Likya Yolu'nu Yürüyeceğim Kışlık Tulum Seçimi

Ahmet karaca

Yeni Üye
Selam arkadaşlar , likya yolunu aralık 6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17 si gibi 2 hafta civarında yürüyeceğim daha önce bazı kısımlarını yürüdüm . yürüyeceğim bölümler şunlar : çıralı - adrasan karaöz , kaş - kekova civarı , fethiye - bel arasını yürüyeceğim bu mevsimde yağmurluk ve çanta yağmurluğu yeterli olurmu ekstra yapabileceğim önlem öneriniz varmıdır ?

bir de hava durumu gece 10 derece altı nadir gösteriyor 0 derecelik tulummu götüreyim yoksa sentetik 10 derece tulum + polar ile desteklesem yeterli olur mu ? toplam ağırlık 7-8 maks 10 kg olucak sentetik tulumu 0 derece var 10 derecede var hangisi daha iyi olur ek yük taşımak da istemiyorum hacimli sentetik tulum. Örneğin adrasanda sazak koyu ceneviz koyu sulu ada gibi yerlere de gideceğim yavaş tadını çıkara çıkara bir yürüyüş olucak öneriniz varmıdır . Ankaradan antalyaya otobüsle gelmeyi düşünüyorum sonra otobüsle çıralı ya geçeceğim sonra devam aynı şekilde veya ankaradan direk muğla fethiyeye gidip tersten de yürüyebilirim. tek sakıncam 0 derece mi tulum götüreyim 10 derece mi .

Aralık ayı itibarıyla, hava santigrat cinsinden çok soğuk olmasa bile, yüksek nemden ötürü kezzap gibi yakan bir soğuk var. Sahil etapları için sıfır derece, yüksek etaplar için ise eksi 10 konfor derecesine sahip tulumlar şart oldu.

Bence Kaş'tan başlayıp Demre'ye yürü. Yürüyüşe devam etmek istersen, Demre'de dolmuşa binip Kumluca'dan Karaöz'e geç, Karaöz - Tekirova yapıp bitir.

Aralık ayı itibarıyla, hava santigrat cinsinden çok soğuk olmasa bile, yüksek nemden ötürü kezzap gibi yakan bir soğuk var. Sahil etapları için sıfır derece, yüksek etaplar için ise eksi 10 konfor derecesine sahip tulumlar şart oldu.

Bence Kaş'tan başlayıp Demre'ye yürü. Yürüyüşe devam etmek istersen, Demre'de dolmuşa binip Kumluca'dan Karaöz'e geç, Karaöz - Tekirova yapıp bitir.
Çok teşekkürler yürüyeceğim parkurlar şunlar ovacık - bel arası , kaş andriake arası , karaöz - çıralı arası hepsinin 30 günlük hava durumuna baktım genelde 10 derece civarlarında gece sıcaklığı 10 derece tulum var sentetik birde 0 derece sentetik var 10 derece tulum götürüp polarla felan desteklesem belki işimi görür ama nemden dolayı dediğiniz gibi üşümek istemem 0 derece tulum 1350 gr civarlarında 10 derece olan 920 gr civarlarında mat olarak decathlon trek 700 kullanacağım 40+10 lt çantayla yürüyeceğim kamp atacağım yerler montana tepesinin üzeri çoban kulübesi , kelebekler vadisinin sahili halatla ineceğim , kabak koyu , cennet koyu ve belki fatma pansiyon . kaş ta uyuyan devin üzerindeki kamp alanında kalacağım ufakdere de kalırım 2. gün belki diğerleri tam belli değil . Karaöz adrasanda gelidonya fenerinde kamp atacağım adrasanda musa dağı çoban kulübesinde belki ceneviz sazak koyuna yürürüm diye düşündüm . Dediğim yerler genelde hakkaten soğuk yerler 10 derece tulum belki yeterli olmayabilir dediğiniz gibi . Yağmur için çanta yağmurluğu ve normal yağmurluk var tnf yeterli olur sanırım bot giyeceğim goretex düşmemek için vs batonlarla da dengemi bulurum sanırım . Galiba 0 derece tulum la gideceğim teşekkürler başka tavsiyeniz varsa alabilirim . Alacadağ ve doğu antalya parkurlarını atlayacağım soğuk olur sanırım sahil parkurları daha albenisi yüksek .

