Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Bot tavsiyesi

Kaptanorkun

Yeni Üye
Arkadaşlar bot alıcam fakat bestard top alpine pro 2 ile scarpa 6000 arasında kaldım bestard 1200 scarpa 1500 civarı. Elbruz a kadar çıkmak istiyorum inşallah. Scarpa dan yana pek korkum yok ama bestard 6000 lik bi dağda sorun çıkarır mı acaba.birde husky felen almayı düşünüyorum sanırım makalu da felen diye bir çadır çıkarmış özellikler aynı ve daha ucuz ama pek güvenmiyorum . Siz ne düşünüyorsunuz .​

Bestard almayı düşündüğünüz model Top Mountain II sanırım... Scarpa'nın modelini bilmiyorum fakat fermuarlı, kendinden kısa tozluklu model zannedersem.Her iki bot da mesli. İkisi de ziyadesiyle yetecektir. Scarpa'da tek dikkat etmeniz gereken husus, fermuarı bozmamanızdır. Fermuar bozulursa "at çöpe" gibi bir durum söz konusu...
Fermuar kolay kolay bozulmaz ancak kramponunuz o bölgeye zarar verebilir.

Bot konusunda @Numan Karaduman 'a katılıyorum. Aslına bakarsanız Elbrus yaz için mesli bot almanıza bence gerek yok. Ben bir süredir The North Face Verto S6K Glacier GTX kullanıyorum. Çoğu botun aksine bu modelde yalıtım için Thinsulate kullanılmış. Bana mes aratmadı. Ayrıca mesin verdiği hissizlik bunda yok. Uygun fiyata bulabilirseniz S6K tavsiye ederim.
İran'da iki farklı dağa çıktım. Her ikisinde de bildiğiniz kundura ayakkabı ve kumaş ceket ile dağa çıkıp inen insanlar gördüm. Kendimden utandım :)

Numan beyin bahsettiği top Mountain 2 yi almaya niyetlenmıstim fakat sanırım üretimi kalkmış yerine top alpine pro üretilmeye başlanmış. Scarpa konusunda fermuar konusundaki soru işaretlerim kesinlikle silindi ve onu eledim.kış dağcılıgı için elbruz ve 6000lik dağlarıda sanırım sizin iran vakasından sonra feyz alıp bizim bestard idare eder heralde diye düşünüyorum :-D
Yorumlarınız için çok çok teşekkürler ..

Merhaba, şubat ayında Denizli/Babadağ ve nisanda Yunanistan Olimpos tırmanışlarında kullanmak için (800 tl ye kadar bütçe) bir bot önerisi almak isterim. Önerilerinizi paylaşır mısınız. Teşekkürler..

ben yds botların günlük giyim için uygun olduklarını düşünüyorum. araziye gelmez gibi duruyorlar, zira çarşak bandı kullanılmamış.. hafta sonu yürüyüşlerinde kolay parkurlarda belki düşünülebilir. Asolo, Bestard gibi markaların trekking botlarını (dağcılık değil trekking) incelerseniz ydsler hamam terliği gibi kalıyor.

Geri