çünkü yaylalarda

Uygun bütçe ile özellikle hafif olsun diyorsanız (kamp yükünüzü sırtta taşıyacaksanız) Naturehike mevcut durumda en iyi seçim. Yok ben o yaylaların yalnızca araç gidenlerine gideceğim, kamp yüküm de sırtta olmayacak diyorsanız, Husky markası fiyat performans olarak hiç fena değildir. Extreme yada outdoor serilerinden kişi sayısı ihtiyacınıza uygun modeli seçip alabilirsiniz

Çadır önerisi rica edeceğim, ağırlık önemli değil araçlı kamp yapmak istiyorum ve özellikle yaz ayları için (antalya vs)

Çadır önerisi rica edeceğim, ağırlık önemli değil araçlı kamp yapmak istiyorum ve özellikle yaz ayları için (antalya vs)

iç ve dış tentesi ayrı takılabilen, kendi başına ayakta durabilen, iç tente duvarlarının tamamı tülden mamul bir çadır alın ki içinde sıcaktan havale geçirmeyin.

huskylerde iç tente tamamen tül olan model yok bildiğim kadarıyla. yaklaşık 40-50 santim kadar naylon kumaştan sonra tül başlıyor. bu da siz uyumaya çalışırken sıfır hava sirkülasyonu demek. yalnızca https://goo.gl/h6ntFQ bu çadırda yukarıda bahsettiğim özellikler birarada bulunuyor.

Sıcak yaz ayları için Dechatlon'un fresh&black çadırlarını çok öneriyorlar. Ancak şahsen hiç kullanmadım. Yine de göz gezdirmenizde fayda var.
Ve evet @Alaattinin Kafa Lambası nın belirttiği Mongar. Hem hafif hem güzel bir çadır.

Marmot Tungsten 2p kullanıyorum.Ağırlığı 2.180 gr.Malzeme kaliteli kurulum basit havalandırma gayet iyi neredeyse evladiyelik diyebilirim.Bir kaç kez bisiklet turlarımda kullandım.Mart ayında Likya yolu yapacaktım malum iptal oldu.Ben bütün faaliyetlerimi iki kişi yaptığım için ağırlık çok sorun olmadı.Aynı çadırın bir de UL (Ultralight )modeli var onunda ağırlığı 1470 gr.Bu malzeme ile ilgili en büyük sorun temin ile ilgili.Marmot u Türkiye de satan Kutupayısı orada da mevcut değil.Ben geçen sene 149 dolar indirimli fiyatı yakalayıp Amerika dan getirttim.Şu andaki fiyatı 160 dolar.İmkanı olupda getirtebileceklere tavsiye ederim.Youtube de bir çok inceleme videosu var.Zor olduğunu biliyorum ancak bir seçenek olarak söylemek istedim.

Geri