Çok teşekkürler yürüyeceğim parkurlar şunlar ovacık - bel arası , kaş andriake arası , karaöz - çıralı arası hepsinin 30 günlük hava durumuna baktım genelde 10 derece civarlarında gece sıcaklığı 10 derece tulum var sentetik birde 0 derece sentetik var 10 derece tulum götürüp polarla felan desteklesem belki işimi görür ama nemden dolayı dediğiniz gibi üşümek istemem 0 derece tulum 1350 gr civarlarında 10 derece olan 920 gr civarlarında mat olarak decathlon trek 700 kullanacağım 40+10 lt çantayla yürüyeceğim kamp atacağım yerler montana tepesinin üzeri çoban kulübesi , kelebekler vadisinin sahili halatla ineceğim , kabak koyu , cennet koyu ve belki fatma pansiyon . kaş ta uyuyan devin üzerindeki kamp alanında kalacağım ufakdere de kalırım 2. gün belki diğerleri tam belli değil . Karaöz adrasanda gelidonya fenerinde kamp atacağım adrasanda musa dağı çoban kulübesinde belki ceneviz sazak koyuna yürürüm diye düşündüm . Dediğim yerler genelde hakkaten soğuk yerler 10 derece tulum belki yeterli olmayabilir dediğiniz gibi . Yağmur için çanta yağmurluğu ve normal yağmurluk var tnf yeterli olur sanırım bot giyeceğim goretex düşmemek için vs batonlarla da dengemi bulurum sanırım . Galiba 0 derece tulum la gideceğim teşekkürler başka tavsiyeniz varsa alabilirim . Alacadağ ve doğu antalya parkurlarını atlayacağım soğuk olur sanırım sahil parkurları daha albenisi yüksek .
Tekrar editleyim , şuna karar verdim en son baya uzun bi düşünme sürecinden sonra : Ankaradan fethiyeye gelip otobüsle 21.00 gibi binip 07.00 gibi inerim heralde , fethiye kayaköy parkurundan devam edeceğim montana tepesinde kamp sonra faralya kelebekler vadisinde kamp belki halatla inerim vadideki sahile , kabak koyu sonra cennet koyu 2-3 gün de öyle kamp yapar devam edersem fethiyeden kaşa yada kumlucaya geçip gelidonya adrasan çıralı sonra ankaraya dönerim yada sıkarsa trekking ilk 4 parkurdan sonra ankaraya dönerim diye planladım güzel olan yerlerde biraz fazla zaman geçirmek istiyorum mevsim de biraz soğuk olacak 0 derece tuluma karar kıldım çok teşekkürler tavsiyeleriniz için sağlıcakla kalın iyi yürüyüşler herkese .

Sen al kışlık tulumu, hava erken kararıyor. Saat 18'de çadıra girip en az 13 saat kalacaksın. 13 saat titremek yerine sıcak geçirmek hem moraline hem uykuna hem de sağlığına iyi gelecektir. 400 gram için değmez. Kış olduğu için zaten az su taşıyacak ve tüketeceksin. Şu an tüm çeşmeler şırıl şırıl akıyordur. Hatta bir de kitap al. 13 saat ciddi bir süre.

Arkadaslar bu gun dondum likya yolundan ovacik alinca arasini tamamladim inanilmaz bir yagmur var kayalar kayiyor basilan yerler tulum 0 derece bile yetmedi nerdeyse ruzgar da vardi baya ruzgar üşüttü yagmurlu havada surekli islak cadiri toplamak eziyet kurumuyor hiçbir sekilde bahar ayinda bir daha yuruyecegim denizde soğuk hava da yagmurlu kisin .

Geri