Bot Tavsiyeleri.

JanxIcaruS

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Size bot ile alakalı birkaç sorum olacak.
Ilk olarak kullanım amacımı belirteyim. Yaptığım iş nedeniyle günün büyük bir kısmı sokaklardayım. Son bahar aylarında terletmeyecek, kış aylarında da su geçirmeyecek ve üşütmeyecek bir bota ihtiyacım var. Zaman zaman ufak tefek doğa yürüyüşü yapabilirim ama çokta elzem bir konu değil. Araştırmaya başlamadan önce Jack Wolfskin, The North Face, Columbia ve Lowa markalarını biliyordum ve düşüncem bunlardan hangisini alsam işimi göreceği yönündeydi ama araştırmaya başladıktan sonra kafan iyice karışmaya başladı.
Görsellik ve renk önemli şehir içinde olacağım için siyah bir bot istiyorum.
Mid botlardan da olabilir. Estetik durmalı ve gün içerisinde giyeceğim kargo pantolonlara uyabilmeli. Fiyat konusunda 1000 tl ye kadar çıkabilirim çokta önemli değil ama 750 800 civarı olması daha makbul olur benim için.
Kullanım amacı olarak karda, kışta, yağmurda, çamurda su geçirmeyecek ve kaymayacak aynı zamanda -10 dereceye kadar sıcak tutacak şeklinde düşünebilirsiniz.
Ayrıca belirtmek isterim yeri geldiğinde bu bot ile şehir içinde koşacağım hafif olması da gerekiyor.

Merhabalar öncelikle.
Aslına bakarsanız sanırım tarif ettiğiniz şey tam olarak şu :
https://www.decathlon.com.tr/sh520-x-warm-mid-bot--id_8344341.html
Zira hem soğuk havalarda ısı yalıtımı sağlayıp sıcak tutmak için üretilmiş, hem su geçirmiyor hem siyah ve şık hem de pek tabi doğa yürüyüşlerinde de kullanılabilir. Üstelik pek ağır sayılmaz ve söylediğiniz bütçeye göre son derece ekonomik bir seçenek. Bu arada kendim de kullandığımı ve son derece memnun olduğumu belirteyim. Bence şans vermenizde fayda var. Ama yok bununla ilgilenmiyorum, yukarıda sıraladığım markalardan düşünüyorum diyorsanız ona da ayrıca cevap verebiliriz.

Merhabalar öncelikle.
Zira hem soğuk havalarda ısı yalıtımı sağlayıp sıcak tutmak için üretilmiş, hem su geçirmiyor hem siyah ve şık hem de pek tabi doğa yürüyüşlerinde de kullanılabilir. Üstelik pek ağır sayılmaz ve söylediğiniz bütçeye göre son derece ekonomik bir seçenek. Bu arada kendim de kullandığımı ve son derece memnun olduğumu belirteyim. Bence şans vermenizde fayda var. Ama yok bununla ilgilenmiyorum, yukarıda sıraladığım markalardan düşünüyorum diyorsanız ona da ayrıca cevap verebiliriz.

sanırım bunu da ekleyebilirim tercihler arasına yorumu yazdığım gün Salomon Xa Pro GTX Mid bot üzerine düşünmeye başlamıştım ama Quechua ya da tabi ki şans verebilirim. Bakıp değerlendireceğim bunu da.

Bir buçuk ay önce Aku Trekker Lite alıp 200 km kadar yürüdüm. Yurt dışında 1000-1200 tl civarı fiyata satılmasına karşın burada (toptancının elinde kaldığı veya acil nakit ihtiyacı için sanırım) 500 lira seviyesine inmiş durumda. 1- 1,5 numara büyük alın.

aku-trekker-lite.jpg

salomon gibi sentetik ve bol dikişli botları çöp olarak değerlendiriyorum. çok kolay dağılıyorlar. orta kalınlıkta deriden mamul, en azından topuk ve burun bölgeleri bantla kuvvetlendirilmiş modeller tercih edin ki iki ay sonra sikayet com'da başlık açmayın.

Merhabalar öncelikle.

Bu ayakkabı yağmur da kayar mı? Ben güvenlik olarak çalışıyorum da. Yağmura, soğuk havaya maruz kalıyorum. Ayrıca tabanı rahat mıdır!?

Şimdi kullananların bazıları (çoğunluğu değil) yağmurlu havada asfalt, kaldırım gibi düz zeminlerde kaydığını söylemişler. Ben yağmurda ya da kuru havada hiç şehirde kullanmadım, o noktada çok bir şey söylemem doğru olmaz. Ama arazide, karda ya da çamurda, iyi bir tutuşu olduğunu söyleyebilirim. Arıca sıcak tutma konusunda da başarılı. Ve bence rahat bir bot.

Şimdi kullananların bazıları (çoğunluğu değil) yağmurlu havada asfalt, kaldırım gibi düz zeminlerde kaydığını söylemişler. Ben yağmurda ya da kuru havada hiç şehirde kullanmadım, o noktada çok bir şey söylemem doğru olmaz. Ama arazide, karda ya da çamurda, iyi bir tutuşu olduğunu söyleyebilirim. Arıca sıcak tutma konusunda da başarılı. Ve bence rahat bir bot.
O zaman benim için risk. İstanbul da kar değil de yağmur bol artık.

Bir buçuk ay önce Aku Trekker Lite alıp 200 km kadar yürüdüm. Yurt dışında 1000-1200 tl civarı fiyata satılmasına karşın burada (toptancının elinde kaldığı veya acil nakit ihtiyacı için sanırım) 500 lira seviyesine inmiş durumda. 1- 1,5 numara büyük alın.

Ekli dosyayı görüntüle 262
Merhaba . Akü trekker pro modeline eşime aldık . Normalde 38 giyiyor fakat 39 numara satışı olmadığı için 38 aldık mecburen . Normalde tam oldu Fakat Outdoor çorapla biraz sıkı oldu . Size sormak istediğim bu kadar kullanım sonrası esneme genişleme oldu mu ? Cevap verirseniz sevinirim teşekkür.

Merhaba . Akü trekker pro modeline eşime aldık . Normalde 38 giyiyor fakat 39 numara satışı olmadığı için 38 aldık mecburen . Normalde tam oldu Fakat Outdoor çorapla biraz sıkı oldu . Size sormak istediğim bu kadar kullanım sonrası esneme genişleme oldu mu ? Cevap verirseniz sevinirim teşekkür.
Siteden yazmıştım, fakat buradan da cevaplayayım, başka okuyanlar olur. Küçük beden bot almak ayakları paramparça eder. Botlarda kesinlikle genişleme, esneme olmaz. Ben her zaman 1 veya 1,5 beden büyük bot alıyorum, buna rağmen bazen ayaklarım şişiyor, 1,5 beden botun içine bile zor sığdırıyorum.

Geri