Aliexpress Cainiao Kargo takibi hakkında

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Aliexpress standart nakliyeleri Cainiao isimli bir Çin firmasıyla gerçekleştirmeye başlamış. Genelde LP00548368394549 şuna benzer bir takip numarası veriyorlar ve ürün Türkiye gümrüğüne gelse bile PTT'den https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ takip edilemiyor.

Bunun başlıca nedeni, Cainiao Türkiye'de şu an için Aras Kargo ile çalışıyor. Gelecekte bu değişebilir. Aras Kargo'yu bırakıp bir başka firmayla, örneğin Yurtiçi Kargo veya PTT ile çalışabilir.

Benim satın aldığım basit ürün, sipariş verdikten 5 gün sonra Türkiye'ye ulaştı, ayrıca https://global.cainiao.com/ Cainiao'ya göre gümrükten de geçti, ancak bir türlü Aras Kargo gidip gümrükten bunu almadı. 5 günde satıcıdan (Çin'den) Türkiye'ye gelen ürün, 6 gündür Türkiye gümrüğünde çakılıp kalmış durumda.

Ekli dosyayı görüntüle cainiao-kargo-takip.jpg

İlerleyen süreçteki gelişmeleri de burada paylaşacağım, çünkü konu hakkında doğru düzgün bir kaynak bulamadım, bari burası insanlara yol göstersin.

GÜNCELLEME

Bugün (Türkiye'ye 6 gün önce girmişti) takip kodu Aras Kargo'nun sitemine yansıdı. LP00548368394549 kodunu Aras Kargo web sitesi ana sayfasında sağ altta yer alan "E-TİCARET TAKİP" bölümünde "Aliexpress" seçerek arattığımda, gümrükten teslim alınmış, "YOLDA" statüsünde görünmeye başladı.

Ekli dosyayı görüntüle cainiao-aras-kargo-takip-ekran-1.jpg

Ekli dosyayı görüntüle aras-kargo-cainiao-aliexpress-takip-kargo.jpg
 
Son düzenleme:
Geri
Üst