Therm-A-Rest Neoair Uberlite Uyku Matı

Bu matı tercih eder miydiniz?

• Kullanılan toplam oy
    2
Ya bu ürünün r değeri çok düşük. Şahsen tercih etmezdim. Sadece yaz faaliyetlerinde kullanabilecek bir malzeme. 90 gram daha ağır olan neoair xlite bundan iki kat fazla r değeri sunuyor. Ben ona meylederdim açıkcası.
@mustafa haklısın orta ayar paket yaylı çift kişilik yatak satılıyor bu paraya maalesef. Hem ürün çok pahalı, hem biz fakiriz hem de eşek gibi vergi. Naturehike matlara yönelebilirsiniz.

Ya bu ürünün r değeri çok düşük. Şahsen tercih etmezdim. Sadece yaz faaliyetlerinde kullanabilecek bir malzeme. 90 gram daha ağır olan neoair xlite bundan iki kat fazla r değeri sunuyor. Ben ona meylederdim açıkcası.
@mustafa haklısın orta ayar paket yaylı çift kişilik yatak satılıyor bu paraya maalesef. Hem ürün çok pahalı, hem biz fakiriz hem de eşek gibi vergi. Naturehike matlara yönelebilirsiniz.

Fiyat ve Yalıtım noktasında size katılmamak elde değil ancak çok uzun yürüyüşlerde 90gramın bile hesabını yapıyor insan bir süre sonra.Zaten daha koruyucu bir matım olduğu için bunu tercih ettim ama kış kamplarında kullandığım diğer ekipmanlar sayesinde aslında UberLite’ı da artık sorun yaşamadan kullanıyorum. Bahsettiğim ekipmanlar için link vereyim.

Kesinlikle dikkatli kullanım gerektiriyor. Altında bir sünger mat ya da benim kullanımındaki gibi hamak çözümü sorunu çözüyor ama doğrudan orman zemini ile buluşturmak çok riskli. Bir de bence çok rahatsız edici değil ama yatarken bir miktar fazla hışırdıyor.

Tanitim icin tesekkürler Camp101. Her yerli tanitim degerli, emek vermissin gayet güzel bir tanitim olmus. Nice güzel tanitimlarin devami dilegi ile.

Ben uzun zamandir Thermarest NeoAir Xtherm Max Large kullaniyorum. Ve kosullarin farkli oldugu durumlarda baska muadil ekipmanlar da kullaniyorum.
Thermarest ürünleri ile gercekten begenimi kazanmis bir marka. Cok degisik kosullara göre, ürün cesitliligini zorlayici imkanlar ile gelistirmeye calisiyor. Yeni arayislarda yeni calismalar yapmasi takdir edilesi. Her ürünün bir alicisi ve meraklisi vardir, bu ürün icinde ilgi duyanlar olacaktir.
Kisisel düsüncem nazarimda fiyat performans ürünü degil. Uzun vadede, ne kadar iyi korunsa da, ne kadar hizmet edebilecegini kestiremiyorum. Amac sirf zeminle arada hava boslugu yaratmaksa, üc asagi bes yukari yaklasik agirlikta daha ucuza cözümler bulmak mümkün. Dedigim gibi yine tercih meselesidir. Hafif malzeme arayislarinda bir alternatiftir.
@Everhard yüksek ücretinden bahsetmis, evet dogru. Ancak arkadaslar bu fiyatlar sirf bizim icin degil, avrupadaki yasayanlar icin de avrupa satis fiyatlari yüksek fiyatlar, bunu söylemek isterim.

Thermarest'den iyi bir girisim. Güle güle kullan Camp101.

Tanitim icin tesekkürler Camp101. Her yerli tanitim degerli, emek vermissin gayet güzel bir tanitim olmus. Nice güzel tanitimlarin devami dilegi ile.

Ben uzun zamandir Thermarest NeoAir Xtherm Max Large kullaniyorum. Ve kosullarin farkli oldugu durumlarda baska muadil ekipmanlar da kullaniyorum.
Thermarest ürünleri ile gercekten begenimi kazanmis bir marka. Cok degisik kosullara göre, ürün cesitliligini zorlayici imkanlar ile gelistirmeye calisiyor. Yeni arayislarda yeni calismalar yapmasi takdir edilesi. Her ürünün bir alicisi ve meraklisi vardir, bu ürün icinde ilgi duyanlar olacaktir.
Kisisel düsüncem nazarimda fiyat performans ürünü degil. Uzun vadede, ne kadar iyi korunsa da, ne kadar hizmet edebilecegini kestiremiyorum. Amac sirf zeminle arada hava boslugu yaratmaksa, üc asagi bes yukari yaklasik agirlikta daha ucuza cözümler bulmak mümkün. Dedigim gibi yine tercih meselesidir. Hafif malzeme arayislarinda bir alternatiftir.
@Everhard yüksek ücretinden bahsetmis, evet dogru. Ancak arkadaslar bu fiyatlar sirf bizim icin degil, avrupadaki yasayanlar icin de avrupa satis fiyatlari yüksek fiyatlar, bunu söylemek isterim.

Thermarest'den iyi bir girisim. Güle güle kullan Camp101.
Takdiriniz için teşekkür ederim. Therm-A-Rest ile UberLite vesilesiyle tanıştım. Bildiğim bir marka olmasına rağmen bir Robens kullanıcısı olarak ürünlerine sahip değildim. 17 litrelik bir çanta ile 3-4 günü zorlayacak şekilde kamp yapma hevesi ile UltraLight BackPacking ekipman arayışında karışma çıkan ürünün boyutlarına bayıldım. Neredeyse her zaman hamak kampı yaptığım için inceliğini dert etmedim. Uyku tulumu yerine koruyucu giysileri tercih ettiğim için düşük R değerini de çok sorun olarak görmedim. Benim kullanımımda muhtemelen uzun süre bana hizmet edecektir diye düşünüyorum.

@Camp101
Videolarının çok başarılı olduğunu daha önce de söylemiştim. İngilizce alt yazıyı da eklemişsiniz harika olmuş. Umarım bundan sonra daha da fazla kişiye ulaşır. Emek verilmiş şeyler bunlar.

Geri