Merrell markasından uzak durun

Merrell botları nasıl bilirsiniz?

• İyi

Kullanılan: 4 26.7%
  • Kötü

Kullanılan: 11 73.3%

• Kullanılan toplam oy
    15

Demirci

Yeni Üye
Ucuz etin yahnisi gerçekten olmazmış. Merrell bot satın alarak öğrenmiş bulunuyorum. Geçtiğimiz ay Atlas Outdoor Karaköy mağazasından bir çift Merrell bot satın aldım.
Botun modeli tam olarak Merrell Chameleon Thermo 6 W/P Synthc Ayakkabı diye geçiyor.
merrell bot.jpg
Ayağıma tam oldu, hatta yarım numara büyük aldım ki hem ayağım vurmasın, hem de daha soğuk havalarda kalın çorapla giydiğimde problem yaşamayayım. İlk haftasonu yürüyüşümde 16 km hiçbir problem çıkarmadı, fakat malum geçtiğimiz hafta yağmurluydu, biz de yağmur altında yürümek durumunda kaldık. Tozluk giymeme rağmen, öyle birikinti şeklinde derin suya girmesek bile ayaklarım vıcık vıcık su içinde kaldı.

Suyun üstten girmesine imkan yok çünkü çoraplarımın botun boğaz kısmı kupkuru. Fakat sanki 3-4 cm derinliğinde suya basmışım gibi çorapların alt kısmı su içinde.

Tabi ayaklar ıslanınca sürtünme arttı, ayakkabı koku yaptığı gibi bir de ayağımın altı buna bağlı su topladı.

Maalesef sonradan internetteki Merrell botlar hakkındaki olumsuz yorumları okudum ve aklım başıma geldi. Bu cumartesi günü botları aldığım gibi atlasın yolunu tutacağım. Umarım kullanıcı hatası deyip de beni başlarından savmazlar. Hakkımı aramak için bu işi tüketici mahkemesine kadar götüreceğim.

Tüketici mahkemesinden bu gibi sorunlarla netice almış arkadaş var mı aramızda?

Son söz olarak Merrell'den kesinlikle ama kesinlikle uzak durmanızı öneririm. !!!!

Bu kadar kötü yorumlara rağmen bu marka Türkiye'de nasıl tutuluyor anlamış değilim. Google'da "merrell şikayet" yazın onlarca şikayet göreceksiniz. Bir de benden naçizane bir tavsiye; markası ne olursa olsun, sentetik ve bol dikişli botlardan uzak durun. Bir botu pahalı yapan tek parça deri olmasıdır. Parça deri ucuzdur, çünkü fire artığıdır. Tek parça deriler ise pahalıdır fakat dikiş az olduğu için su geçirmezlik konusunda daha başarılıdırlar.

Geçmiş olsun diyorum. Değişimden bir netice alabileceğinizi zannetmiyorum. Kullanıcı hatası deyip geçeceklerdir.Hadi bu markayı Türkiye'ye getiren firma umursamaz anlarım fakat bu kadar şikayete rağmen Atlas gibi eski esnafların bu kötü markayı satmaları da tartışılması gereken ayrı bir konu... kardeşim madem kötü bir marka, satma... bu kadar basit. a markası yerine müşterine b markasını öner.

ben atlastan da yıllardır alışveriş yapmıyorum. ne kadar döküntü marka varsa onları toplamış satıyorlar.

Marka kötülemek istemiyorum fakat her tarafı dikişli, naylondan imal, çinde üretilmiş böyle dandik bir bota da 400 küsür lira verilmez be kardeşim. 450 liraya aldığını farzederek 550-600-650 liralara ne italyan, ispanyol, romen üretimi botlar var bir bilsen... bestard, asolo, dolomite, lowa gibi sağlam markalara yönel, bunlardan bi cacık olmaz. su geçirmese de üç beş kullandıktan sonra şaftı kayacaktır.

rica etsem tek parça deri dediğiniz modellerden beğendiğiniz bir tanesini burada paylaşır mısınız.

merrell şehir için outdoor botları üreten bir marka. çok fazla şey beklemeyin o botlardan. önerilen botların yanında bir de meindl önereyim ben de. yaklaşık 300 senedir av ve dağcılık botu üreten alman markası. ürünlerin çoğu el yapımı alman malı olunca biraz pahalı oluyor ama kalitesini farkediyorsunuz.

Ben de iyi bir marka sanarak satın aldım. Evden işe giymeme rağmen ilk senesini doldurmadan tabanı ayrıldı.

Kesinlikle Merrell almayın.

