Şişme Mat

Aptalestel

Süper Üye
Merhabalar arkadaşlar , yaş 40 bir şişme mat lüksüne sahip olmak için güzel bir bahane , R değeri 3 ya da 4 bir hafif 700 gr civarı hafif bir mat istiyorum ama konu hakkında bilgisi olan tavsiye verebilecek olan var mı ?
Hannah marka bir mat 800 gram ve kendi kendine şişen misal ama hiç kullanmadım hannah marka bir ürün bile... help yani

Merhabalar arkadaşlar , yaş 40 bir şişme mat lüksüne sahip olmak için güzel bir bahane , R değeri 3 ya da 4 bir hafif 700 gr civarı hafif bir mat istiyorum ama konu hakkında bilgisi olan tavsiye verebilecek olan var mı ?
Hannah marka bir mat 800 gram ve kendi kendine şişen misal ama hiç kullanmadım hannah marka bir ürün bile... help yani
Hocam Hannah markasını bilmiyorum ancak kullandığım Husky Folly için izlenimlerimi yazabilirim.

Özellikleri şöyle :
  • Ebatlar: (En x Yükseklik x Boy): 180 x 51 x 2.5 cm
  • Ağırlığı: 690 gr.
  • Paket Ebatları: 25 x 17 cm
  • Malzemesi: 68D Polyester / TPU kaplama
  • Mat Yüzeyi: Düz
  • R : 3,4
Matı en son Emler zirve faaliyeti için gittiğim Aladağlar Milli Parkı Karayalak kamp alanında kullandım. Gece sıcaklığı ölçmedim ama zirve faaliyeti için gece üçte harekete geçtiğimizde sıcaklık -3 derece civarındaydı. İki gece kampta kaldık ve bu koşullarda yerden herhangi bir soğukluk hissetmediğimi söyleyebilirim.

Kamp malzemelerimi Timberline Merak-55 çanta ile taşıdım ve mat çantanın en altındaki bölmeye rahatça sığdı. Bu bakımdan da matı beğendim.

Fiyatına baktığımda şu anda 591 TL'den satılmakta.

Ancak her ne kadar kendinden şişme mat olarak geçse de kendi kendine şişmesi için uzun zaman beklemek gerekiyor. Bu yüzden ben de üç dört nefes üfleyerek kendisine destek oluyorum. Nefesimdeki nemden dolayı uzun vadede mat'ta bir hasar oluşur mu bilemiyorum ama tek beğenmediğim özelliğinin bu olduğunu söyleyebilirim.

Not : Bu arada yaşım 50 :)

Kocaeli Gölcükten selamlar, saygılar.

Bilal

Son düzenleme:
Geri