Template errors

• Template public:PAGE_CONTAINER: [E_DEPRECATED] Creation of dynamic property XenGenTr\XGTForumistatistik\XF\Template\Templater::$XT_footer is deprecated (src/addons/XenGenTr/XGTForumistatistik/TL.php:50)

Bisiklet ve yürüyüş için navigasyon aleti

Garmin performans konusunda yanıltmaz ancak fiyat konusu biraz tartışılır. Bende aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Garmin maliyetli olduğu için alternatif daha az maliyetli bir yol izledim.
Telefonuma strava uygulamasını indirdim. Ona da ek olarak strava uyumlu akıllı saat aldım. Maliyet neredeyse 10/1 e düşüyor.

Cihazlar şüphesiz çok iyi, fakat fiyatlar son derece sapıtmış durumda. Yurt dışında tanıdığınız varsa getirebilir, fiyat yarı yarıya düşer. Kendiniz ithal etmeyi düşünmeyin, 150 euro'yu geçtiği için 6-7 bin lira yol, ithalat, gümrük masrafı çıkacaktır. En ekonomik çözüm, halihazırda sahip olduğunuz telefona uygulama yüklemek, bir tane de 20000 mah batarya taşımak. Cep telefonlarının bu konuda eksiği yok, fazlası var. Belki tek sıkıntı ekranı sürekli açık bırakmak olabilir (pil tüketimi açısından), o da taşınabilir batarya ile çözülür diye düşünüyorum.

Şuna dikkat edin, bisiklete takacağınız hız ve kadans sensörü ant+, bluetooth veya her ikisini de mi destekliyor. Telefonunuzda ant+ desteği var mı, bunları araştırın. Telefonda ant+ desteği yoksa (çoğu telefonda var), sensör satın alırken bluetooth desteği olduğuna emin olun.

Yeni başlık açıp kirlilik yaratmak istemedim ancak buraya yazarak kirlilik yaratıyorsam da çok özür dilerim. GPS cihazı edinmek istiyorum ancak bu cihazlara zerre kadar vakıf değilim. Yürüyüşlerimde yön tayini, tekne ile balık avlarında denizde konum işaretlemek başlıca amaçlarım. Ha, yürüdüğüm rotaları da kaydetmek istiyorum ve sanırım bu cihazlar da bunları fazlasıyla yapabiliyor. Baktığım iki model var: Garmin eTrex SE ve eTrex 32. SE sanırım daha kısıtlı, giriş seviyesi bir cihaz. Anladığım kadarıyla telefon ile kullanılıyor ki burası beni düşündürüyor. Bu hususta yanılıyor da olabilirim. eTrex 32 daha kullanışlı ama daha eski bir cihaz sanırım. Yurt dışından aldırma imkânım da var. Sizce hangisini edinmeliyim? Hatta edinmeli miyim? BU cihazlarda aranması gereken nitelikler nelerdir? nelere dikkat etmeliyim? Yorumlarını esirgemezseniz çok sevinirim.

Geri