20 yasındayım, Tek basıma kamp yapmayı planlıyorum!?

yigitp

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar sayın abilerim ve ablalarım, kendimi tanıtarak baslayayım, ben Yiğit. İnşaat mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim.20 yaşındayım Aslında Adanalıyım ve ailem orada yasıyor ama ben istanbulda ikamet ediyorum.
Bu yaz temmuz ağustos gibi 1 ay boyunca akdeniz kıyıları(kabak koyu, büyükeceli vs.) ve ege bölgesindeki dağlıklarda kamp yapmayı planlıyorum. Kamp yapmaktan kastım su gerekli olan barınma giyinme ve yiyecek ihtiyaclarım sırtımda sürekli gezmek, cok gerekirse bir otelde veya pansiyonda kalmak ama maksimum haftada bir olabilecek bir secenek benim icin. Benim isime yarayabilecek her türlü öneriye ve tavsiyenize açığım, özellikle malzeme secimi konusunda çünkü mevsim yaz olacak fakat bu malzemeleri bahar aylarındada kullanmayı planlıyorum (hem yazın terlememem, hemde bahar aylarında üsümemem gerekiyor) , bu ise ayırdıgım bütce 1500-1800 lira gibi, bu isten vazgeç, güvenli değil, yapma etme dışında olursa tavsiyelerinz asırı mutlu olurum :) ha son olarak dogada tek kalmakla ilgili bir korkum yok

Son düzenleme:
Selam,
İşe ilk önce hafif bir çadır satın alarak başlayabilirsin. Ferrino Lightent 2 işini görecektir.
45-50 litrelik bir sırt çantası, kaliteli bir mat (thermarest ridgerest modeli olabilir), yazlık sentetik tulum (ucuz birşey tercih et), kamp ocağı (msr pocketrocket), vidalı lpg kartuşu (nurgaz), bir de tencere tava (primus'un en ufağı tek kişilik olandan) bunlar kamp ihtiyaçlarını görecektir.
Çok da ıvır zıvıra yatırım yapma, birkaç gün kamp yaptıktan sonra ihtiyaçlarının neler olduğunu kendin belirlemen daha uygun olacaktır.
Kolay gelsin.

Sakın outdoor mağazasına gidip de bu şekilde "yeni başladım" deme, ellerinde kalmış ne kadar ürün varsa kakalarlar. yukarıda tavsiye edilen ürünler çok mantıklı.

Geri