Black Friday indirimleri 2023

Aptalestel

Süper Üye
Avrupa'daki siteler den ultralightoutdoorgear.com İngiltere de tanıdığı olanlar var ise yada gemici tanıdık arkadaşları olanlar bir baksınlar diye tavsiye ederim. Yakında bergfreunde.de ve trekkin sitelerinden de bekliyorum bilginiz olsun

Abi 150 euro sınırı çok sinir bozucu. Bir şey alacağım, 160 euro tutuyor, adamlara düşük yazın diye teklif ediyorum, fakat mümkün değil kabul ettiremedim. Arada denk geliyor, burada 12 bin lira çektikleri ceketi 3000 liraya aldım. Arada polar, ayakkabı, 150 euro altı aklına gelen tüm ihtiyaçları bu sitelerden görüyorum.

Vallaha ben bir dostuma yolluyorum oradan gelirken ya kendisi ya arkadaşları ile yazın illaha ki elime geçiyor ama şu an ülkemizde ki outdoor dükkanları da biraz kendi iplerini çekiyorlar , ellerinde durup çürüyen 8 10 yıllık malzemeleri bile acımadan güncel fiyatlar ile çakıyorlar.

En çok dikkat çeken Columbia Türkiye'nin fiyatları. Nedenini bilen var mı acaba bu adamların yurtdışıyla aralarındaki 3 kata kadar fiyat farkı olması? Bazı yurtdışı sitelerinin Türkiye'ye satışını da engelliyorlar ama Amazon'a bir yaptırımları yok.

Bu arada bazı forumlarda Columbia kötü bir marka, yurtdışında yüzüne bakmıyor diyenler var ki bu doğru değil. Ortalamanın üstü ürünleri var, asla kötü değil. Yalnız hafiflik gibi bir derdiniz varsa adamların böyle bir motivasyonu yok. Kıyafet kalıpları da biraz daha büyük.

Salomon'u Adidas satın aldığından beri hep şikayet var yurtdışında. Özellikle ayakkabılar için bu şikayetler. Bu markalar en bilindik olanlar biz de.

Bir zaman outdoor research getirmiş bir firma, rab getiren olmuş. Bir yerde hala Mountain Hardwear ürünleri var ama alınacak ürünleri değil buradakiler.

Ekipman zaten yok. Yurtdışından rica minnet ürün getirtmekten başka bir çare yok.

Yine bir yerde okudum, artık yurtdışından ürün alınmaz yazmış dövizdeki son 1-2 yıllık artış sonunda. Sanki dolar artınca sadece yurtdışındaki fiyatlar artıyor. Dolar 2 kat artmış, bizdeki piyasada TL bazında fiyatlar 2.5 kat artmış ki lokal satıştaki ürünler hep eski yıllardan kalma ya fiyatından yada çok istenmediğinden kalmış ürünler. Yani birşey alınacaksa değişen pek bir şey yok ha yurtdışı ha yurtiçi.

İspanya'da (Trekkinn) 3,500 lira olan bot burada 12,000 lira şaka gibi valla. Kim alıyor çok merak ediyorum.
Hocam bir süredir kış şartlarında giyebileceğim bir pantolon bakınıyordum. Trekkinn sitesine girdim. Kışlık olsun, hafif olsun, termal koruma, su geçirmez, dwr derken bu pantolona kadar geldim. 350 gram ağırlığı ile bu pantolonda aradığım tüm özellikler var. İndirimli 126 dolar (şu an için 3300 + 340 Tl kargo) fiyatıyla bizim 150€ gümrük barajının da altında kalıyor. Sizin görüşlerini de almak isterim.

Son düzenleme:
Kendim north face terra 60 kullanıyorum ne iyi çanta ürettiklerini düşündüğüm için ne de param olduğu için sadece mağazaya güvendiğim için tercih ettim ve mutlu etti beni ama bir daha almam fiyatı o zaman 600 lira olan çantayı şimdi de colombia giyim ürünleri açısından ve yaygınlık açısından bir çok yerde ön plana çıkıp ekmeğini yiyen bir marka ama şahsen ben tercih yine etmem ama beğenip alan var bunu yadırgıyamam doğal olarak. Kimse kolay kolay memnun kaldığı markayı bırakmak istemez. Ben ilk keen botumu aldığımda da çok iyi şeyler okumadım orta segmente en fazla dahil edilmiş bir marka olarak forumlarda gözüme çarptı ama uygun fiyata aldım. Çok memnun kaldım ki son botumu da yine keen den aldım tek numara kalmamış ve iyi fiyata gelmese bile arayıp bekleyerek bulacaktım bir şekilde. Cimri ve Akakçe uygulamaları gibi uygulamalar indirim veya fiyat düşünce haber ver şeçeneği sunuyor olmadı satıcı mağazanın kendisine ulaşıp havale ile extra indirip pazarlık denemekte sitede satılan fiyattan aşağıya gelmesi gibi extra eforlar da bir yere kadar iyi oluyor. Ben şu an çanta kovalarken black friday hesabına sadece tek bir çanta denk geldi ki 2018 model ya da daha eski deuter in oda trekkin sitesinden alsan bile vergisi ile aynı fiyat maalesef... bizlerin işi zor bu konuda ama trekin bir can simidi özellikle amazon ve aliexpresin Çin mallarını doldurduğu aç gözlü kimi mağazaların can çekişirken bile geri adım atmadıkları piyasada.

Dip not olarak konu indirimde kalsın : İzmir dağevi tek ve seri sonu kalan kıyafet ve kimi ayakkabılarda indirimi başladı instagram hikayelerinden ürünlere isteyen bir göz atsın derim.

Geri