Çadır Altlığı için öneri

emirrkerem

Yeni Üye
Selam arkadaşlar çadırım için çadır altlığı arıyorum. Sıkıntı şu bütün malzemeleri hafif tutuyorum ama çadır altlığı için hangi malzemeyi alcam karar veremiyorum. Çadırımı korusun istiyorum ama hafifde olsun istiyorum. Böyle bir şey var mıdır piyasada? Teşekkürler.

Merhaba,
Ekonomik bir ürün arıyorsan hırdavatçılardan kamyon tentesi alabilirsin. Daha önce Aprenaz 4.2 için almıştım, daha sonra küçük çadıra geçince kestim ve 6 adet çadır altlığı çıkarttım diyebilirim. Güzel katlandığında çanta içerisinde yer bile kaplamıyor. Hem çadırı koruyor hem de fiyatı çok uygun hale geliyor . Sanırım 4x6 olanını 130 -150 civarına almıştım :)

peki ürünün kalınlığı nasıl çadırınızı koruyor mu? memnun musunuz? çünkü ben sırt çantasıyla gideceğim için birazcık ürünlerin hafif olmasını istiyorum.

Selam arkadaşlar çadırım için çadır altlığı arıyorum. Sıkıntı şu bütün malzemeleri hafif tutuyorum ama çadır altlığı için hangi malzemeyi alcam karar veremiyorum. Çadırımı korusun istiyorum ama hafifde olsun istiyorum. Böyle bir şey var mıdır piyasada? Teşekkürler.
Polycro var yada tyvek bu polycro cam yalıtim malzemesi hirdavatcida bulabilirsin bauhaus giib yerlerde tyvek ise ev yalitim malzemesi ince hafif hepsi yada hışır örtü var 10 tl ye 5 metrekare boya badana örtüsü daha hafifi yırtılır bunlarda çok dayanikli degil gerçi

Biraz kalınca nonvowen kumaş alıp çadırınıza uygun şekilde keserseniz hem hafif hem dayanıklı olacaktır. @Alaattinin Kafa Lambası epeydir Big Agnes çadırında böyle bir çözüm kullanıyor.

nerden temin edebilirim bu kumaşı bir bilginiz var mı?
Çeşitli hirdavatcilarda sera gibi yerlerde kullanmak icin veya pencere radyatör gibi izolasyon amaçlı kullanmak icin ince şeffaf-beyaz hafif bir kumaş türü var bauhaus da veya koçtaşta oluyor tam çadir altligi icin uygun kesilip kullanilabilir giderseniz bu magazalara bir göz atabilirsiniz .

Ben yola çıkmadan yeniledim burada kilogram ile satılıyor seracılık yapanların kullandığı şeffaf olan 2x4 m aldım ben ve arkadaşımın çadırlarını da yetecek kadar çıktı. 40 lira verdim çok ta değil. Önemli dikkat edeceğin nokta çadır taban büyüklüğünden daha büyük boy bir parça almaman çok geniş olması bu sefer zeminden gelen suyun birikmesi yada çadırının altına dolmasına ön ayak sağlar yoksa.

Geri