Merrell GTX Mid.jpg

2 sene önce yukarıdaki modeli 180 TL'ye almıştım. Gayet rahat ve hafif. Şu ana kadar sadece serçe parmağın oradaki ekleme yerinin dikişi attı diyebilirim. 40 civarı yazlık faaliyete katıldım. 1 kere karlı zeminde baya zorladım. İçine gayet tabii sul aldı fakat yapacak bir şey yoktu. Kullanırken çarşaklara kolay kolay girmemeye özen gösterdim. Çamurlu zeminde kullanmadım. Merrel bu sektörün başlangıç modellerinden ama her ürünü de kötü demek yanlış olur. Ama bir kaç faaliyette dağılan ayakkabıda da sıkıntı var derim. Şu an için fiyatları yüksek. Fakat kampanyalı fiyata bulursam bir daha alırım.

Markaya baya bir giydirmişsiniz ama ben tam 8 yıl boyunca bazen günlük olarak aynı ayakkabıyı giydim ve son 2 yıldır su alıyor . O da sadece çorabın sadece ucu biraz ıslanıyor. ( bu kullanımı da : doğa yürüyüşleri(kar ve yağmur dahil), kamp ve motorsiklet kullanırken faal olarak kullandım) Markası ne olursa olsun tekstil materyali fazla olan ürünlerden uzak durun. Tamamı deri ve mutlaka goreteks astarlı ürünleri tercih edin. Maddi olarak %20 daha pahalılı lar fakat en az 2 kat daha dayanıklılar.

Ucuz etin yahnisi gerçekten olmazmış. Merrell bot satın alarak öğrenmiş bulunuyorum. Geçtiğimiz ay Atlas Outdoor Karaköy mağazasından bir çift Merrell bot satın aldım.
Botun modeli tam olarak Merrell Chameleon Thermo 6 W/P Synthc Ayakkabı diye geçiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 20
Ayağıma tam oldu, hatta yarım numara büyük aldım ki hem ayağım vurmasın, hem de daha soğuk havalarda kalın çorapla giydiğimde problem yaşamayayım. İlk haftasonu yürüyüşümde 16 km hiçbir problem çıkarmadı, fakat malum geçtiğimiz hafta yağmurluydu, biz de yağmur altında yürümek durumunda kaldık. Tozluk giymeme rağmen, öyle birikinti şeklinde derin suya girmesek bile ayaklarım vıcık vıcık su içinde kaldı.

Suyun üstten girmesine imkan yok çünkü çoraplarımın botun boğaz kısmı kupkuru. Fakat sanki 3-4 cm derinliğinde suya basmışım gibi çorapların alt kısmı su içinde.

Tabi ayaklar ıslanınca sürtünme arttı, ayakkabı koku yaptığı gibi bir de ayağımın altı buna bağlı su topladı.

Maalesef sonradan internetteki Merrell botlar hakkındaki olumsuz yorumları okudum ve aklım başıma geldi. Bu cumartesi günü botları aldığım gibi atlasın yolunu tutacağım. Umarım kullanıcı hatası deyip de beni başlarından savmazlar. Hakkımı aramak için bu işi tüketici mahkemesine kadar götüreceğim.

Tüketici mahkemesinden bu gibi sorunlarla netice almış arkadaş var mı aramızda?

Son söz olarak Merrell'den kesinlikle ama kesinlikle uzak durmanızı öneririm. !!!!
bende çok pişmanım dünya para haline bakın botun 5-10 kez giydim giymedim halini görün yolda bıraktıgınamı yanayım verdiğim parayamı bilemedim

Ekli dosyalar

• A920204E-559B-4611-B1A1-AE4FA5F57565.jpeg
    A920204E-559B-4611-B1A1-AE4FA5F57565.jpeg
    901.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 96043C68-D54E-442F-926D-8A1BEC8558EA.jpeg
    96043C68-D54E-442F-926D-8A1BEC8558EA.jpeg
    879.4 KB · Görüntüleme: 4
bende çok pişmanım dünya para haline bakın botun 5-10 kez giydim giymedim halini görün yolda bıraktıgınamı yanayım verdiğim parayamı bilemedim
Geçmiş olsun öncelikle. Keşke burada biraz araştırıp öyle alsaymışsınız.
Bir kaç şey sormak istiyorum. Bu aldığınız bot güncel bir modelmiydi. Üretim yılını biliyor musunuz. Ne kadar zamandır kullandınız. Bir de sorması ayıp kaç lira vermiştiniz

geçmiş olsun merrell fiyat performans olan genelde orta segment bir markadır asolo la sportiva bestard scarpa gibi köklü ve ne yaptığını iyi bilen markalarda açılma deformasyon v.s daha az görülür yani tecrübem o şekilde . birde satın aldığınız ürün 2016 da felanda üretilmiş olabilir tr de outlet ürün diye üretimi eski ürünler çok satıyorlar güvenilir distrübitörden almak en mantıklısı.

Geri