Yeni kamp yapmaya başlamak istiyorum

akinbagbasi78

Yeni Üye
Herkese merhaba yeni yeni kamp yapmaya başlamak istiyorum.Yaz kamplarıyla başlama gibi düşüncem var elimde yazları beni çatısının altında tutabilecek bir çadırım var başka da bir malzemem yok.2000-3000 tl arası bütçem var neler almalıyım?Hangi ürün ne kadar kaliteli bir fikrim yok.Yardımcı olursanız sevinirim.Not:Daha çok doğa kampları yapmak istiyorum arkadaşlarımla birlikte.Şimdiden teşekkür ederim

Herkese merhaba yeni yeni kamp yapmaya başlamak istiyorum.Yaz kamplarıyla başlama gibi düşüncem var elimde yazları beni çatısının altında tutabilecek bir çadırım var başka da bir malzemem yok.2000-3000 tl arası bütçem var neler almalıyım?Hangi ürün ne kadar kaliteli bir fikrim yok.Yardımcı olursanız sevinirim.Not:Daha çok doğa kampları yapmak istiyorum arkadaşlarımla birlikte.Şimdiden teşekkür ederim
Çadır tamam. Elinde illaki bir sırtçantası vardır. En ucuzundan sıfır veya ikinci el kalın bir mat al, evden eski bir battaniye ile kırlent al veya yastık işi görecek ufak ne varsa. Birkaç litre su al, akarı kokarı olmayan birkaç öğün hazırla kendine, sandiviç olur, fındık ezmeli ekmek olur vs. Ter tutmayan ve/veya hızlı kuruyan pamuklu olmayan bir tshirt, cebi fermuarlı bir şort ve spor ayakkabını giyip sana en yakın ormana gidip kampını kur. Yalnız gittiğin yer medeniyete uzak olsun. Telefonu da kapat ya da uçak moduna al. Fener olarak kullan telefonu gerekirse onun dışında acil bir durum olmadıkça eline alma. Birkaç gece geçir bakalım doğada tek başına. Heves edip işin romantizmi ile bir ton para harcayıp bir gece sonra dönen çok oluyor. Gece boyu uyuyamayıp güneş hemen doğsun diye dua edenlerden misin bi öğren. Karanlıktan, orman seslerinden, böcekten, zarttan zurttan korkup ağlayan çok. Ormana büyük tuvaletini yapamadığı için otele giden arkadaşım bile oldu. (Bu arada tuvalet için dalla vs küçük bir çukur kazıp işini içine gör, sonra geri kapa. Yazılı olmayan kampçılık kurallarından biri.)

Kampçılık herkese göre değil. Kişinin doğayla bir bağı olması lazım. Kamp yapmasının bir anlamı, nedeni olmalı. Kendini her anlamda test et, ekipman işi kolay, halledilir o.

Birkaç gece geçir bakalım doğada tek başına. Heves edip işin romantizmi ile bir ton para harcayıp bir gece sonra dönen çok oluyor. Gece boyu uyuyamayıp güneş hemen doğsun diye dua edenlerden misin bi öğren
Kesinlikle katılıyorum. Varsa etrafında kmo yapan arkadaşlarınız onlardan ödünç malzeme alarak deneme yapmanız çok yerinde olacaktır.
Baktınız bu iş size göre, o zaman yavaş yavaş malzeme toparlanır.
Kaldı ki ve maalesef 2000 lira bütçe de yetersiz kalacaktır

Geri