Likya yolu ve kısıtlamalar

Merhabalar,

Nisan ayı ortasında belden başlamak üzere 1 hafta yürüyüş planlıyorum.

Yakın zamanda yürüyüş yapan veya bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. kısıtlamalar ile ilgili denetimler yoğun mu. Dikkat etmemiz gereken hususlar var mı

Mart ın 26 sından itibaren aksilik olmazsa Kalkan dan Demre ye kadar yürüyeceğim.Kısıtlamanın sorun olacağını sanmıyorum,açıkçası umursamıyorumda.Döndüğümde yazarım.Daha önce gidenler buraya bilgilendirme yazarsa sevinirim.

Pazar günü yürümenizi önermiyorum. Demre-Finike, Karaöz-Adrasan gibi etapları yürüyebilirsiniz, ancak yerleşim yerlerinden, yoldan geçen etaplarda Jandarmaya denk gelirseniz arıza çıkarabilirler.

İki nokta arasında yol geçmeyen, yerleşim bulunmayan etaplar var. Oralar yürünebilir sıkıntı olmaz, ancak Pazar günü, ne bileyim mesela Kaş merkezde yürürseniz problem çıkar. Suriyeliye serbest, bize yasak.

Hacım belki şu sıralar Kumluova'dan başlayıp doğu istikametine birer haftalık devam edebilirim. Yazı çok güzel başlamıştı fakat araya korona girince kaldı malum.
Çok faydalı bir paylaşım eline sağlık. İlk parkurları sizin yazınız ve tavsiyeleriniz ile yeğenim ile birlikte yürüdük.

Hatta bir ara yeğenim "dayı sen daha yürüdün mü" diye sordu :)

Bu ayın 3 ve 8 i arası Kalkan dan Kaş a kadar yürüdüm.Sadece bu etapta 23 yürüyüşçü ile karşılaştım.Hiç bir kontrol yoktu.Sorunsuz geri döndük.

Geri