ürün karşılaştırma

ilkeralbay

Yeni Üye
Merhabalar muhtemelen gün içerisinde mid boy bot sipariş vereceğim, karamsarlık yaşadığım modeller hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Bol yağmur alan bir coğrafyadayım, gündelik olarak çoğunlukla şehir hayatında bazen de kırsalda en az 4-5 yıl kullanabileceğim hava geçiren membrana sahip rahat bir ürün almak istiyorum.
Bu mecrada Adidastan bahsetmek bile abes olacak ama 4 yıl kadar Adidas Terrex gtx kullandım rahatlık olarak memnun kaldım ama iyice deforme olduğu için fiyatı çok abartmadan Adidasa göre çok daha profesyonel bir outdoor marka ürünü satın almak niyetindeyim.
Bot konularına göz gezdirdim fakat Boreal marka ürünler hakkında yeterli yoruma denk gelmediğimi belirterek fikrinizi merak ettiğim ürünleri paylaşmak isterim.

1- Boreal Hurricane Hiking
2- Boreal Apache Hiking
3- Asolo Narvik Goretex Vibram
4- Merrell Moab FST 2 Mid Hiking
5- Columbia Peakfreak X2 Mid

Merhaba, en son asolo marka botumu yaklaşık 10 sene çok severek kullanmıştım, güzel markadır dayanıklıdır. Tavsiye ederim.

Fakat bu ürünler genelde toprak taş temasına göre üretiliyor. Vibram taban çok dayanıklıdır ama şehirde ıslak asfalt veya pürüzsüz ıslak zeminlerde kaymaya eğilimlidirler. Ben hem şehirde hem dağda taşta kullandım fakat ağırlık doğa kullanımı idi. Ama dediğim gibi asolo iyidir.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Açıkçası vibram taban konusunda asfaltta vs kayma şikayetleri benim de çekindiğim bir husus ancak Asolo Narvik modelinde Vibram Arctic Grip taban kullanılmış bu da sorunu biraz ortadan kaldırabilir diye düşünüyorum. Ayrıca yine gündelik olarak kullandığım ve tabanı şehir hayatına uygun olmayan speedcross 4 ayakkabılarımla da bu konuda çok fazla zorluk yaşamıyorum. Alışkanlıktan sanırım :)

Merhabalar muhtemelen gün içerisinde mid boy bot sipariş vereceğim, karamsarlık yaşadığım modeller hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Bol yağmur alan bir coğrafyadayım, gündelik olarak çoğunlukla şehir hayatında bazen de kırsalda en az 4-5 yıl kullanabileceğim hava geçiren membrana sahip rahat bir ürün almak istiyorum.
Bu mecrada Adidastan bahsetmek bile abes olacak ama 4 yıl kadar Adidas Terrex gtx kullandım rahatlık olarak memnun kaldım ama iyice deforme olduğu için fiyatı çok abartmadan Adidasa göre çok daha profesyonel bir outdoor marka ürünü satın almak niyetindeyim.
Bot konularına göz gezdirdim fakat Boreal marka ürünler hakkında yeterli yoruma denk gelmediğimi belirterek fikrinizi merak ettiğim ürünleri paylaşmak isterim.

1- Boreal Hurricane Hiking
2- Boreal Apache Hiking
3- Asolo Narvik Goretex Vibram
4- Merrell Moab FST 2 Mid Hiking
5- Columbia Peakfreak X2 Mid
Eğer geç bir cevap olmayacaksa bu listeden Merrell ve Columbia'yı çıkarın derim. Boreal konusunda @Alaattinin Kafa Lambası nın tatsız tecrübeleri olmuştu, sitede yazdı hatta. Asolo gayet iyidir. Aku, Dolomite ve La Sportiva da önerebilirim.

Geri